Ляльки-примітиви від рівнянки Наталії Юрченко
Коли норвежка Тоне Фінангер змайструвала свою першу ляльку Тільду, вона й подумати не могла, що ця симпатична скандинавська іграшка стане настільки популярною у світі. Масова "тільдоманія" почалась у 1999 році з появою двох книг автора — "Тільда Різдво" та "Тільда Великдень".
Майже десять років потому бренд став настільки популярним, що під маркою "Тільда" в усьому світі продаються тисячі матеріалів для рукоділля (тканини, нитки, ґудзики, викрійки тощо). Проте сам готовий продукт — іграшку — в магазині не придбати. Адже Тільда — лялька суто ручної роботи.
Багато майстринь по всьому світі нині не можуть уявити своє життя без таких іграшок. Серед них і рівненська рукодільниця Наталія Юрченко.
— Іграшки-примітиви важко назвати захопленням, бо це частина мого життя, це те, чим я живу, — ділиться майстриня.
Вперше виготовляти іграшки Наталія почала у другому класі. Саме тоді мама відвела дівчину в Палац піонерів (сучасний Палац дітей та молоді) у гурток "М'яка іграшка". Шили переважно звіряток — героїв казок та мультфільмів.
— У ті часи не було такого розмаїття матеріалів: тканин, галантереї, різних аксесуарів. Але від того іграшки виходили не менш красивими та улюбленими. Дуже теплі спогади у мене залишилися про викладача гуртка Ларису Петрівну. Вона навчила нас робити все з душею, бачити диво у звичайних буденних речах, — ділиться пані Наталія.
Handmade по-рівненськи
Дорослі турботи — заміжжя, народження дітей, робота, — відсунули дитяче захоплення на другий план. Здавалося, що до нього вже не буде вороття. До того ж у сучасному світі різноманіття іграшок на прилавках магазинів вражає. А відтак ляльки, зроблені своїми руками, поряд, наприклад, з електронними роботами неактуальні.
Ситуація змінилася весною цього року, коли Наталія випадково побачила в'язані іграшки рівнянки Ірини Поліщук і замовила собі дві. У них жінка просто закохалася. Потім познайомилася і з майстринею, між ними зав'язалося спілкування, яке за досить короткий час переросло у дружбу.
— Тоді я побачила і переконалася, що речі, зроблені своїми руками, насправді ціняться у сучасному світі. Згадала, що таке потайний, петельний шов, усі правила, за яким викроюється іграшка. І загорілася бажанням знову їх виготовляти. Відтоді без цього не можу жити. За весь час я пробувала робити багато різних іграшок, але зупинилася на примітивах. Хоч так їх називають у всьому світі, ця назва абсолютно не відповідає дійсності. Адже ляльки Тільди не статичні, у них рухливі руки, ноги, лапи, вуха. І скажу ще більше, виготовлення такої іграшки потребує багато часу, зусиль, уваги та терпіння. Адже це дуже клопітка робота. І зробити все слід акуратно, щоб все виглядало ідеально, — розповідає рукодільниця. — Я обов'язково даю ім'я кожній ляльці. Але найголовніше — вкладаю у них свою доброту та любов. І люди це відчувають.
За домашніми турботами, доглядом за дітьми створювати Тільд випадає тільки вечорами. І майстриня використовує кожну таку хвилину. Іграшок у Наталії Юрченко вдома практично немає, їх відразу купують, або ж майстриня дарує їх друзям, знайомим. Хіба що першими, як каже рукодільниця, граються її діти. Одна з таких, лялька Сплюшик висить над ліжком й оберігає сон. І незважаючи на те, що всі вони були експериментальними, діти люблять ці іграшки, адже кожна з них має частину маминої любові.
ТІЛЬДА — це відомі смішні та примітивні текстильні тварини і ляльки. Їх найбільш пізнавані риси — дві крапки для очей і рум'яні щічки, довгі ручки та ніжки. Багатьом відомі зайчики у капелюшках, літаючі котики, кольорові равлики, сонні янголи, домашні янголи-охоронці та інші.
Досьє
Професія: літературний редактор
Знак Зодіаку: Стрілець
Улюблений колір: червоний, зелений
Улюблені квіти: гвоздики
Улюблена робота: Сплюшик — янгол добрих снів
Найбільше досягнення: народження сина Германа та доньки Надії
Заповітна мрія: власна фабрика іграшок; творити стільки часу, скільки хочеться
У Рівному буде концерт органної музики
Усіх поціновувачів органної музики запрошують на творчий вечір.
переглядів: 357
На Рівненщині діятиме заборона на вилов раків
З 1 грудня 2024 року по 30 червня 2025 року на території Житомирської та Рівненської областей діятиме заборона на вилов річкових раків.
переглядів: 290
26 листопада: які сьогодні свята, важливі прикмети
У вівторок, 26 листопада 2024 року, світ відзначає Всесвітній день оливкового дерева, покликаний нагадати про значення цієї рослини для культури, здоров’я та екології. Для вірян цей день особливий, адже вони вшановують святого преподобного Аліпія Стовпника.
переглядів: 329
Рівнян запрошують на виставу "Пілот та маленький принц"
Виставу можна буде подивитися у Рівненському академічному обласному театрі ляльок у п'ятницю, 29 листопада, о 18.00.
переглядів: 478
Завтра Рівне проститься із полеглим Героєм
Завтра, 25 листопада, у Рівному попрощаємося із захисником України Олегом Зваричем, який загинув, борючись із ворогом.
переглядів: 830