10 легендарних радянських телевізорів [+Фото]
Телевізор Б-2 був випущений ще до того, як у СРСР почалося регулярне телемовлення. Його розробив у 1931 році Антон Брейтбарт, тестова партія була випущена у 1932-му, масове виробництво почалося у 1933-му і тривало до 1936-го.
Б-2 мав екран 16 x 12 мм з розгорткою в 30 рядків і частотою 12,5 кадрів в секунду. Це зараз такі розміри й показники здаються смішними, а тоді пристрій вважався неймовірно сучасним з технологічної точки зору.
А взагалі, Б-2 був не телевізійним приймачем, як звичні телевізори, а лише приставкою, яку необхідно було приєднати до радіо СВ (середньохвильового).
КВН-49
Наприкінці 30-х - початку 40-х років минулого століття у Радянському Союзі випускали відразу кілька моделей електронних телевізорів, частково за американською ліцензією, частково власної розробки, але масовим продуктом вони так і не стали - завадила Велика Вітчизняна війна. А першим по-справжньому "народним" апаратом став КВН-49.
Легендарний телевізор був розроблений у Ленінградському НДІ телебачення інженерами Кенігсоном, Варшавським та Ніколаєвським. Перші літери їхніх прізвищ стали назвою КВН.
КВН-49 випускався у різних модифікаціях до 1967 року, але він досі відомий широкій громадськості завдяки незвичайному вигляду (навісна лінза з водою або гліцерином для збільшення зображення) і популярній гумористичній телевізійній грі "КВН" ("Клуб веселых и находчивых"), що отримала назву і на його честь.
"Рубін-102"
У 1957 р. почалася епоха радянських телевізорів під легендарною маркою "Рубін". Серійне виробництво телевізійного приймача Рубін-102 тривало аж 10 років. За цей час було випущено понад 1 млн 328 тисяч цих телевізорів.
Рубін-102 міг приймати 12 телеканалів (насправді їх було на порядок менше) і перемикатися на радіохвилі. У ньому були навіть гнізда для магнітофона і звукознімача.
"Рубін-714"
Але все-таки назва "Рубін" у нас асоціюється у першу чергу з телевізійним приймачем "Рубін-714". Він ще не був першим радянським кольоровим телевізором, але став одним з наймасовіших - за 9 років у 1976-1985 роках було випущено 1000000 443 тисяч примірників, з яких 172 тисячі пішло на експорт.
"Рассвет-307"
Та навіть ці "стаханівські" показники "Рубіна" бліднуть, якщо порівнювати їх з кількістю вироблених телевізорів Рассвет-307. Адже за всю історію даної моделі і дуже близькою до неї "307-1" було випущено 8 (!) мільйонів штук.
Цей чорно-білий телеприймач почав випускатися в 1975 році, коли вже з'явилися кольорові телевізори, проте все одно завоював величезну всесоюзну популярність. Сталося це в першу чергу через високу надійність апарата, а також його дешеву ціну в порівнянні з кольоровими конкурентами.
БІЛЬШЕ ФОТО - У НАШІЙ ФОТОГАЛЕРЕЇ
"Рекорд В-312"
Цей суперпопулярний чорно-білий телевізор масово випускали і продавали з 1975 аж до середини вісімдесятих, коли давно настала епоха кольорового ТБ.
"Рекорд В-312" можна було купити у двох варіантах оформлення: у корпусі під дерево з глянцевою поверхнею і з покриттям текстурним папером.
Багатьом людям "Рекорд" запам'ятався ще й своїм анекдотичним недоліком. У ньому було дуже складно провертати тумблер для перемикання каналів (особливо якщо загубилася чи зламалася пластмасова ручка), і часто доводилося використовувати для цього плоскогубці або пасатижі )
"Горизонт Ц-355"
Найбільшою мрією радянської людини вважався телевізор "Горизонт Ц-355", що випускався на Мінському радіозаводі з 1986 року.
Цей надійний і якісний телеприймач був неймовірно дефіцитним пристроєм - люди готові були переплачувати значні суми за право купити такий пристрій собі додому! І все тому, що, на відміну від інших попередніх радянських телевізорів, "Горизонт Ц-355" комплектувався японським кінескопом Toshiba з кутом відхилення променів 90 градусів.
"Весна-346"
Одним з найкращих українських заводів, які займалися випуском телевізорів, у часи Брежнєва вважався концерн «Весна» з Дніпропетровська. Найвідомішим і найбільш масовим продуктом цього виробника був телевізор "Весна-346" (він же "Янтар-346"), який випускався до 1983 року.
Електрон Ц-382
Ще одним легендарним українським виробником телевізорів в СРСР був львівський завод "Електрон". У вісімдесятих роках він випустив відразу кілька вдалих моделей кольорових телевізорів, наймасовішою з яких вважається "Електрон Ц-382". Він виділявся з-поміж інших радянських телевізорів тієї епохи гарною якістю зображення (у нього була "японська трубка"), високою надійністю, стильним дизайном і низьким споживанням електрики. До речі, саме завдяки успіху цієї моделі, кожен четвертий телевізор в СРСР у 80-х роках був виробництва ВО "Електрон".
Аж доти, поки з-за кордону не почали завозити "беушні" "кубики" та сучасні телевізори відомих японських брендів.
"Ровесник"
"Ровесник" - найменший телевізор, що випускався в СРСР. Цей портативний переносний телеприймач можна було купити у зібраному вигляді або у вигляді конструктора, щоб скласти пристрій самому відповідно до інструкції. Останній варіант коштував дешевше - не 120 карбованців, а 100.
"Ровесник» мав екран з діагоналлю 8 сантиметрів і важив без акумулятора лише 1,4 кг. До речі, його, як і весь інший радянський дефіцит, можна було купити тільки "по великому блату" і з переплатою.
БІЛЬШЕ ФОТО - У НАШІЙ ФОТОГАЛЕРЕЇ
Джерело: bigpicture.ru

На Рівненщині працює 41 фахівець із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб

У Рівненській області вже працює 41 фахівець, які надають підтримку військовим після повернення з фронту. Їхнє основне завдання — психологічна допомога, консультування та сприяння адаптації до мирного життя.
переглядів: 240
На Сарненщині трьох чоловіків підозрюють в організації наркобізнесу

Трьом жителям Сарненського району повідомлено про підозру у незаконному придбанні, зберіганні з метою збуту та збуті наркотичних засобів і особливо небезпечних психотропних речовин в особливо великих розмірах.
переглядів: 181
Жителя Вараша засудили до семи років ув’язнення за смертельну ДТП

29-річний житель Вараша проведе за ґратами 7 років і 6 місяців за вчинення смертельної дорожньо-транспортної пригоди у стані алкогольного сп’яніння.
переглядів: 294
На Рівненщині стартувала весняна кампанія з імунізації диких тварин проти сказу

У всіх районах Рівненської області розпочалась весняна кампанія з імунізації диких м’ясоїдних тварин з метою профілактики сказу та запобігання поширенню цього небезпечного вірусу.
переглядів: 250
У капітана «Кардинала» народився син

У родині капітана рівненського футзального клубу «Кардинал» Михайла Волянюка — радісна подія. Спортсмен став батьком — у нього народився син.
переглядів: 260