Рівненський журналіст Микола Несенюк про футбол і свободу: "Ми всі сьогодні "ультрас"
Я прожив у тій країні велику поки що частину свого життя - і більше туди не хочу. Та що я? Я не хочу, щоб мої дорослі вже діти жили так, як жили ми в радянський час. Я хочу, щоб вони і їхні ровесники були вільні. Сьогодні ця свобода під загрозою.
Причому тут футбол? А при тому, що вперше в нашій футбольній історії найактивніші футбольні вболівальники з усіх (!) кінців України встали на захист свободи. У різній формі. Хтось зараз на барикадах у Києві, хтось на майданах своїх міст, хтось просто виступив своїм словом на захист народного протесту. І ніде, я підкреслюю, ніде не знайшлося жодного «троля», який би посмів виступити від імені «фанатів», «ультрас», «хуллз» і як там їх ще на захист правлячого режиму, хто б закликав йти захищати Віктора Януковича від екстремістів.
Хокейний клуб "Беркут" відмовився від своєї назви через події в Україні
Скажете, що для цього треба бути божевільним! Не скажіть. Ще зовсім недавно в середовищі футбольних фанатів було по-іншому. Серед них знаходилися провокатори, підштовхували молодих і гарячих хлопців на не зовсім хороші вчинки. Зараз провокаторів немає. Тому що страшно.
Так, страшно не тільки на розі Грушевського і Парковій, куди я кожен день продовжую ходити на роботу. Доводилося й від каміння ухилятися, і газом дихати, і в диму пробиратися, і від «Беркута» драпати, і через барикади з мішком пробиратися. Інакше «на передову» не пускають, це раз, самому приємно допомогти - це два. Намагався по можливості якомога довше там затриматися. Чи не для боїв - який з мене боєць? Для того, щоб зрозуміти, що перетворило цих хлопців в моїх очах з хуліганів в героїв.
Одна справа битися на стадіонах або навколо них, ламаючи і руйнуючи все навколо. Інша справа - протистояти здатним на все звіроподібним організмам у масках і зі щитами. Сам порахував - бігти від барикад до Європейської тридцять секунд. Сам бачив - всім не втекти. Так чому ж ці вчорашні «хулігани» тепер не бояться?
Причин багато. Головну виділити важко. Може, сміливості надають люди похилого віку, які з дивними посмішками постійно блукають навколо барикад? Може, допомагають не боятися дівчатка, що розносять по барикадах «канапки» і чай? Може - присутність поруч таких же, як і вони. Не «фанатів», їх тепер на барикадах меншість (маю на увазі футбольних фанатів). Тому що всі вони зараз там, на морозі, біля колонади «Динамо» - фанати. Фанати волі.
І справа навіть не в безглуздому законі про прохід на футбол з паспортами, прийнятому разом із ще купою таких же безглуздих законів. Ми ж розуміємо тепер, що свобода - вона або є, або немає.
Знаєте, різні люди є серед «ультрас». Але навіть найнеприємніші з них виглядають ангелами на тлі тих, кого привозять на «антимайдан». Тим вже точно не потрібна свобода. Але їх меншість. І якщо такі і були серед футбольних фанатів, сьогодні їх там немає.
Несенюк залишить футбол заради баскетболу?
Сьогодні припинилася Міжклубна ворожнеча уболівальників. Припинилася тому, що була грою у війну. Зараз же війна справжня. І кожне нове повідомлення про підтримку в тій чи іншій формі боротьби за свободу футбольних уболівальників з Харкова, Одеси, Сімферополя, Донецька та інших міст підтверджує те, з чого я починав - футбол і свобода нероздільні. Зараз ми всі фанати, ми всі ультрас.
Подумайте, адже можна було тихо відсидітися - поки все не закінчиться. Сказати, що ми, мовляв, поза політикою, ми з головою по вуха виключно у футболі. Не виходить. Тому що сьогодні бути поза політикою не можна. А політика сьогодні - це захист свободи.
Цікаво в цьому зв'язку мовчання наших футбольних власників. Тих самих, які «дарують» футбол українським уболівальникам, в тому числі і «фанатам» з «ультрас». Їх можна зрозуміти. Поки що спасибі і на тому, що не говорять дурниць або майже не говорять. Хоча ні, один власник футбольного клубу і одночасно депутат радісно голосував руками за ті самі закони. Чи запитають з нього вболівальники? Чи їм все одно, хто оплачує їх футбольне видовище?
П'ятий день дивиться металевий Лобановський з постаменту на Грушевського на те, що відбувається. Не варто припускати, як би він до цього всього поставився. Лобановський залишився для нас світлою плямою часів несвободи, коли футбол його команди нам цю свободу давав. Коли його футбол пробивав вікно в Європу - і змушував європейців нами захоплюватися.
Навіть якщо й сам Лобановський про це не думав, так дійсно було. І те, що вболівальники «Динамо» і всіх інших українських команд сьогодні по одну сторону, по наш бік барикад, доводить: цю свободу не вдасться задушити ні на стадіонах, ні на вулицях, ніде.
Джерело: ОБКОМ
Раптово померла працівниця міської лікарні Рівного
Дирекція та колектив КНП «Центральна міська лікарня» РМР висловлює щирі співчуття родині, близьким та друзям з приводу тяжкої втрати.
переглядів: 406
Як вибрати дату для весілля у 2025 році: поради за місячним календарем і народними прикметами
Вибір дати весілля — це не лише про зручність, а й про символізм і вплив, який ця дата може мати на ваше подружнє життя. Ми підготували поради за місячним календарем та народними прикметами, щоб допомогти вам обрати ідеальний день для одруження.
переглядів: 171
Рівне попрощалося з двома Героями – Русланом Корольчуком та Юрієм Ляшецьким
Сьогодні Рівне схилило голови в скорботі, прощаючись із двома захисниками України, які віддали свої життя за свободу та незалежність нашої держави – Русланом Корольчуком та Юрієм Ляшецьким.
переглядів: 215
Дрони та старлінки передала для АЗОВу громада з Рівненщини
Костопільська громада продовжує активно підтримувати українських військових. Нещодавно для ЗСУ були передані перші FPV-дрони, виготовлені за кошти міської ради. Ці дрони вже використовуються на фронті Третьою окремою штурмовою бригадою для знищення ворога.
переглядів: 129
2 січня: пам’ятні дати, свята і цікаві факти
2 січня 2025 року — четвер і 1044-й день війни в Україні. Навіть у найскладніші часи ми знаходимо сили не лише боротися за свободу, а й зберігати традиції, відзначати свята та будувати плани на майбутнє.
переглядів: 427