23.07.2014, 08:37

Студентів та аспірантів денної форми навчання звільнили від мобілізації

Студенти, яких мобілізують, сесію складатимуть пізніше. За бюджетниками зберігатимуться їхні місця.
"Президент України Петро Порошенко підписав Закон про зміни до законодавства щодо гарантій студентам та аспірантам, які призиваються на військову службу. Документом визначено, що студенти та аспіранти денної форми навчання не підлягають призову на військову службу під час мобілізації на особливий період".

Про це ввечері у вівторок, 22 липня, повідомила прес-служба Президента України.

Що таке мобілізація і якою вона буває?

Студенти, яких мобілізують, сесію складатимуть пізніше. За бюджетниками зберігатимуться їхні місця.

Згідно із Законом України № 1575-VII "Про внесення змін до законів України "Про освіту" та "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", за студентами, курсантами, слухачами, стажистами, клінічними ординаторами, аспірантами, докторантами та педагогічними, науково-педагогічними працівниками на період проходження ними військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період зберігаються місця навчання (у тому числі за рахунок коштів державного бюджету для осіб, які навчалися за рахунок цих коштів) у навчальних закладах.

Також за громадянами, які перервали навчання чи роботу у навчальних закладах у зв’язку із призовом, зберігатимуться додаткові види соціального і матеріального забезпечення, місце роботи, посада і попередній середній заробіток, зменшуватиметься розмір плати за навчання.

Крім того, вони отримають право на відстрочку для складання екзаменаційної сесії та державної атестації у навчальних закладах на вказаний період.

Часткова мобілізація стосуватиметься чоловіків і жінок

"Кабінет Міністрів має привести свої нормативно-правові акти у відповідність із Законом у місячний строк з дня набрання ним чинності. Закон набирає чинності з дня його опублікування", - зазначає прес-служба Президента України.

Раніше, 22 липня 2014 року, Верховна Рада ухвалила рішення про часткову мобілізацію в Україні.