Готуємо насіння до посіву: поради городникам
Для замочування потрібен неглибокий та широкий посуд. Коли покладемо в нього насіння і заллємо водою, то об’єм води повинен перевищувати об’єм насіння приблизно у 5 разів. Двічі на день (можна кожні 5 – 6 годин) воду замінюємо.
Важливо: насіння у воду занурюємо неглибоко, щоб не задихнулося без кисню. Температура води має бути не менше 20 градусів.

Для кожного виду насіння існують свої терміни замочування: для моркви, помідорів, цибулі, петрушки, селери, буряку - близько 2 діб; огірків, кабачків, капусти, салату, редьки, редиски, кавунів - близько 8-12 годин; гороху, бобів, квасолі - 2-4 години. Терміни замочування можна визначити і на око. Якщо насіння набрякло або почало «прокльовуватися», можна діставати з води і сіяти. Але тільки не в суху землю.
Лунный посевной календарь дачника, садовода-огородника: апрель 2014
Якщо насіння дрібне, його можна замочувати у марлевих мішечках, занурених у воду. Час від часу мішечки дістаємо, щоб насіння «подихало».
Порада: Дрібне вологе насіння липне до рук і його важко рівномірно посіяти. Щоб вирішити цю проблему, робимо наступне - перемішуємо вологе насіння з певною кількістю сухого піску і висіваємо.

Дуже корисно обробляти насіння стимуляторами росту. Їх можна придбати, але краще приготувати самостійно. Гарним стимулятором є мед (1 чайна ложка, розведена у склянці води) або алое (1-2 листки витримують у холодильнику тиждень, подрібнюють, заливають 1 л води і настоюють 10 – 12 годин). У такий розчин насіння слід покласти на добу. Бобові замочуємо не більше ніж на 2 години. Після такої обробки підвищується не лише схожість насіння, а й енергія його проростання - сходи з’являються дружно і розвиваються рівномірно.
Обприскуємо плодові дерева і кущі навесні
Для знищення збудників інфекції насіння знезаражують. Для цього його замочують у 1% розчині марганцівки (1г марганцівки розводять у 100 мл теплої води). Насіння занурюють у розчин на 20 хвилин, а потім промивають у холодній кип’яченій воді. Дрібне насіння замочуємо у марлевих мішечках.


Знезаражувати насіння можна і у воді, нагрітій до 50 градусів. Витримують насіння у водяній «бані» протягом 20 хвилин. А потім занурюють ухолодну воду на 2-3 хвилини.
Чи знаєте ви, що:
При замочуванні бажано не використовувати водопровідну воду. Кращий варіант - тала вода. Якщо замочити насіння у талій воді, воно швидше проросте, а вирослі з них рослини, будуть більш здоровими і міцними.
Весенние цветочные приметы дачника и огородника + ФОТО
Замість талої води можна використовувати воду з чистого джерела, або звичайну питну негазовану воду з магазину.
Вирощування цибулі з сіянки: поради фахівців

Без ріпчастої цибулі не обходиться жодна городня ділянка, а все тому, що ця культура складає основу раціону харчування українців. Це не самий простий овоч в агротехніці, тому досвідчені фахівці порадять, на що потрібно звернути увагу, щоб ви насолоджувалися гарним врожаєм з власного городу. Ця стаття розкаже про основні вимоги до вирощування цибулі з сіянки, щоб догляд не приніс багато клопоту протягом дачного сезону.
переглядів: 751
Сіємо розсаду помідорів: які дні сприятливі для майбутнього урожаю

Коли сіяти, щоб отримати багатий урожай
переглядів: 2339
Яку розсаду садити у лютому: корисні поради

Які овочі варто висадити на розсаду вже у лютому
переглядів: 1373
Что нужно учитывать, выращивая цветную капусту

У цветной капусты репутация трудно выращиваемой садовой культуры. Большая часть успеха в её выращивании связана с подготовкой. Чтобы получить хороший и качественный урожай цветной капусты, нужно научиться правильно её выращивать.
переглядів: 527
Плетистые розы в саду

Важную роль в дальнейшем произрастании и богатстве цветения розы играет место расположения куста. Следует запомнить, что роза - солнцелюбивое растение. И в неправильном месте она будет цвести скудно, а может вообще не дать цветов. Часть сада, где будет расти куст роз, должен весь день находиться на солнце. Вода не должна постоянно касаться корней, болото этот цветок не терпит. Для благополучия цветка желательна рыхлая земля, насыщенная минералами. Розе крайне необходимо пространство, из-за этого нужно сажать ее подальше от соседних растений.
переглядів: 879
Як вдома виростити петрушку і цибулю-шніт

Свіжа і корисна зелень на столі цілий рік
переглядів: 4767
Як виростити зелений горошок у себе вдома

Декілька порад, як посадити зелений горошок у себе вдома
переглядів: 3465
Як не помилитись з вибором картоплі на посадку

Картопля є ходовим і популярним товаром. У багатьох сім'ях її в різних видах вживається практично щодня. З огляду на це, люди, які мають хоча б невелику ділянку землі, саджають саме картопля.
переглядів: 2693
Свіжа зелень до зимових свят. Посівний календар на грудень 2020

Які овочі ще не пізно посіяти під зиму? Що ще можна посадити до Нового року? Сприятливі та несприятливі дні у грудні за місячним календарем садівника-городника.
переглядів: 5923
Ефективний захист від збудників білої гнилі

Недотримання сучасними аграріями науково-обґрунтованої сівозміни призводить до накопичення у грунті величезної кількості фітопатогенів, що згодом можуть спричинити епіфітотії хвороб сільськогосподарських рослин.
переглядів: 3372