Чи отримають пенсію ті, чиїх професій немає у Класифікаторі професій
«Дотриматися цього документу ейчарам і кадровикам при створенні штатного розпису подеколи дуже складно, враховуючи максимальну віддаленість від реалій ринку праці, якої примудрився досягнути законодавець при його створенні. Зрештою, в колі тих, кому доводиться працювати з Класифікатором, до цього часу панує невизначеність: дотримуватися документу чи ігнорувати його, називаючи SMM-менеджера саме так без побоювань за те, що він утратить пенсійне забезпечення і лікарняні» - коментує пані Анна.
Чи вплинув Майдан на ринок праці?
Формування страхового стажу не залежить від назви посади, яку обіймає людина в компанії. Страховий стаж формується у тому випадку, якщо за особу сплачується єдиний соціальний внесок, незалежно від того, працює співробітник за трудовою книжкою, займається підприємницькою діяльністю, чи взагалі не обіймає жодної посади, але при цьому просто, ведучи домашнє господарство, добровільно сплачує внески на соціальне забезпечення з метою отримувати на старості років пенсію від держави.
«Це пряма вказівка ст. 1 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», де сказано, що страховий стаж — період, протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, і яка або за яку сплачувався збір на обов’язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством» - додає юрист.
Кожен п’ятий боїться звільнень у 2014 році
«Про необхідність дотримуватися Класифікатора професій побічно згадують лише деякі підзаконні акти, наприклад, Інструкція про порядок ведення трудових книжок, яка каже про те, що посади в трудових книжках працівників повинні відповідати Класифікатору. При цьому жодної відповідальності за порушення цієї вимоги законом напряму не передбачено. В КЗпП про необхідність дотримуватися Класифікатора нема жодного слова» - твердить Воеводіна.
Запрошення донорам: долучайтеся до здачі крові 1 лютого
Рівненський обласний центр служби крові запрошує всіх небайдужих жителів міста стати донорами та допомогти рятувати життя.
переглядів: 165
2 лютого – Стрітення Господнє: що символізує це свято
Стрітення символізує початок кінця холодної зими і є останнім великим християнським святом перед Великоднім постом.
переглядів: 463
Реформа МСЕКів: до чого готуватися мешканцям Рівненщини?
Минулий, 2024-й, завершувався перемінами у медичній сфері, адже в Україні серйозно взялися за медико-соціальні експертні комісії, які встановлювали групу інвалідності. Тепер в Україні має бути усе інакше – представники державної системи анонсують усе нові і нові зміни.
переглядів: 180
Тариф на електроенергію, пенсії та військовий облік: що зміниться в лютому 2025
З 1 лютого 2025 року в Україні набирає чинності низка змін у фінансовій, соціальній, військовій та економічній сферах. Громадян очікують нові правила банківських переказів, зміни у штрафах для військовозобов’язаних, оновлення тарифів на електроенергію, новий податок на авто та коригування пенсійних виплат.
переглядів: 195
Як написати якісну наукову статтю: рекомендації фахівців
31 січня у онлайн режимі Науково-дослідним інститутом публічного права організовано та проведено міжнародний науково-практичний семінар: «Підготовка наукових публікацій здобувачами освітньо-наукового рівня (доктор філософії): актуальні питання сьогодення.
переглядів: 198