Екстрена валізка: що потрібно мати при собі на випадок війни
Цивільний тривожний рюкзак призначений для максимально швидкої евакуації із зони надзвичайної події, будь-то землетрус, повінь, пожежа, загострена криміногенна обстановка, військові дії. Вміщувати речі які допомжуть вам вижити потрібно саме в рюкзак а не в сумку — там практичніше та зручніше.
Рюкзак треба укладати не за принципом «важке – вниз», а розподіляти вантаж рівномірно. Укладайте рюкзак так, щоб можна було швидко знайти потрібну річ. Добре, якщо рюкзак укомплектований спеціальною накидкою від дощу.
Список речей і продуктів першої необхідності які вам потрібно буде зібрати частково заснований на рекомендаціях Нью-Йоркської служби з надзвичайних ситуацій. Можливо, у вашій місцевості і для вашої родини його доведеться скоротити або ж розширити.

Що треба покласти в рюкзак на випадок війни:
1. Важливі документи у водонепроникній упаковці. Заздалегідь зробіть копії всіх важливих документів – паспорта, автомобільних прав, документів на нерухомість, автомобіль і т.д. Документи треба укладати так, щоб у разі необхідності їх можна було швидко дістати.
2. Кредитні картки та готівку.
3. Дублікати ключів від будинку і машини.
4. Карту місцевості, а також інформацію про спосіб зв’язку і умовленому місці зустрічі вашої родини.
5. Засоби зв’язку та інформації. Невеликий радіоприймач з можливістю прийому в УКХ і FM діапазоні. — це дозволить вам бути в курсі ситуації. Мобільний телефон із зарядним пристроєм.
6. Ліхтарик (краще кілька) і запасні батарейки до нього.
7. Компас та годинник.
8. Мультитул – багатофункціональний інструмент, зазвичай у вигляді складних штук, в яких заховані додаткові інструменти (лезо ножа, шило, пила, викрутка, ножиці і т.п.).

9. Ніж — обов’язково, також можна прихопити топірець.
10. Сигнальні засоби: свисток, фальшвеєр.
11. Пакети для сміття, об’ємом 120 літрів. Може замінити намет або тент, якщо розрізати.
12. Рулон широкого скотчу.
13. Упаковка презервативів (12 штук без коробки, звісно, без мастила і ароматизаторів).
14. Шнур синтетичний 4-5 мм, близько 20 м.
15. Блокнот і олівець.
16. Нитки та голки.
17. Аптечка першої допомоги, яка повинна містити: бинти, лейкопластир, вата, йод, «Активоване вугілля» (інтоксикація), «Парацетамол» (жарознижувальний), «Пенталгін» (знеболююче), «Супрастин» (алергія), «Імодіум» (діарея), «Фталазол» (шлункова інфекція), «Альбуцид» (очні краплі).
18. Покладіть ліки (мінімум на тиждень), що також вживаються вами, з описом способу застосування і дози, а також рецепти, прізвища і мобільні телефони ваших лікарів;
19. Одяг: комплект нижньої білизни (2 пари), шкарпетки бавовняні (2 пари) і вовняні, запасні штани, сорочка або кофта, плащ-дощовик, в’язана шапка, рукавички, шарф (може знадобитися в найнесподіваніших ситуаціях). Зручне, надійне взуття.
20. Міні-намет, поліуретановий килимок (каремат), спальник, якщо залишиться місце.
21. Засоби гігієни: зубна щітка і зубна паста, мило, рушник, туалетний папір, одноразові сухі хустки або серветки, в тому числі і вологі, носові хустки. Жінкам – засоби інтимної гігієни. Можна взяти бритву і манікюрний набір.
22. Речі для дітей.
22. Посуд: казанок, фляга, ложка, кружка металева 0.5л, розкладний стаканчик.
23. Сірники туристичні, запальничка.
24. Запас їжі на кілька днів, особливо необхідна питна вода: – Запас питної води на 1-2 дні, який треба періодично оновлювати; – Висококалорійні солодощі: кілька батончиків «Snickers», льодяники; – Набір продуктів: пару банок консерв, галети, суп-пакети, м’ясні та рибні консерви. Якщо дозволяє місце: крупа перлова, гречана, рис , пшоно, макарони, вермішель, сухі овочеві напівфабрикати; – Горілка, вино, спирт.
25. Сімейні цінності, реліквії, але ні в якому разі не на шкоду всьому іншому.
До речі, в Японії на офіційному рівні рекомендували громадянам мати ось такий екстрений чемоданчик:
Для збільшення - натисніть
Частина японського виховання - це громадянська оборона. Прийоми цивільної оборони японці відпрацьовують з малих років, і тренування йдуть постійно. Тому у багатьох сім'ях є свій "тривожний чемоданчик", запас їжі та медикаментів.
Джерело: livejournal sturm_waffen

війна, надзвичайна ситуація, екстрена валіза, екстрений випадок
Як боротися з яблуневою плодожеркою: найефективніші методи захисту саду

Яблунева плодожерка – один із найнебезпечніших шкідників плодових культур. Крім яблуні та груші, пошкоджує плоди сливи, аличі, абрикоса, черешні, персика і деяких інших культур, але найбільшої шкоди завдає в насадженнях яблуні.
переглядів: 125
Ви робите це неправильно: як потрібно міряти тиск?

Лікарі розповіли про три найчастіших помилки пацієнтів при вимірюванні артеріального тиску.
переглядів: 384
Сніданок за 10 хвилин: готуємо яєчню за французьким рецептом

Цікавий варіант приготування звичної яєчні.
переглядів: 941
14 травня: яке сьогодні свято та хто відзначає день ангела

Сьогодні православні християни в Україні за новим стилем вшановують пам'ять святого мученика, провидця і чудотворця Ісидора.
переглядів: 453
Банківські кредити готівкою: швидко, зручно, вигідно

Отримати гроші на будь-які потреби сьогодні можна буквально за лічені хвилини завдяки готівковим кредитам від банків. Це зручний фінансовий інструмент для вирішення побутових питань, здійснення великих покупок, покриття медичних витрат чи планування подорожей.
переглядів: 699