Ми у Facebook
25.07.2014, 12:15

Вибори до Верховної Ради України: Електоральнi настрої населення

24 липня - початок кінця Верховної Ради VII скликання. Дві парламентські фракції - Удар і Свобода - оголосили про вихід зі складу коаліції. Якщо за наступні 30 днів у Верховній Раді не буде оформлено нову більшість, Президент України Петро Порошенко зможе оголосити позачергові парламентські вибори.
Протягом 28 червня-10 липня 2014 р. Соціологічна група «Рейтинг» проводила дослідження. Згідно з результатами опитування українців, якби вибори до Верховної Ради України відбувалися на початку липня 2014 року, то участь у них взяли б близько 60% виборців.

Хто може стати новим головою Рівненської ОДА?

Адже найвищий рівень мобілізації фіксується на Галичині, в Києві, Центрі та на Заході (близько 80%). Найнижчий – на Донбасі (27%) та Півдні країни (37%).

Перевибори до Верховної ради: механізм запущено

Якби вибори до Верховної Ради України відбувалися на початку липня 2014 року, то перемогу здобула б партія «Солідарність». Так, 23% опитаних (серед тих, хто взяв би учать у виборах) проголосували б за Солідарність, 13% – за Радикальну партію, 11% – за Батьківщину, 7% – за УДАР, 5% – за Громадянську позицію. Близько 4% виборців готові голосувати за Свободу та КПУ. Близько 3% набрали би Сильна Україна, Партія регіонів та Фронт змін. Партія О.Богомолець набрала би трохи менше 2%, Правий сектор та Самопоміч А.Садового – близько 1%. Ще близько 4% виборців підтримали б інші партії, не визначились з вибором – 16%.







Хто може стати новим головою Рівненської ОДА? [ОГЛЯД]

Трохи більше третини опитаних (38%) цілком впевнені у своєму виборі партії, за яку збираються голосувати. Третина опитаних (32%) допускають, що можуть змінити свій вибір, а ще майже стільки ж (30%) – не впевнені у своєму виборі або не визначились з цього питання.



Більше за інших впевнені у своєму виборі виборці КПУ, Батьківщини, Свободи, Радикальної партії, УДАРу та Солідарності.

При цьому абсолютна більшість опитаних вважають, що у новому парламенті повинно бути менше народних депутатів ніж є зараз. Так, 84% опитаних вважають оптимальною кількість народних депутатів 300-350. Лише 4% - вважають, що народних депутатів повинно бути 450 як зараз. Ще 12% не визначилися з даного питання.



Арсеній Яценюк подав у відставку

Єдиними політиками, які мають позитивний баланс довіри та недовіри, є П.Порошенко, А.Яценюк та А.Гриценко. Також значний рівень довіри серед опитаних мають В.Кличко, О.Ляшко та О.Богомолець. Найбільше опитані не довіряють М.Добкіну, Р.Ахметову та С.Тігіпку.



Аудиторія: населення України від 18 років і старші
Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 4000 респондентів
Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face)
Помилка репрезентативності дослідження: не більше 1,5%
Терміни проведення дослідження: 28 червня-10 липня 2014 р.





На правах реклами