20.02.2014, 11:59

Сесія Рівненської обласної ради 20 лютого

Кореспондент OGO.ua передає із сесійної зали Рівненської обласної ради.
Під стінами Рівненської облдержадміністрації на майдані Просвіти зібрався величезний натовп мітингувальників. Щойно частина активістів вирушила на залізничний вокзал, аби перевірити інформацію про блокування руху поїздів через Рівне у напрямку столиці. Інші вимагають від депутатів обласної ради висловити свою громадянську позицію, давши оцінку останнім подіям у країні.Рівне: мітингувальники прямують на залізницю11.57. У сесійній залі збираються депутати. Помітна присутність не лише опозиціонерів, а й представників Партії регіонів.12.11. Депутати продовжують збиратись. Відомо, що вже підготовлено для ухвалення на сесії проект рішення про оцінку суспільно-політичної ситуації в країні.

Рівне: вже відомо, що вимагатимуть депутати обласної ради

12.27. У президії - всі керівники обласної ради: голова Михайло Кириллов, перший заступник Михайло Кривко та заступник Олександр Чуприна. Голови Рівненської ОДА Василя Берташа у президії немає. Сесія ще не розпочалась, депутати продовжують консультації.

12.29. Сесія щойно розпочалась, зареєстровано 52 депутати.

12.35. Оголошено заяву депутати облради Юрія Єфіменка (фракція Партії регіонів) про складання повноважень.

12.48. Депутати ухвалили заяву із засудженням останніх подій в Україні. Обговорюють проект постанови про оцінку суспільно-політичної ситуації.

12.52. Голова фракції Партії регіонів Анатолій Юхименко пропонує доповнити проект рішення пунктом про те, щоб "швидкі" з Рівного, які мають таку можливість, вирушали до Києва. Лідер фракції "Свобода" Олексій Бучинський звертається до депутатів від Партії регіонів, аби вони виходили з її лав.

13.00. Анатолій Юхименко оголосив про саморозпуск фракції Партії регіонів.

13.10. Депутати прийняли раніше підготовлений проект рішення про оцінку суспільно-політичної ситуації в Україні. Сесія завершилась, проте зараз відбуватиметься засідання президії обласної ради, де обговорюватиметься подальший хід роботи ради і заходи з забезпечення життєдіяльності області.

13.15. Члени президії облради прямують до 301 кабінету, де відбуватиметься засідання. А лідер "Правого сектора" на Рівненщині Роман Коваль оголосив про рішення облради та перебіг сесії учасникам Народного віча на майдані Просвіти. Вони зустріли схвальними вигуками повідомлення про саморозпуск фракції Партії регіонів у облраді.

14.12. Відбулась перша частина засідання президії облради, а після перерви її члени знову зберуться о 15 годині. Вони очікують прибуття на засідання керівників силових структур Рівненщини, які вчора захоплювали протестувальники. Разом представники облради та силових структур мають обговорити шляхи забезпечення їх подальшого функціонування в умовах нинішнього політичного протистояння.

Щасливе Рівне