Ми у Facebook
07.07.2014, 09:24

Як пройшло ЗНО-2014 у Рівненській області: підсумки

За перебігом зовнішнього незалежного оцінювання на Рівненщині стежила Громадянська мережа ОПОРА. Спостерігачі слідкували за дотриманням абітурієнтами процедури проходження ЗНО та перевіряли якість роботи персоналу пунктів тестування.
Спостерігачі слідкували за дотриманням процедур стандартизованого тестування з п’яти предметів (іноземні мови, українська мова та література, математика, історія України, біологія) та відвідали пункти тестування у Рівному, Сарнах, Кузнецовську, Дубровиці, Костополі та Дубно. Загалом активісти організації здійснили 49 спостережень.

Вступ-2014: у «Ранковій каві» — про те, як отримати два дипломи за три роки [Анонс]

Робота персоналу пунктів тестування

ОПОРА відзначає добрий рівень організації та проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Під час усіх сесій ЗНО тестові завдання залишалися засекреченими для вступників до початку роботи над ними у аудиторіях. Це дає підстави говорити про відсутність витоку інформації до моменту тестувань. Варто зауважити, що персонал на пунктах тестування в цілому впорався зі своїми обов’язками. Проте, нажаль, мають місце поодинокі випадки порушення з боку персоналу пункту тестування процедури ЗНО, зокрема, випадки використання мобільного телефону. Факт використання мобільного телефону персоналом був зафіксований на ПТ Костопільська ЗОШ №6. Тут, розмовляв по телефону та дивився відео представник Державної служби охорони, а черговий з першого поверху просто розмовляла по телефону.

Із 4 липня розпочинається електронна реєстрація на вступ у ВНЗи, - МОН

ОПОРА наголошує на важливості дотримання процедур ЗНО персоналом пунктів тестування, оскільки саме вони мають демонструвати дотримання правил стандартизованого тестування та не провокувати учасників на зловживання.

«Технологічна перерва» та порушення абітурієнтами правил проходження ЗНО

Ситуація з дотриманням процедур проходження зовнішнього оцінювання з боку учасників тестування є дещо гіршою. За інформацією ОПОРИ завчасно роботу над тестами у зв’язку із виявленими фактами порушень припинили 6 абітурієнтів (Українська мова і література – 3, Іноземна мова – 1, Біологія – 1, Математика – 1). В усіх випадках порушники були виявлені під час технологічної перерви та перевірки учасників металодетекторами. У 5 випадках в абітурієнтів були виявлені мобільні телефони, в одному – плеєр та навушники.

Ще 12 абітурієнтів не допустили на пункт тестування через відсутність у них необхідних документів (сертифікатів або документів, що посвідчують особу). Загалом спостерігачі ОПОРИ зафіксували 9 таких випадків (Українська мова і література – 6, Іноземна мова, Біологія та Математика по – 1). Курйозний випадок стався 5 червня під час тестування з Української мови і літератури у ЗОШ №27 (м. Рівне), коли абітурієнт з’явився на пункт тестування з паспортом своєї бабусі.

Не обійшлося ЗНО на Рівненщині без виявлених шпаргалок, які у всіх випадках були знайдені під час тестування з математики. Так, на ПТ Рівненська ЗОШ №13 у жіночій вбиральні за батареєю була знайдена гелева ручка, у середині якої містився папірець з математичними формулами, та ще одна шпаргалка з формулами, а у чоловічій – математичний довідник. Ще одну шпаргалку з формулами виявили в Костопільській гуманітарній гімназії ім.. Тараса Шевченка. Її знайшли в жіночій вбиральні у відрі для сміття.

1 липня на Рівненщині стартує "друга хвиля" ЗНО

Сприяння роботі громадських спостерігачів

Загалом, у Рівненській області спостерігачі ОПОРИ не зафіксували масових випадків перешкоджання своїй роботі персоналом пунктів тестування. Проте, під час ЗНО з Історії України у Костопільській ЗОШ №6 стався прикрий випадок, коли відповідальний за пункт тестування всіляко перешкоджав роботі спостерігача ОПОРИ. Зокрема, під час технологічної перерви відповідальний за ПТ навмисно зачиняв перед спостерігачем двері, щоб той не зміг побачити, чи застосовується в аудиторії металодедектор. Також відповідальний за ПТ у грубій формі вказував спостерігачу місце, де той, на його думку, має спостерігати – поряд з черговими біля виходу з ПТ. Дані факти були зафіксовані у протоколі.

За матеріалами прес-центру Громадянської мережі ОПОРА.

На правах реклами