Успішні жінки Рівненщини: Лілія ТРИФОНЮК - лікар, яка повертає хворим якість життя
Ендоурологія – це не просто окремий напрям у медицині, який дозволяє проводити дослідження, діагностику і лікування захворювань сечовидільної та чоловічої статевої системи без травматичних розрізів. (В ендоурології використовуються ендоскопи, які вводяться через природні отвори сечовидільного каналу або через додатковий невеликий прокол шкіри (нефроскоп). Тобто, простіше кажучи, ендоурологія – це хірургія без розрізів). Надзвичайно важливо, що такі методики лікування дозволяють хворим відчути принципово іншу якість життя.
– Є ряд урологічних та урогінекологічних проблем, з якими хворий може жити, але якість життя при цьому значно погіршується, – пояснює Лілія Юріївна. – Зокрема, йдеться про таку делікатну проблему, як нетримання сечі. Статистика свідчить, що серед жінок після 50 років на цей недуг страждає близько 70%. Багато хто соромиться не те що звернутися до лікаря, а й навіть обговорити цю проблему вголос з іншими. Вважають, що, мовляв, доживуть і так. Звертають увагу лише тоді, коли це призводить до небезпеки для життя. Між тим, навіть не варто говорити, скільки незручності у побуті створює ця проблема. Отож, лікар-урогінеколог, озброєний сучасними методиками лікування, для того і є, щоб дати такій жінці зрозуміти: нині медицина цілком здатна оперативно і якісно допомогти у таких випадках, не обмежуючи жінку в її повсякденному житті. Швидко, нетравматично, з мінімумом затрат часу на лікування у стаціонарі та післяопераційний період — саме так лікує подібні захворювання ендоурологія. А отже, люди мінімізують як фінансові, так і моральні затрати.
Ще один найсучасніший метод лікування урологічних хворих, який активно використовує у своїй хірургічній практиці Лілія Трифонюк – це органозберігаючі операції хворим з пухлинами нирок. Світовий досвід свідчить: пухлина – це ще не привід видаляти хворому нирку, як це було прийнято ще донедавна. Якщо є можливість зберегти цей важливий орган – її потрібно використати. Знову ж таки, йдеться про іншу якість життя, яку гарантує пацієнтові застосування таких методів лікування. Воно допомагає їм швидко повертатись до звичного ритму життя і відчувати себе повноцінним членом суспільства.
Найсучасніший європейський досвід лікування урологічних хворих Лілія Трифонюк уже третій рік запозичує в одній із найбільших і найкращих клінік Польщі — Військовому медичному інституті у Варшаві. Рівненський лікар навчається там в аспірантурі — єдина серед українських медиків. Прагнення робити всі справи на відмінно, яке Лілії з дитинства прищепили батьки, дається взнаки і тут — рівненська лікар цього року увійшла до числа найкращих аспіранток інституту і навіть отримала право на стипендію! Про навчання у Варшаві Лілія Трифонюк розповідає із захопленням:
– Це не просто класична аспірантура, відірвана від практики — всі ми зобов'язані відпрацювати певну кількість годин у польській клінічній медицині. Таким чином ми не просто отримуємо знання, а й здобуваємо вміння, практичні навички! А це — саме те, чого я прагну, адже медицина не стоїть на місці, і нечесно було б перед пацієнтом двадцять років працювати одними і тими самими методами, коли можна це робити менш травматично і більш оперативно.
Сучасні світові методики лікування урологічних хворих Лілія Юріївна використовує і на основному місці роботи, в обласній клінічній лікарні, і в Рівненському онкодиспансері, де також не перший рік допомагає рятувати людські життя. І вважає себе щасливою людиною, тому що працює у кращих лікувальних закладах області під керівництвом досвідчених, мудрих фахівців. Тож не дивно, що у лікаря-перфекціоністки практично немає вихідних.
– Хворі потребують щоденної уваги, не дивлячись на календар — коли пацієнт прооперований перед вихідними, він все одно потребує уваги та нагляду наступного дня, він почуває себе спокійніше, впевненіше, коли лікар поряд, – пояснює Лілія Трифонюк. – Людина в момент хвороби та операції стає особливо вразливою. Пацієнт прагне зрозуміти, що з ним відбулося і відбувається, на що йому очікувати — зрештою, просто людина хоче бути вислуханою і почутою! І я прагну дати це хворому, врахувати його побоювання, переживання — знову ж таки, аби швидше повернути йому повноцінну якість життя, не лише фізичну, а й моральну.
Слухаючи Лілію Юріївну, ловиш собі на думці, що вона таки справді сповна реалізувала свою дитячу мрію — саме таким, як ця красива, розумна і успішна жінка, і має бути справжній Лікар з великої літери.
Гороскоп на 23 грудня: хто отримає нові можливості
У цей день Місяць буде спадаючим. Енергетика дня може бути трохи негативною.
переглядів: 114
Як не занудьгувати на канікулах: ідеї для дітей та дорослих
Час канікул у сучасному ритмі вимагає цікавих атракцій. Якщо дітей багато (наприклад, сусіди чи знайомі) - їх можна об'єднатися у пари «дитина — дорослий», щоб усі були в рівних умовах. На старті придумайте прості правила і вперед.
переглядів: 107
Червона риба, запечена з фісташками: смачний рецепт до свят
Шукаєте оригінальний рецепт для святкового столу? Спробуйте запекти рибу під хрусткою фісташковою скоринкою. Незвичайне поєднання смаків фісташок, лимона та риби вас приємно здивує.
переглядів: 123
Яке грошове забезпечення можуть отримати поранені
Військовослужбовцям Збройних Сил, які лікуються після поранення (контузії, травми або каліцтва), пов’язаного із захистом Батьківщини, гарантовано грошове забезпечення.
переглядів: 340
Рівненщина прощається із полеглим Героєм
Додому «на щиті» повернувся захисник Василь Чайковський з Дубенщини.
переглядів: 437