Без паніки: що робити під час антитерористичної операції +ІНФОГРАФІКА
1. Про АТО не попереджають - треба бути готовим до всього
Про початок АТО населення не ставлять до відома, тільки щоб не допустити витоку інформації та розвідданих. Неможливо проводити в місті великі евакуаційні заходи, щоб не створювати масового скупчення людей, які можуть потрапити під обстріл чи стати "живим щитом" для злочинців.
2. Вивчи всю інформацію для своєї безпеки
Міськуправління з питань цивільного захисту Донецька розробило пам'ятки про те, що робити під час обстрілу будівель, масових заворушень або повітряної атаки. Як зазначають в управлінні, всі ці правила написані самим життям.
У Слов'янську і Краматорську почалася повномасштабна АТО
- Ми враховували і досвід інших військових конфліктів. Наприклад, ми просимо людей під час обстрілу не виходити на вулицю, на балкон, не підходити до вікон і не включати світло. Бойовик на вулиці може просто так вистрілити в освітлене вікно. Йому все одно, потрапить він чи не потрапить, йому головне - напаскудити. Так що краще убезпечити і себе, і своє житло.
3. Бій іде в твою сторону - йди "під землю"
Почувши канонаду або побачивши, що обстрілювали повітряну техніку, потрібно розвертатися і бігти в укриття, а не знімати це все на телефон. Якщо чутно, що бій рухається в вашу сторону, то негайно треба йти "під землю" - у переходи, підземні паркінги, підвали будинків.
Порошенко: АТО на сході України "нарешті по-справжньому почалася"
4. Потрапив у збройний конфлікт - біжи перпендикулярно від нього
Якщо людина потрапила в центр якоїсь військової події на вулиці, то їй треба розвернутися перпендикулярно до події і тікати звідти під прямим кутом між будинками.
5. Стеж за дітьми!
Особлива увага - дітям. За ними треба постійно стежити, щоб вони не піднімали нічого з землі. Терористи використовують різного роду вибухові пристрої, як правило, на розтяжках.
У Лисичанську місцевих просять готуватися до попереджувальних сирен
6. Паніка - найгірший помічник під час бойових дій
У надзвичайних ситуаціях піддатися паніці - все одно, що приректи себе на смерть. При великому скупченні людей будь-яка людина може піддатися масовому психозу.
У першу чергу потрібно заспокоїтися і спробувати повільно порахувати від десяти до нуля або вирішити в думці нескладну математичну задачу. Потім спробуйте залишити місце масового скупчення людей, але при цьому не бігти світ за очі, а постаратися передбачити ситуацію і вибрати безпечний маршрут. До емоційних сплесків найбільш схильні жінки і діти. Щоб заспокоїти їх, можна кілька разів вдарити долонею по щоці.
За матеріалами "Сегодня".
Білорусь: Лукашенко знову буде президентом
На президентських виборах у Білорусі, які відбулися сьогодні, 26 січня, Олександр Лукашенко знову здобув перемогу.
переглядів: 101
Нагороди YouTube повертаються до українців
Радісна новина для українських блогерів! Після тимчасової перерви, спричиненої повномасштабним вторгненням, YouTube відновив відправлення нагород в Україну.
переглядів: 446
У Запоріжжі після 9 днів пошуків знайшли тіло загиблого
26 січня під час пошуково-рятувальних робіт у Запоріжжі, які тривали 9 днів після російського обстрілу 18 січня, рятувальники виявили тіло 27-річного чоловіка.
переглядів: 125
США призупинили фінансування USAID в Україні
Американська агенція міжнародного розвитку (USAID) в Україні отримала наказ призупинити всі проекти та видатки на них.
переглядів: 151
Понад 1 мільйон обмежено придатних не пройшли ВЛК: термін планують продовжити
За інформацією заступниці керівника Офісу президента Ірини Верещук, понад один мільйон осіб з категорії «обмежено придатний» не змогли пройти повторну військово-лікарську комісію (ВЛК) до 4 лютого.
переглядів: 147