01.03.2014, 06:02

Утворено «Люстраційний комітет Рівненської області»

У п’ятницю, 28 лютого 2014 року було утворене Неполітичне громадське об’єднання «Люстраційний комітет Рівненської області». До складу об’єднання увійшли представники близько 50-ти громадських організацій і об’єднань Рівненщини та окремі громадяни.
Насамперед новоутворений люстраційний комітет окреслив основні напрями своєї роботи, які презентували під час президії обласної ради 28 лютого.

Основні пункти діяльності викладено у заяві:

Ми, учасники об’єднання, на загальних зборах шляхом відкритого голосування ухвалили, що неполітичне громадське об’єднання «Люстраційний комітет в Рівненській області» не бере на себе повноважень безпосередньо з проведення люстрації тих чи інших посадових осіб.

В апараті Рівненської обласної ради буде скорочення

Усвідомлюючи свою відповідальність за долю держави і необхідність діяти виключно у правовому полі, ми об’єдналися, щоб напрацювати конкретні пропозиції до законопроекту «Про проведення люстрації в Україні», який має бути ухвалений Верховною Радою України та вимагати від Верховної Ради України прийняття відповідного закону. Зокрема, визначити суб’єкти, об’єкти і критерії люстрації, а також терміни її проведення.

Водночас, представляючи значну активну частину громади Рівненщини, ми прагнемо сприяти оприлюдненню, поширенню та передачі до відповідних компетентних органів інформації про зловживання і незаконні дії з боку посадових осіб Рівненської області усіх рівнів.

В Острозькій академії працює кабінет психологічної допомоги учасникам революційних подій

Неполітичне громадське об’єднання «Люстраційний комітет Рівненської області» наголошує, що є відкритою громадською ініціативою, до якої можуть долучатися інші громадські організації та громадяни. Усі рішення «Люстраційного комітету в Рівненській області» ухвалюються колегіально, шляхом відкритого голосування простою більшістю, у присутності представників засобів масової інформації та із веденням протоколу.

Неполітичне громадське об’єднання «Люстраційний комітет Рівненської області» має право робити від свого імені публічні заяви, які ухвалюються на засіданнях «Комітету» шляхом відкритого голосування.