Обираємо надійний ламінат [+ПОРАДИ]
Тому те, що оточує нас вдома, аж ніяк не байдуже нам. Тому варто подбати про те, щоб вибрати справді якісне наповнення інтер’єру, яке буде створювати гарне загальне враження.
Важливе місце в інтер’єрі займає підлога. А сучасне підлогове покриття – це ламінат та паркетна дошка. Якщо ви прагнете надати своїй домівці індивідуальності й неповторності, то при виборі підлогового покриття необхідно багато всього врахувати. І найперше тут варто знати: що ж таке ламінат? До цього питання ми вирішили підійти професійно, тож звернулися до директора Рівненського салон-магазину «Моя підлога» Віктора БОГАЙЧУКА.
– Ламінат зовні дуже схожий на звичайний паркет, але за своїм влаштуванням швидше нагадує паркетну дошку, бо дуже схожий на неї своєю багатошаровістю. Панель цього матеріалу – шматок ДВП довжиною більше метра і шириною приблизно 20 см, ця панель складається з чотирьох або п'яти шарів. А ще вигляд ламінату часто створює таке враження, що на підлозі лежить дорогий паркет. Зараз ламінат можна побачити і в звичайній квартирі, і в розкішному будинку.
![](https://ogo.ua/images/articles/1567/big/1417698779.jpg)
У нас у магазині широкий спектр забарвлень як ламінату, так і паркетної дошки. Ми пропонуємо багато виробників, наприклад, ламінат фірми EGGER (Німеччина). Такий ламінат за кольором в основному імітує натуральне дерево: від світлого дуба до темної червоно-коричневої вишні. Ламінат іншої німецької фірми – "Клазен" (Classen), як кажуть його виробники, є екологічно чистим і дуже зносостійким продуктом. Представлений у нас ламінат бельгійського виробництва – Quick Step, Balterio і Laurentian. Є австрійський ламінат Kaindl та з інших країн.
![](https://ogo.ua/images/articles/1567/big/1417698805.jpg)
Колірна гама ламінату у всіх фірм приблизно однакова. Палітра кольорів дозволяє зробити вибір на будь-який смак, адже від цього вартість ламінату не залежить. Тому підлога у вашій оселі виглядатиме так, як вам подобається.
![](https://ogo.ua/images/articles/1567/big/1417698748.jpg)
– А скільки часу може прослужити таке покриття?
– З плинністю часу ламінат (термін служби ламінату – 10-15 років) необхідно буде повністю замінити, бо він не підлягає оновленню, шліфуванню чи циклюванню. Потрібно правильно проводити прибирання підлоги, слідкувати, щоб вода не застоювалась на поверхні, інакше волога “роздуває” замки.
Ідеї, пов’язані з ремонтом, зміною оформлення оселі, зараз цікавлять багато кого. А тим, кому потрібна більш детальна інформація з будови ламінату чи будь-якої іншої підлоги пропонуємо коротку інформаційну довідку:
БУДОВА ЛАМІНАТУ
У кожної фірми свій метод виготовлення ламінату. Але в цілому це виглядає так: нижній шар, зроблений з вологостійкого паперу, виконує стабілізуючу функцію, додаючи жорсткості та стійкості всієї конструкції. Другий шар – власне основа з деревних волокон високого ступеня стиснення (або, інакше, з деревно-волокнистої плити (ДВП). Далі йде папір з декоративним малюнком. Саме він робить ламінат схожим на дерево (дуб, клен, береза…), мармур, граніт, онікс або з уявними фантазійними малюнками.
На шар декоративного паперу наносять акрилатну або меламінову смолу з додаванням мінеральних часток. Це зроблено для підвищення міцності та зносостійкості матеріалу. І, нарешті, останній, верхній шар – неелектризуюча високоміцна плівка – ламінат (звідси й назва матеріалу), стійка до механічних пошкоджень. Вона потрібна, щоб покриття не протиралося і не вигоряло на сонці.
Шари скріплюють між собою двома способами: перший – пресування, коли їх пресують водночас, не додаючи клею (такий варіант кращий для "домашніх" покриттів). І, другий – наклеюванням, коли лицьовий шар забарвленого паперу склеюється з основою під високою температурою і тиском (цей ламінат, на думку фахівців, годиться для офісів, магазинів та інших громадських місць з високою "прохідністю").
Крім того, ламінат – матеріал міцний. Міцність вимірюється в Тайбер (Taber): наприклад, 15000 Taber, 11500 Taber. ці цифри позначають кількість оборотів спеціальної шліфувальної машини з диском, що крутиться, які здатний витримати верхній шар. Таким жорстким способом ламінат і перевіряють на стирання.
– Вікторе, а чому нині так багато людей обирає саме ламінат?
– Ламінат – покриття підлоги для сучасної мобільної людини, яка часто переїздить, змінюючи оселю. А якщо у вас є рухлива малеча чи домашні тваринки з гострими кігтиками – ламінат все витримає, навіть пропалити сигаретою його буде неможливо. Уклавши таке покриття у вітальні, в дитячій, в спальні і навіть на кухні, ви можете бути впевнені – він все витримає.
![](https://ogo.ua/images/articles/1567/big/1417698793.jpg)
Контакти салон-магазину «Моя підлога»:
м.Рівне, вул.Дубенська, 46
тел.: (096) 814-84-29, (068) 624-26-92
![](/images/bnr/happy-650-90.jpg)
Декларування доходів 2025: коли подавати декларацію, щоб уникнути штрафів?
![](/images/articles/2/small/1738745202.jpeg)
В Україні триває кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом минулого року. Вона стартувала 1 січня 2025 року.
переглядів: 541
Ворог здійснив атаку на обʼєкти газової інфраструктури України
![](/images/articles/2/small/1739264171.jpg)
РФ завдала комбінованого удару ракетами різних типів повітряного, наземного та морського базування по об’єктах газодобувної промисловості на Полтавщині.
переглядів: 200
Знову відключатимуть світло: для кого запровадять графіки
![](/images/articles/2/small/1739219026.jpg)
Запроваджені обмеження діють [b]від 6 ранку до 9 вечора, [/b]але не передбачають відключення світла для населення.
переглядів: 270
На Рівненщині з 15 лютого заборонено вилов щуки
![](/images/articles/2/small/1739201325.jpg)
З 15 лютого на території Рівненської області починає діяти нерестова заборона на вилов щуки. Вона триватиме до 31 березня, повідомляє Рівненський рибоохоронний патруль.
переглядів: 365
Як рівнянам відрізнити грип від застуди: практичні поради
![](/images/articles/2/small/1739186690.jpg)
На Рівненщині зростає захворюваність на грип та ГРЗ. Медики фіксують велику кількість хворих, а навчальні заклади навіть переходять на дистанційне навчання. Як грип, так і звичайна застуда є інфекціями дихальних шляхів, викликаними вірусами. То як їх відрізнити?
переглядів: 371