Які щеплення обов’язкові й безкоштовні: що слід знати рівнянам
– Щеплення проводять виключно від інфекційних хвороб, але далеко не від всіх, а тільки від тяжких, небезпечних, які здатні викликати тяжкі ускладнення. Саме тому загальнодержавною програмою імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб на 2007-2015 роки визначено порядок проведення профілактичних щеплень та перелік інфекційних захворювань (туберкульоз, коклюш, дифтерія, правець, кір, епідемічний паротит (свинка), краснуха, гепатит В, поліомієліт, грип, гемофільна інфекція, пневмококової інфекція), щеплення від яких є обов'язковими, входять до Національного календаря профілактичних щеплень і для всіх громадян – безкоштовні, – наголошує Віктор Мороз.
У Рівному без жодного щеплення живуть півтисячі мешканців
На жаль, сьогодні багато батьків відмовляються від проведення планових профілактичних щеплень своїм дітям. В області налічується 9218 осіб, які відмовляються від профілактичних щеплень, з них 4468 – не мають жодного щеплення (48,5%). Переважна більшість відмов – серед дітей віком до 2 років – 4486 (49%). Найбільша кількість відмов налічується у Сарненському (2249 осіб), Зарічненському (549) та Дубенському (1278) районах.
– В умовах активних міграційних процесів зростає ризик зараження в першу чергу нещеплених дітей і дорослих. Відмови від щеплень підвищують не лише ризик зараження інфекцією, але і ризик її важкого перебігу, розвитку ускладнень і навіть смерті. Крім того, відмови від вакцинації призводять до зменшення захищених осіб в колективі і роблять можливими спалахи тих захворювань, які людство залишило в минулому, – пояснює Віктор Мороз. – Дехто вважає, що інфекції можна попередити, “зміцнюючи організм” через загартовування, прийомом вітамінів тощо. Але ця думка – хибна. І, якщо дитина, яка не має щеплення, не хворіла, то це ще нічого не доводить. Просто їм пощастило і вони не зустрілись з джерелом інфекції, яких завдяки вакцинації стає все менше.
Як оформити відмову від щеплень
Всі вакцини, що використовуються в нашій державі, пройшли всі необхідні випробування.
– Щоб мами й татусі не мали сумнівів стосовно якості вакцин, вони мають повне право у будь-якому кабінеті щеплень попросити ліцензію на ту чи іншу вакцину, отримати всю інформацію про неї та можливі ускладнення, побачити, в яких умовах зберігаються флакони, – наголошує Віктор Мороз. – Слід пам'ятати, відмовляючись від вакцинації, ви ризикуєте здоров'ям та життям вашої дитини і позбавляєте її законних прав на захист від небезпечних інфекційних захворювань, які можна попередити засобами специфічної профілактики.

Юні художниці Рівненщини — серед найкращих на міжнародному конкурсі!

У Києві, в Національній бібліотеці України для дітей, підбили підсумки Міжнародного екологічного конкурсу дитячого малюнка «Майбутнє планети у наших руках!».
переглядів: 186
На Рівненщині розшукують 19-річну дівчину

Поліцейські та рідні розшукують безвісти зниклу 19-річну костопільчанку
переглядів: 214
Рівненська медична академія запрошує на День відкритих дверей

10 травня о 11:00 Рівненська медична академія гостинно відкриє свої двері для всіх охочих познайомитися з одним із провідних медичних закладів області.
переглядів: 189
У Рівному відбудеться фольклорний фестиваль

Мистецька резиденція народної творчості імені Віктора Марущака повертається у новому форматі.
переглядів: 249
Домедична допомога: школярі Рівненщини вчаться рятувати життя

На Рівненщині тривають заняття з домедичної допомоги для учнів. Їх проводять військовослужбовці, бойові медики, госпітальєри, волонтери, рятувальники та інші інструктори.
переглядів: 404