За квартиру більше 60 м кв. треба платити податок
29 грудня 2014 року Верховна Рада України прийняла законопроект №1578 про зміни до Податкового кодексу та інші закони, що стосуються податкової реформи.
Серед плюсів - кількість податків скоротилася з 22 до 9. Залишилися тільки податок на прибуток, податок на доходи фізичних осіб, податок на додану вартість (ПДВ), акцизний податок, рентна плата, збори, а також місцеві податки - податок на майно і єдиний податок.
Що стосується податків з громадян - фізичних осіб, то з 1 січня 2015 змінені ставки податку на нерухомість.
В Україні будуть збирати податок на нерухомість з квартир більше 60 квадратів та будинків більше 120 квадратних метрів.
Як підкреслив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, податок на об'єкти житлової нерухомості зараховується та адмініструється місцевими органами влади. "Це доходи місцевих бюджетів. Ми повинні дати можливість місцевим бюджетам отримувати додаткові ресурси", - сказав прем'єр-міністр, коментуючи новий податок, який стосуватиметься значної кількості українців.
"Була дискусія з приводу того, щоб місцеві бюджети не зловживали щодо оподаткування так званої соціальної нерухомості. Саме тому підтримується пропозиція, внесена коаліцією депутатських фракцій, і ми встановлюємо мінімальні пороги. Не оподатковується до 60 квадратних метрів для квартири і до 120 квадратних метрів для будинку. Також не обкладається нежитлова нерухомість, яка використовується в аграрному секторі, промисловості, мафи і кіоски, які є суб’єктами малого бізнесу, де люди самі собі заробляють, і ринки", — підкреслив Арсеній Яценюк.
Розмір податку на інше (нежитлове) нерухоме майно будуть визначати органи місцевого самоврядування - від 0 грн до 24 гривень. Промислові і виробничо-господарські приміщення, МАФи і ринки взагалі не будуть оподатковуватися, повідомляє ЛІГАБізнесІнформ.
До речі, у першому варіанті законопроекту, який вносив зміни до Податкового кодексу, пропонувалося оподатковувати квартири та будинки, починаючи з першого квадратного метра.
![](/images/bnr/happy-650-90.jpg)
ставка, житлова нерухомість, будинок, квартира, 2015, податок на нерухомість
Як швидко очистити ручки газової плити від жиру: простий і дієвий метод
![](/images/articles/2/small/1739717740.jpg)
Ручки газової плити часто стають осередком жирових забруднень, оскільки їх очищення не завжди входить до списку регулярних завдань.
переглядів: 106
Як вивести соляні розводи з взуття: прості поради для ідеального вигляду
![](/images/articles/2/small/1739705766.jpg)
Замшеве взуття, зокрема популярні угги, виглядає стильно й чудово зігріває в холодну пору року. Проте зимові дороги часто залишають на ньому неприємні сліди солі. Щоб повернути взуттю доглянутий вигляд, можна скористатися перевіреними домашніми методами.
переглядів: 371
Вініл то любов
Це не просто пристрій для відтворення музики. Вініловий програвач - то портал у інший світ, де звук набуває глибини і теплоти, яких немає в цифровому форматі. Кожен тріск голки, кожне легке потріскування під час прослуховування – це не недоліки, а частина дива. https://soundmag.ua/ru/catalog/vinyl-players/ оберіть в каталозі та готуйтеся до дива, адже перше прослуховування - як відкрити скриню зі скарбами, з якої почали витікати мелодії, наповнені емоціями. Чому?
переглядів: 314
Пенсії для осіб з III групою інвалідності у 2025 році: які суми очікувати
![](/images/articles/2/small/1739551694.jpeg)
Розмір пенсій для людей з III групою інвалідності в Україні залежить від прожиткового мінімуму, встановленого для непрацездатних осіб. У 2025 році цей показник становить 2 361 грн.
переглядів: 501
Як отримати рекордний урожай смородини: ефективне підживлення, яке варто внести у лютому
![](/images/articles/2/small/1666113225.jpeg)
Смородина — одна з найпопулярніших ягідних культур, і її врожайність безпосередньо залежить від правильного догляду. Традиційні методи підживлення, такі як компост чи торф, не завжди дають очікуваний результат.
переглядів: 491