07.12.2014, 09:20

У Рівному відбувся благодійний флешмоб на підтримку армії

Під час благодійного флешмобу "Серце України - Рівне" рівнянам показали танк, зібрані теплі речі для солдат, а також фотохроніку та медичний вишкіл прямо на свіжому повітрі.
Як багатьом відомо, 6 грудня - це День збройних сил, або День Захисника Вітчизни. З цієї нагоди на Майдані Незалежності представили фотохроніку особового складу оперативного командування "Північ" у зоні АТО. Багато рівнян підходили подивитися на фотохроніку, незважаючи на холод.

Також волонтери представили теплі одяг та взуття для солдатів, різноманітні засоби праці та самооборони. Стояв навіть танк, у який позалазила допитлива малеча та юна молодь.

- Сьогодні на вулиці навіть представлять медичний вишкіл - лікар-хірург покаже, як зашивати рани прямо на свіжому повітрі, - розповідає Олександр Безощук, один із співорганізаторів заходу, котрий також називають флешмобом "Серце України - Рівне". - У нас достатньо волонтерів, і усе ж не завадять ще добровольці. Ще не у всіх супермаркетах збирають продукти для українських вояків. Юридична та психологічна консультація потрібно тим, хто вже повернувся із зони АТО. Особисто я налаштований оптимістично, Україна обов'язково переможе, невідомо просто, коли саме це відбудеться. Думаю, що скоро.

Автор цих рядків констатує факт - на жаль, фотохроніка не викликає позитивних емоцій та не вселяє особливого оптимізму. Дуже прикро, що люди помирають. На одному із знімків - підполковник Віктор Новіцький, котрий загинув, захищаючи незалежність України. На трьох світлинах - евакуація поранених та загиблих захисників Луганського аеропорту знову ж таки у місті Щастя. Що ж це за така зла іронія долі, що в місті з такою позитивною назвою Щастя стільки страждань та страху! Декілька знімків зображують висування на вогневі позиції.

Рівняни зацікавлено дивляться фотохроніку, і не менш охоче діляться враженнями для преси.

- Я сам би без питань воювати, але моя дружина зараз вагітна, - розповідає 28-річний рівнянин Олег Здрачук.

- Хлопці молодці, що воюють, хоч вони і в голоді, і в холоді, - ділиться 67-річний Петро Литвинюк. - Я сам воював у Чехії 1968 року, у Анголі - у 1969 році (це Африка). Але чи подбає про них держава? Мені, на щастя, дали пенсію за вислугу років.

- Я позитивно сприймаю цей захід, - говорить молода рівнянка Анна Ткачук. - Люди можуть побачити, на що йдуть їх гроші.

У другій половині дня волонтери й солдати частували рівнян безкоштовним чаєм.

- Ми також даємо можливість людям полежати в такий холод у спальнику, - наостанок розповідає Олександр Безощук, один із співорганізаторів заходу. - Хочете спробувати?

Автор самокритично зізнається: була така холоднеча, що рятувала лише думка про гарячий чай. Тому довелося відмовитись.

Також небайдужі рівняни, рівнянки та їх дітки писали листи, привітання солдатам, малювали їм позитивні ілюстрації. Вкінці мені подумалося: солдати в АТО воюють в таку холоднечу, голодні, втомлені, а ми насолоджуємося усіма благами цивілізації, маємо комфортні приміщення. Буде дуже добре, якщо ми передамо нашим солдатам також християнські молитвенники, хрестики, 90 Псалом, які рятують від зла. Тому усім нам треба допомагати нашим усіма доступними ресурсами: часом, грошима, теплим одягом та взуттям, продуктами, підтримувати їх психологічно та духовно і, звісно, молитися за них.

До теми:

ФОТО - Рівненський "Правий сектор" відправив на схід авто ХУТІН-ПУЙ

Рівненські волонтери у Першій світовій війні

Нагородили 19-річну рівнянку, яка витягла з поля бою 128 поранених

Фото з групи "Допомога армії - Рівне" у мережі Фейсбук
Щасливе Рівне