Ми у Facebook
24.12.2014, 17:30

55-річчя Рівненської художньої школи

Бути художником — це не професія, а покликання, стан душі. Саме творчі та обдаровані люди навчаються та працюю в Рівненській державній дитячій художній школі. Цей заклад вже 55 років вишліфовує з молодих та недосвідчених художників справжніх майстрів.
Директор художньої школи Артур Анатолійович Мартиненко з трепетом та теплом розповідає про свою другу домівку, адже тут він провів 41 рік свого життя.

Вибору в мене не було, окрім як стати художником...


“Фактично вибору у мене не було, батько, Анатолій Іванович Мартиненко, відомий у місті художник, не давав варіантів. Якщо ти народився в сім’ї художника ти маєш зробити все, щоб працювати в цій сфері”, - розповідає Артур Мартиненко художник, директор Рівненської державної дитячої художньої школи.

Художник розповідає, що все його життя було пов’язано з образотворчим мистецтвом, адже фактично він виріс у художній школі, після закінчення якої успішно вступив у Львівський державний коледж декоративного та ужиткового мистецтва ім. Труш. Відслуживши два роки в армії повернувся додому і батько запропонував взяти уроки і з 1 вересня 1988 року вже став викладати у Рівненській “художці”. Згодом вступив до Рівненського педагогічного університету на спеціальність “образотворче мистецтво”. І навіть під час навчання теж паралеьно викладав у школі. Фактично Артур Мартиненко від школи не відривася ніколи, 41 рік з своїх 47, митець провів у цих творчих стінах.

Рівненська художня школа вважається академічної і колектив намагається дотримуватися цього у всьому...

У школі вивчається 5 предметів: рисунок, композиція, живопис, скульптура та історія образотворчого мистецтва. “У нас потужна команда: скульптори, графікі, живописці, майстри народно-ужиткпвого мистецтва, тому порадитися завжди є з кимє з ким.”, - розповідає директор.

Рисунок, живопис композиція — робота на папері, так як школа позиціонує себе як академічна, тому колектив школи намагається цього дотримуватися. Поряд виконуються завдання у сучасній манері, адже є багато нових різних видів матеріалів, технік.

Рівненська “художка” дуже активно бере участь у житті міста

Колектив школи виконує багато цікавих проектів, які презентують місто. Одним із таких є Велетенська Писанка, яка була виготовлена зусиллями всього колективу школи. В центрі міста під новорічною ялинкою можна побачити ще один шедевр виготовлений зусиллями художньої школи — чудові Янголи. До слова, цього року там має з’явиться ще один Янгол Миру, який триматиме в руках голубів. Розпис на вулиці 16 липня — це теж діло майстерних рук працівників та учнів художньої школи. Ну і, звичайно, важко не помітити яскраво розписаний трамвай, який їздить вулицями Рівного з написом - “Рівне європейське”.

Навчитися малювати може кожен


Крім 385 учнів школи, які навчаються з 1 по 4 клас, “художка” має групи менших діток та старших людей, які навчаються зовсім за іншою програмою. Директор закладу Артур Мартиненко розповідає, що був період, коли до школи приходили мами і хотіли записати дітей, але вони були ще замалі по віку, тому керівництво вирішило створити спеціальні групи для таких діток. А після акції “Стань Гогеном за 90 днів” з’явилося багато бажаючих навчитися малювати і серед старших людей, тому і для них ми створили групи, на даний момент їх є дві.

“Ми їх не вчимо, як дітей, але вони мають свою програму, мають освоїти ази.

Показник діяльності ходожньої школи — її випускники


Показник нашої діяльності — це наші випускники, які далі навчаються по спеціальності, які знаходять себе у творчості. Багато наших випускників навчаються за кордоном в Польщі, та Австрії зокрема.

“Нас постійно запрошують брати участь у конкурсах, наприклад, ми багаторазові переможці конкурсу “Об’єднаймося брати мої” в Каневі. Часто ми їздимо на фестивалі, беремо участь у конкурсах по банківській системі та МНС. Вже 7 років їздимо на загальноєвропейскій конкурс рисунку в Польщу в місто Забже, він не має обмеження у віці. Щороку близько 35 наших учнів бере в ньому участь і ми постіно привозимо звідти агороди і премії”, - розповідає Артур Мартиненко.

Художня школа — це те місце, де і дорослі, і діти можуть відпочити, це своєрідна арттерапія. Тут можуть виховати видатного художника, або за допомогою митстецтва залікувати болючі рани.

Статті до теми:


Рівненська художня школа відзначає 55-річчя [+Фото]






На правах реклами