Ми у Facebook
25.06.2014, 15:05

На Волині вулиці називають іменами героїв УПА

На сесії Луцької міської ради було прийнято рішення про перейменування вулиці Московської на вул. ім. Ростислава Волошина, відомого українського борця за незалежність.
Депутат Луцької міської ради Роман Романюк запропонував назвати вулицю Московську іменем Ростислава Волошина, відомого українського борця за Незалежність. Про це інформує «Волинська правда».
Карта міста


Перейменування вулиці Московської в часи війни Роман Романюк вважає символом боротьби і незламності наших краян.

Нагадаємо, що вулиця імені Клима Савура, організатора і першого командира УПА на Волині, командира УПА-Північ, в обласному центрі Волині є вже чимало років.

На Волині виготовляють унікальні жилети, але їхню доставку на фронт може зупинити податкова

Довідка:

Ростислав Волошин - полковник Української Повстанської Армії, командант запілля УПА, заступник Головного командира УПА, Генеральний Секретар Внутрішніх Справ УГВР. Був співорганізатором перших загонів Української повстанської армії.З часу утворення Крайової Екзекутиви ОУН на Північно-Західних Українських Землях стає її ідеологічним референтом, а згодом і Крайовим Провідником на ПЗУЗ. За цей раз багаторазово сидів у польських тюрмах, в тому числі двічі у концтаборі "Береза Картузька".

З приходом більшовиків засуджується і ув'язнюється. Вийшовши з тюрми з початком совєтсько-німецької війни, стає від імені Українського Державного Правління головою Рівненської обласної управи. Після цього був заарештований німцями. У 1942-му, вийшовши із в'язниці стає заступником обласної кооперативи у Рівному. Стає співорганізатором перших загонів Української Повстанської Армії.

У 1943-му Волошин стає заступником Д.Клячківського-"Охріма", крайового провідника на ПЗУЗ. Головував на ІІІ Надзвичайному Великому Зборі ОУН (21 - 25 серпня 1943),де був обраний членом Бюро Проводу ОУН.

На Волині у «Правому секторі» та Автомайдані - розкол

21-22 листопада головував на І конференції поневолених народів Сходу Європи і Азії у с.Будераж Здолбунівського району Рівненської області. Стає командантом запілля (командуючим тилом) УПА.

18 січня 1944 року "Горбенко" бере участь у нараді керівників ОУН і УПА на ПЗУЗ.

11-15 липня 1944-го Волошин головує на установчому зборі Української Головної Визвольної Ради, що проходив біля с. Недільна Самбірського району Дрогобицької області. На ньому його обрали Генеральним Секретарем Внутрішніх Справ.

22 серпня 1944 року у нерівному бою з комуно-большевицькими окупантами "Павленко" гине.

На правах реклами