Поради рівнянам: як економити воду
Якщо з крана крапає з частотою 1 крапля / сек., то протягом доби змарнується до 30 л, за місяць – 900 л, а за рік – до 11000 л води! Якщо ви миєтесь у ванні, то витрачаєте 10 – 150 л води, а при користуванні душем – 8 – 9 л за хвилину. Отож, перевага за душем.
По-друге: ефективним способом зменшення витрат води на гігієнічні потреби є обладнання кранів і душових сіток водозберігаючими насадками (аераторами). Принцип їх роботи полягає у змішуванні потоку води з повітрям. Об`єм струменя збільшується так, що ви не помітите будь-якої втрати комфорту від зменшення витрат води. Економія води становить до 30 – 40 %. На картинці нижче ви можете бачити, як виглядає потік води із звичайного аератора і водозберігаючого при однаковій швидкості потоку води - 6 літрів на хвилину.
По-третє: бачок для унітаза витрачає також багато води. Якщо він із подвійним зливом - відмінно. Але якщо двох кнопок немає, можна звернутися до майстра, який налаштує зливний механізм або відрегулює поплавок, щоб витрачати менше води. Є й народний метод: помістити в бачок вантаж - пляшку з піском або водою. Обсяг споживання води скоротиться на обсяг пляшки при кожному зливі.
Дивно, але факт: дві третини води можна заощадити, не витративши на технічні удосконалення водопроводу ні копійки! Для цього потрібно всього лише закривати кран під час чищення зубів, нанесенні шампуня на волосся. Посуд краще мити не в проточній воді, а намилювати і змивати. У Європі це звичайна практика. «Ви витратите наполовину, а то і на 70% менше води», - обіцяють сантехніки. Також не варто «ганяти» даремно посудомийну і пральну машини, якщо у вас не накопичилася необхідна маса завантаження.
Статті по темі:
Рівненщина: нові тарифи на природний газ
Рівняни знову отримають єдиний рахунок за комунальні послуги

Розклад богослужінь та освячення пасок у кафедральних соборах Рівного

Розклад богослужінь оприлюднили на офіційній сторінці Рівненської єпархії ПЦУ.
переглядів: 154
Експерти назвали країну, яка найбільше підходить для туристок-одиначок

Соло-туризм не менш популярний у світі, аніж відпочинок у гучній компанії. Але яка країна підійде найкраще для такої подорожі?
переглядів: 190
Як безпечно зняти скотч із вікон: ефективні методи, які не зашкодять склу

Після святкових декорацій або профілактичного заклеювання вікон задля безпеки українці стикаються з проблемою: як зняти скотч, не пошкодивши скло?
переглядів: 198
Мерехтливі крашанки у тренді Великодня 2025

Цьогорічним святковим хітом у соцмережах стали так звані «мерехтливі» великодні яйця — стильний і простий спосіб оновити традиційне фарбування. Такий ефект можна легко досягти, скориставшись звичайною пляшкою червоного вина.
переглядів: 286
Як мінімізувати ризики стейкінгу?

Стейкінг дає змогу власникам певних криптовалют активно брати участь у блокчейн-мережах. Користувачам це вигідно. Насамперед через заробіток винагород і підтримку проєктів, які їм потрібні. Та й загалом стейкінг доступний завдяки відносно простим алгоритмам. Але тут потрібно враховувати можливі ризики та знати, як їх уникнути чи мінімізувати.
переглядів: 771