Бойкот російських товарів: Думка економістів
Економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь наголошує, що бойкот може спричинити проблеми лише конкретним виробникам, а не цілій економіці Росії.
Інша справа – заборона ввезення російських товарів на територію України.
«На споживчих ринках особистий бойкот не має такого впливу, як ембарго на кордоні», – продовжує Василь Юрчишин.
Міський голова Луцька закликає купувати українське
На думку економіста Олега Соскіна, російські товари окупували Україну, тому потрібно терміново витісняти російський капітал з українського ринку і чимшвидше закривати кордони для російських товарів.
«Українці п’ють російську каву, російський чай, їдять кукурудзу Bonduelle, яку виробляють у Краснодарі. Чи не можуть у нас працювати схожі підприємства і випускати цю ж саму кукурудзу на Херсонщині чи Хмельниччині? Це абсолютно не потрібна для України продукція, яку ми можемо випускати самі», – наголосив Соскін.
Як рівняни бойкотують російські товари
Однак заборона ввезення російських товарів – це не той шлях, яким повинна йти Україна, особливо у тому випадку, коли якість товарів відповідає усім нормам, переконаний Олександр Жолудь. «Не давати доступу на українські ринки, тобто повторювати усі кроки, які робила Росія, я вважаю некоректним», – додав економіст.
У Києві відбувся незвичний флешмоб під назвою "Росія вбиває" [+Фото]
Не варто забувати, наголошують експерти, що Україна найбільше імпортує з Росії нафту і газ, замінники для яких знайти тяжче. Якщо на споживчому рівні завжди знайдеться альтернатива, то на промисловому проводити такий бойкот набагато важче.
«Я не думаю, що зараз Україна може розгортати торгівельну війну з Росією на державному рівні, – додає активіст Отар Довженко. – Це буде великий удар по її економіці, адже припиниться експорт до Росії. А ось відмовитись від російських товарів – це цілком у наших руках. Ефект такої відмови не тільки економічний, а й психологічний: багато в кого в голові досі не вкладається, що Україна і Росія є окремими державами, країнами і націями».
За матеріалами: www.pohlyad.com

Наталка Діденко: 9 липня частина країни "горітиме" від спеки, інша – під зливами

У середу, 9 липня, Україна стане однією з найспекотніших країн Європи, проте погода буде надзвичайно контрастною. За прогнозом Наталки Діденко, країну розділить температурний бар'єр: якщо на заході очікується комфортна прохолода, то схід та південь продовжуватимуть "плавитися" від аномальної спеки.
переглядів: 456
З 2026 року в Україні дівчаток-підлітків безоплатно вакцинуватимуть проти ВПЛ

З наступного, 2026 року, Україна вперше запроваджує безоплатну вакцинацію проти вірусу папіломи людини (ВПЛ) для дівчат віком 12–13 років. Рішення є частиною оновленого національного Календаря профілактичних щеплень та знаменує собою важливий крок у сфері громадського здоров'я країни.
переглядів: 256
Головні події за ніч: атака дронів, зброя із США та санкції проти РФ

Розповідаємо, що сталося у ніч з 7 на 8 липня.
переглядів: 256
Українцям виплатять по 5 тисяч гривень: хто має право

У 2025 році в Україні запроваджується нова ініціатива підтримки родин із дітьми — одноразова грошова допомога у розмірі 5 000 гривень для батьків першокласників.
переглядів: 421
Депутати готуються продовжити воєнний стан та мобілізацію до 5 листопада

Наступного пленарного тижня Верховна Рада України планує продовжити термін дії воєнного стану та загальної мобілізації ще на 90 днів. Новий період дії – з 7 серпня до 5 листопада 2025 року. Про це 6 липня повідомив народний депутат від фракції "Голос" Ярослав Железняк у своєму Telegram-каналі.
переглядів: 445