14.01.2015, 19:15

«Корольок»: актриси, які зіграли Феріде [+Фото]

На українському телебаченні нещодавно стартував новий телесеріал – третя екранізація знаменитої книги турецького письменника Решада Нурі Гюнтекіна «Чаликушу». Цікаво, в якій з трьох версій головна героїня красивіша?
Відомий турецький режисер Осман Седен двічі створював екранізацію знаменитої книги «Корольок - пташка співоча» про дівчину, закохану у свого кузена Кямрана, знявши однойменний художній фільм у 1966-му та телесеріал у 1986 році.

Тюркан Шорай – Феріде у кінофільмі 1966 рокуУ чорно-білому кінофільмі «Чаликушу»1966 року в головній ролі знялась найбільш яскрава турецька кінозірка Тюркан Шорай. За походженням вона - черкешенка. Її предки покинули батьківщину ще під час російсько-черкеської війни.Зараз їй 69 років, вона режисер, сценарист і найбільш високо оплачувана актриса Туреччини. Талановита актриса зіграла на екрані понад 200 ролей. В СРСР стала відома після радянсько-турецького фільму «Любов моя, печаль моя», в якому зіграла головну роль - Мехмен Ману. Тюркан Шорай називають султаншею турецького кінематографу.

БІЛЬШЕ ФОТО


Айдан Шенер – «Корольок» у 7-серійній телевізійній мелодрамі 1986 рокуТурецька модель і актриса Айдан Шенер після того, як зіграла красуню Чаликушу-Феріде у серіалі 1986 року, стала зіркою світового масштабу. Вона й досі знімається у численних художніх фільмах, її часто можна побачити у турецьких телевізійних шоу і популярних передачах. Шенер – «обличчя» іспанської косметики Germaine de Capuccini в Азербайджані.

До речі, Шенер теж не чистокровна турчанка. Її дід Айдан походить з казанських татар, а мама – кримська татарка.Особисте життя Шенер не склалося. Колись вона була заміжня за футболістом Айханом Акбіном, від нього народила дочку Еджем, але розлучилася і більше не заміж не вийшла.

БІЛЬШЕ ФОТО


Фахріє Евджен – Феріде у 30-серійному романтичному фільмі 2013 року


У головній ролі в новому серіалі – 27-річна актриса і модель, одна з 10 найкрасивіших жінок Туреччини Фахріє Евджен. Її обрала з-поміж сотень інших претенденток і консультувала сама Айдан Шенер.


До речі, як і Роксолана-Мер'єм Узерлі із «Величного століття», Фахріє народилася і виросла у Німеччині у багатодітній сім’ї. Мама – черкешенка, тато – турецький емігрант, що виїхав з грецького міста Салоніки. В Університеті Дюссельдорфа закінчила факультет соціології. Другу освіту отримала в Босфорському університеті у Стамбулі. Цікавиться психологією, філософією, володіє 4 мовами – іспанською, німецькою, англійською і турецькою. Незаміжня. Цього літа точилися чутки про її таємний роман з Бураком Озчивітом. Після переїзду в Туреччину знялася у 10 фільмах.

БІЛЬШЕ ФОТО

Та сама знаменита книга Решада Нурі Гюнтекіна «Корольок - пташка співоча» («Чаликушу»), створена у 1922 році
Та сама знаменита книга Решада Нурі Гюнтекіна «Корольок - пташка співоча» («Чаликушу»), створена у 1922 році


Джерела: фан-сторінка ВКонтакте, gala-nn.livejournal.com, kino-teatr.ru, megaobzor.com

СТАТТІ ДО ТЕМИ:

Найкрасивіший турецький актор Бурак Озчивіт [+Фото]

Новий серіал «Корольок - пташка співоча»: кілька фактів [+Фото]

Із 24 листопада - новий серіал "Корольок - пташка співоча" [Анонс]
Щасливе Рівне