21.12.2014, 19:30

Як рівненські ліцеїсти на Андрія гуляли [+Фото]

Цьогоріч Рівненський НВК №2 «Школа-Ліцей» відзначив V річницю «Андріївських гулянь» у формі квесту. Однак, українські традиції не лише були дотримані, а й – обов’язкові.
День Святого Андрія – одне з найвеселіших, найактивніших свят молоді, адже в цей день, а точніше в ніч з 12-го на 13-те грудня, дівчата ворожать, а хлопці бешкетують. Ця ніч допомагає дівчатам визначити свою любовну долю: чи буде ще рік в пошуках, чи чекає щасливе заміжжя вже в цьому році, а хлопцям дати волю жартівливій фантазії та наробити гумористичних витівок та веселитися досхочу.

Цьогоріч Рівненський НВК №2 «Школа-Ліцей» відзначив V річницю «Андріївських гулянь», які святкувалися нетрадиційним чином, а саме – у формі квесту. Однак, усі українські традиції не лише були дотримані, а й – обов’язкові.

Національний український одяг – беззаперечний дрес-код нашого святкування. Хлопці та дівчата навіть хизувалися своїм вбранням, демонструвавши у кого краща чи то вишиванка, чи то хустка, чи то шаровари…

Дійство розпочинали учні 8-11 класів гумористичним інсценуванням вечорниць, де брали участь такі дійові особи, як: господиня хати, хлопці, дівчата, пан Калитинський, пан Коцюбинський тощо. Але головними незмінними атрибутами гулянь були Калита та вареники з сюрпризом.

Усі команди 5-6 класів отримували маршрутний лист, у якому їм було запропоновано відвідати вісім гостинних «подвір’їв»: «Ворожіння», «Пісенне», «Танцювальне», «Вареничне», «Калитинське», «Сюрприз», «Показуха», «Спортивне», де господарі долучали всіх школярів до українських традицій, звичаїв та обрядів.

Особливим подвір’ям було «Ворожіння». Тут дівчата гадали, долю виглядали – і все перетворювалося на захопливу забаву, тому що й хлопцям готувалися непередбачувані завдання, які неодмінно слід було виконати, й заслужити високий бал.Подвір’я «Танцювальне» потребувало не лише знань, а й умінь, бо варто було знати не тільки назви українських танців, а й завзято їх демонструвати.

Наступне подвір’я – «Пісенне», де учні могли похвалитися знаннями фольклорної спадщини та вмінням задушевно співати.

БІЛЬШЕ ФОТО

Одним з найцікавіших було «Калитинське подвір’я». Тут учасники квесту найбільше забавлялися та сміялися. Окрім того, відкушувати Калиту дозволено виключно хлопцям. Калитинський, тримаючи Калиту на стрічці, то піднімав її, то опускав, а хлопці, їхавши верхи на кочерзі, намагалися її вкусити. На перший погляд, справа ніби проста: розбігся, підстрибнув, надкусив – і вже герой для дівчат. На практиці вдавалося таке далеко не кожному, тому і писарчук мазав обличчя сажею.Стрибали, стрибали та врешті-решт калиту знімали і ділили між учасниками дійства.

Не менш захопливо було на «Вареничному подвір’ї». Усі учасники команди повинні були зліпити по варенику, за наймайстерніші отримували бали. Навіть хлопці віртуозно та на дивовижу швидко справлялися. Для того, щоб вареники вдавалися, їх ліпили із добрими думками та щирою українською піснею.

Відвідини інших самобутніх «подвір’їв» були також дуже своєрідними та незвичайними, які закарбувалися в пам’яті приємними враженнями й піднесеним настроєм.

Ліцеїсти на відмінно продемонстрували свої знання українських традицій, звичаїв та фольклору, почуття гумору, творче виконання завдань, спритність при кусанні калити, вміння ліпити вареники, танцювати та співати, вони гідно долали спортивні перешкоди та виставляли на показ свій артистизм, сміливо їли вареники з сиром, картоплею, капустою, перцем, папером та копійками…

А переможцями шкільного квесту «Андріївські гуляння» 2014 року стала найзгуртованіша та найерудованіша команда 6-В класу й здобула солодкий приз!

БІЛЬШЕ ФОТО

Щиросердно вітаємо переможця та всіх лауреатів «Андріївських гулянь»! Залишайтеся і надалі такими сонцесяйними, оптимістичними, екстраординарними, артистичними і вигадливими!

ПЕРЕЙТИ НА ПОВНУ ВЕРСІЮ САЙТУ

СТАТТІ ДО ТЕМИ:
У Рівному відкриють арт-проект «Мистецька хуртовина»