14.03.2014, 11:16

На Рівненщині невідомі зі зброєю копають бурштин

Рівненські правоохоронці разом з громадськими активісти намагаються протистояти незаконному видобутку бурштину на півночі Рівненщини. В деяких районах ситуацію контролювати вдається, в інших, як зізнаються правоохоронці, власних сил їм не вистачає.
За словами правоохоронців, міліція сама не в силах протистояти незаконному видобутку бурштину, а громадські активісти пропонують створювати в селах загони самооборони.

- Міліція без громадськості не в силах навести лад, - говорить заступник начальника УМВС України в Рівненській області Сергій Гандзелевський. - Там в поля виходить 1000-1500 жителів району (Володимирецький район - прим. авт.). Приїжджають правоохоронці, то виходить натовп з кийками та лопатами. Після прафілактичної бесіди люди розішлися, а коли міліція поїхала, понад 30 мешканців знову прорвалися на територію, де видобувають бурштин.

Найважча ситуація, за словами правоохоронців, у Сарненському та Володимирецькому районах.

Більше інформації - на відео

Рівненська область: чоловік копав бурштин лопатою

Громадські активісти зауважують, що бурштин видобувають не лише місцеві мешканці, а й злочинні угруповання зі зброєю в руках, що приїжджають з інших областей України.

- Вони приїжджають зі зброєю, залазять на людські паї і починають їх "опрацьовувати", - говорить представник "Правого сектору" на Рівненщині Ярослав Гранітний. - Потрібно створювати на місцях, в селах, загони самооборони, тому що міліція сама й, навіть, внутрішні війська там нічого не зроблять.

Депутати Рівненської облради висловили думку, що варто розглядати не лише питання запобігання незаконному видобутку бурштину, а й легалізації цієї діяльності.

Президія рівненської обласної ради вирішила "присвятити" темі незаконного видобутку бурштину окреме засідання.
Щасливе Рівне