«Ранкова кава»: гість — ректор РДГУ Руслан Постоловський [+Відео]
– Наш університет створений у 1998 році шляхом злиття Рівненського державного педагогічного інституту, Рівненського державного інституту культури та ряду училищ: це і Рівненське музичне училище, і Дубенське та Сарненське педагогічні училища. Відтак, маємо широкий спектр спеціальностей – від педагогічних до мистецьких. Відкрили й чимало нових, яких не було взагалі на Рівненщині. Приміром, це напрямок кібернетика – інформатика, прикладна математика, економічна кібернетика.
Ситуація у країні зараз складна, але у нас серйозний наплив абітурієнтів. Так, станом на 18 липня у нас було вже понад 6000 заяв, у той час як торік було 3000. Це говорить про те, що РДГУ має значний авторитет, саме тут хочуть навчатися багато випускників нашої та інших областей.
– Ви сказали, що вже є понад 6000 заяв абітурієнтів, а які спеціальності користуються найбільшим попитом?
– Це, зокрема, психологія, корекційна освіта. До нас подають документи абітурієнти з дуже високими балами зовнішнього незалежного оцінювання. Державне замовлення в нас цього року практично не змінилося. Щоправда, на деяких спеціальностях зменшили державне замовлення на 10-15 осіб: з 65 осіб до 50.

– У зв’язку з подіями, що відбуваються на сході країни, чи є заяви з тих областей?
– Так, у нас є заява із зони АТО. Подав документи хлопець із Луганська, у нього досить високі бали. Не буду приховувати і того, що чимало хлопців подають документи на вступ, щоб на час навчання їх не забирали в армію. До слова, багато хто знає, що у Національному університеті водного господарства та природокористування діє військова кафедра. То хочу наголосити, що на ній можуть навчатися і наші студенти.
– Питання, яке, напевно, хвилює усіх батьків – це корупція у навчальних закладах. Розкажіть, як у РДГУ борються з цим негативним явищем?
– Зараз дуже часто говорять про корупцію у навчальних закладах. Ніхто не каже, що її взагалі немає. Але той наплив студентів показує, що батьки знають, в якому навчальному закладі добре вчитися і менше треба за все платити. В інших же ВНЗах, вони знають, що треба абсолютно за все платити. У нас є ціла система розроблених заходів щодо протидії корупції. Всі старости підписалися, що вони не будуть давати хабарів, всі екзаменатори теж підписані. Немає хабара там, де його не дають. Тюрми однаково дають і тому, хто взяв гроші і тому, хто їх давав. Я пояснюю це студентам і нагадую про кримінальну відповідальність. Я кажу, що якщо вас змушують давати хабар, то ви йдіть до мене, до міліції, прокуратури, служби безпеки — не мовчіть.
– Важливим для студентів є не тільки освітній розвиток, а й участь у культурно-мистецьких та спортивних заходах. Розкажіть, що пропонує у цьому напрямку РДГУ?
– Культурно-мистецьке життя нашого закладу пов’язане переважно з Інститутом мистецтв, але і художньо-педагогічний факультет теж активно долучається і сам організовує чимало заходів. У нас є цікаві спеціальності: актор, режисер… Наші колективи постійно проводять творчі звіти, дають концерти, які стають подією не лише для університету, а й для міста в цілому. Студенти мають можливість займатися різними видами спорту, і багато хто досягає в цьому значних успіхів — приміром, саме у нас навчалась чемпіонка Європи з плавання Анна Хлістунова.
Загалом хочу сказати, що ми гордимося своїми студентами, їхнім патріотизмом, підтримкою національної ідеї. Після Революції гідності мислення дітей також змінилося, вони вже інакше бачать світ і своє майбутнє. Гордимося такими випускниками, як герой Небесної сотні Олександр Храпаченко. Плануємо назвати його ім'ям аудиторію, де він навчався.
– Для функціонування університету має велике значення не тільки матеріально-технічне забезпечення, викладацький склад, а й особа керівника. Спілкуючись із Вами, Руслане Михайловичу, не могла не звернути увагу на величезну кількість книг у Вашому кабінеті. Розкажіть, будь ласка, де ви їх берете: купуєте чи дарують?
– У кабінеті є ті, які мені подарували, але переважно я купую книги сам. В мене є чимало книг чеською мовою, бо я сам спеціаліст з історії Чехії. В мене вже захистилося 12 аспірантів, а зараз ще 8 «на виході». Якби ви побачили, скільки ще книг у мене вдома!.. Там приблизно 25 тисяч книг. З них 6-7 тисяч – це книги чеською мовою. Мої аспіранти під час підготовки дисертацій не їздять до бібліотек, бо знають, що у мене є багато книг, що видані зовсім нещодавно.
...Я сам родом із Мізоча на Здолбунівщині. Пригадую, що з самого дитинства я купував багато книг. Перша книга, яку я купив, був «Кобзар» Тараса Шевченка з ілюстраціями Касьяна. Я просив у мами три карбованці не на морозиво, а на книги. Діти йшли на ставок купатися, загоряти, а й в цей час сидів у бібліотеці та читав...
Ліцензія АЕ 270187 від 02.07.2013 р.

"Ранкова кава", вступ-2014, Рівненський державний гуманітрний університет, РДГУ, Руслан Постоловський
Уже легендарні рівненські писанки готують до зустрічі із рівнянами

Яскраві та оригінальні великі писанки, які щороку красуються на вулицях Рівного, уже почали готувати до виходу в люди.
переглядів: 303
Вербна неділя: яке значення цього свята

Саме сьогодні вшановують євангельську подію, про яку провістив пророк Захарія за пів тисячоліття до Різдва Христового. «Не бійся, дочко Сионська! Ось Цар твій гряде, сидячи на молодому ослі» (Ін. 12:15)
переглядів: 245
Захисниця з Рівненщини прагне після війни шукати зниклих безвісті

Молодший сержант Анастасія Шевчук, позивний «Відьмочка», – начальниця їдальні 60 батальйону 104-ї окремої бригади. У мирному житті – перукарка-модельєрка, сьогодні – військовослужбовиця, що стоїть на передовій тилової підтримки наших захисників.
переглядів: 261
"Було ніде голці впасти": рівняни вранці заполонили храми на Вербну неділю

Читачі повідомляють, що сьогодні, 13 квітня, у рівненських церквах було особливо людно.
переглядів: 308
Рівненські спортсмени вибороли медалі на відкритому Кубку Новояворівська з бочча

У Новояворівську Львівської області відбувся відкритий Кубок міста з бочча серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату. Змагання були присвячені четвертій річниці створення громадської організації «Бочча Новояворівськ» та зібрали 26 учасників із шести регіонів України.
переглядів: 292