01.01.2015, 16:00

Нове у ЗНО у 2015 році

Чимало змін чекає наступного року тих, хто збирається складати ЗНО.
Якими вони будуть, розповіла Лариса Середяк, директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.

У 2015 році ЗНО буде проведено з 12, а не з 14, як торік, навчальних предметів: української мови і літератури, історії України, математики, біології, географії,хімії, фізики, англійської, німецької, французької, російської, іспанської мов. Не буде у цьому переліку всесвітньої літератури та всесвітньої історії. Освітяни пояснюють, торік результати тестів з цих предметів вимагало дуже мало спеціальностей у вузах. З метою економії коштів організатори вирішили вилучити їх.

Для усіх випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2015 року результати ЗНО з української мови і літератури зараховуватимуться як результати ДПА.  Вони визначатимуться на основі кількості балів, набраних за виконання завдань лише з української мови.

Для визначення результатів ЗНО-2015 з кожного предмета буде встановлено «пороговий бал», тобто та кількість тестових балів, яку може набрати мінімально підготовлений абітурієнт. Учасники тестування, які не подолають «поріг», не зможуть використати результат ЗНО з цього предмета для вступу до ВНЗ. Усі абітурієнти, результати яких будуть не нижчими від «порогового бала», отримають оцінку за шкалою 100–200 балів та матимуть право брати участь в конкурсному відборі при вступі на навчання.

З предметів - українська мова і література та математика тестування має бути двох рівнів складності (базового та поглибленого).

Базовий рівень складається лише з тестових питань. Поглиблений включатиме блок тестових питань і описових завдань. Освітяни наголошують, під час реєстрації на ЗНО учасники повинні уважно ознайомитись, який рівень складності вимагає та чи інша спеціальність, оскільки вузи самостійно це визначатимуть.

Кожен учасник має право пройти тестування не більше, ніж з чотирьох предметів під час проведення ЗНО.

При зарахуванні абітурієнтів братимуть до уваги результати ЗНО, отримані лише у рік вступу.

Сертифікати ЗНО не можна буде використовувати у наступні роки, а також не можна подавати документи із сертифікатами попередніх років.

Усі ці зміни, за словами начальника управління освіти і науки Рівненської ОДА Григорія Таргонського, зможуть ще більш якісно визначити рівень знань випускників. Тому для того, аби успішно перетнути «пороговий бал» потрібно починати готуватись не лише у випускному класі, а й упродовж усіх років навчання.

Освітяни нагадують, що з 1 листопада до 15 грудня триватиме он-лайн реєстрація для проходження пробного ЗНО. Саме пробне тестування відбуватиметься 21 та 28 березня 2015 року.

Довідково:
Цьогоріч на Рівненщині налічується понад 9 тисяч випускників, серед них і 27 учнів із східних областей.

Всі учні 11 класів писатимуть ЗНО

Цікавить робота журналіста, телеведучого? Школа універсального журналіста запрошує на навчання!

Міносвіти затвердило нові програми ЗНО на 2015 рік

За яким графіком навчатимуться рівненські школярі у 2014-2015 навчальному році

Джерело: rvosvita.org.ua