04.08.2014, 18:06

Прокуратура оскаржила «надто м'які» судові рішення щодо дезертирів з Рівненського полігону

Суд довів, що 4 мобілізованих військовослужбовців 51-ї механізованої бригади покинули Рівненський полігон, де проходили військові збори, через небажання служити. Але призначив, на думку прокуратури, надто м`яке умовне покарання.

У липні поточного року Рівненський районний суд Рівненської області розглянув кримінальні провадження відносно чотирьох військовослужбовців 51-ї механізованої бригади, які з метою ухилення від направлення в складі військового підрозділу в зону проведення антитерористичної операції, скоїли дезертирство. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Західного регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері.

Мобілізація-3: кого призвуть і хто отримає відстрочку на Рівненщині

При розгляді справ суд не прийняв до уваги пропозицію прокурора щодо призначення дезертирам реальних мір покарання і призначив покарання у вигляді позбавлення волі на три роки з випробуванням з іспитовим строком два роки, фактично звільнивши в особливий період дезертирів і від проходження служби, і відбування заслуженого покарання.

Враховуючи, що призначені покарання не відповідають ступеню тяжкості скоєних злочинів, є явно несправедливими внаслідок їх м’якості, вказані вироки Рівненського районного суду Рівненською прокуратурою з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері Західного регіону України оскаржено в апеляційному порядку, йдеться у повідомленні.

Яке покарання чекає на тих, хто ухиляється від служби в армії
Щасливе Рівне