Чому чоловіки уникають штампа у паспорті
Але статистика свідчить зовсім про інше — розлучаються. Часто-густо навіть діти не є стримуючим чинником. Я знаю чоловіка, який після розлучення навмисне зробив усе, щоб платити мінімальні аліменти. Подумав, що колишня дружина, яка була ініціатором розлучення, витрачатиме все на себе, а не дитину. Разом із тим завів накопичувально-страховий поліс для сина. Грошам, які він йому регулярно відкладає, хлопець сам зможе дати раду після повноліття.
Психологи стверджують, що головною причиною страху перед шлюбом у розлученого чоловіка є... ще одне розлучення.
— Людина мала негативний досвід, який передбачає кілька зовсім неприємних речей на зразок: зрада (чи психологічна чи фізична), поява іншого, який “сильніший, розумніший” і таке інше, — розповідає психолог Алла ЯРЕМОВИЧ. — Утім, зізнатися у цьому самому собі — не можна, бо ж “я такий хороший, а мене отак покинули”. У цьому випадку “не хочу” мине з часом. Полегшення буде, якщо чоловік відчує свою значущість або ж з появою достойного об’єкта уваги (жінки), яка відповідає взаємністю й навіть проявляє ініціативу.
А от 30-річна Юлія постійно скаржиться на свого кавалера: шість років разом, а коли справа доходить до вирішення важливих питань — біжить радитися з мамою.
— Таку поведінку чоловіка можна пояснити надмірною маминою турботою в дитинстві, — продовжує психолог. — Мама “не давала вирости”, не відпускала від себе, не давала бути самостійним, приймати рішення. Часто помітні й випадки, коли дитину лякають, мовляв, дивись, ти ж без моєї допомоги можеш загинути. От і виростає такий собі мамин синок. Він психологічно досі залишається маленьким хлопчиком. І хоча вважає себе дорослим, приймати рішення й брати на себе відповідальність не хоче. Хоча вже давно час...
— На мою думку, одружуються з трьох причин — велике кохання, велика дурість, розрахунок, — переконаний 25-річний Юрій. — Рано чи пізно кожного чоловіка спіткає щось із цього переліку. Я не буду переконувати, що шлюб — то велика помилка. Це не так. Але при здоровому глузді чоловіку на це зважуватися не варто. Тим паче коли стаєш старший і дізнаєшся все більше мінусів, які можуть виникнути при спільному проживанні. Якщо молодий чоловік самостійний, готує, прибирає, має цікаву роботу, то куди йому поспішати? Неофіційних стосунків та зустрічань — вдосталь. Та й дітей краще навчитись спочатку бавити чужих, а потім — своїх. Так що нема чого спішити поперед жінки в пекло :)
Однією з причин небажання одружуватися є пошук ідеалу. За словами пані Алли, формування такого ідеалу у свідомості — явище нормальне. Щоправда, і тут слід бути обережним. Адже чомусь ідеали в чергу не шикуються... Та й мають свої уявлення про потенційного кавалера. Тому варто налаштуватися на пошук компромісного варіанту.
P.S. 32-річний Андрій, сумуючи з приводу того, що його покинула дівчина, нарікав: “Ми з нею два роки разом прожили. А тут — я йду, бо ти й не думаєш на мені женитися! Ну до чого тут я? Коли ми з’їжджалися, вона ж сама сказала, що не хоче заміж, що їй і так зі мною добре... То чого ж я мав їй нав’язувати шлюб, якщо їй він не потрібен?” І йому, як і багатьом іншим, не доведеш, що з того моменту, коли були сказані слова “мені і так добре”, збігло чимало води... Для нього за два роки нічого не змінилось...
Андрій ЛЯШУК, музикант, учасник гуртів “Чезз акустік мюзік”, “Карма”, “Сільська музика”:
— Чесно кажучи, не розумію таких чоловіків. Свого часу одружився у 21 рік. Думав тоді, що так буде краще і мені, і дружині. Адже в нашому світі гуртом жити легше. Не помилився. З дружиною живемо у любові та злагоді до сьогодні.
Наталія САВЕНКО, директор кадрового агентства “Спеціаліст”:
— Чоловіки не хочуть одружуватися, бо не готові брати відповідальність за іншу людину. Хочуть насолоджуватись свободою у стосунках, що навіюється сучасним світом. У моді не сімейні цінності, а цивільний шлюб. Ще років десять тому це був виклик суспільству, всі називали таких людей співмешканцями, а сьогодні це — норма. Те саме стосується народження дітей. Хоча моя особиста думка, що потрібно одружуватись і ростити дітей в законному шлюбі.

Як відновитися після свят і повернутися до звичного харчування

Після традиційних святкових застіль чимало людей стикаються з неприємними наслідками — відчуттям важкості в шлунку, сонливістю, появою висипань на шкірі, а також зайвими сантиметрами на талії. Причиною таких змін часто стає переїдання, порушення режиму сну та вживання алкоголю.
переглядів: 414
В Україні впроваджують інклюзивний проєкт «Безбар’єрні автошколи» за ініціативи Олени Зеленської

У 2024 році в Україні стартував флагманський проєкт «Безбар’єрні автошколи», який реалізується Міністерством внутрішніх справ у межах національної ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів». Його мета — забезпечити рівний доступ до навчання в автошколах для людей з інвалідністю.
переглядів: 427
Рівненські велогонщиці вибороли срібло на чемпіонаті України з маунтенбайку

У Львові відбувся чемпіонат України з маунтенбайку, де спортсменки з Рівного гідно представили свою громаду та продемонстрували високий рівень підготовки.
переглядів: 378
Кулінарні ідеї: як оригінально використати залишки паски після свят

Після святкових застіль часто залишається чимало великодньої паски, яку вже не так охоче доїдають. Викидати ж такий запашний хліб – справжній гріх. Пропонуємо вам шість оригінальних та смачних способів перетворити черству паску на нові кулінарні шедеври, які обов'язково припадуть до смаку вашій родині.
переглядів: 405
Як позбутися прищів на спині та сідницях — просто й ефективно

Висипання — це не завжди про обличчя. Часто справжній дискомфорт приховується під одягом: спина, плечі, зона декольте, навіть сідниці. Саме ці ділянки найчастіше потерпають від акне, але чомусь про це майже не говорять. І ще рідше — ефективно вирішують.
переглядів: 767