25.01.2016, 07:20

25 січня вшановують пам'ять святої мучениці Тетяни

Сьогодні, 25 січня, православна церква відзначає день пам'яті святої мучениці Тетяни “і з нею в Римі потерпілих”, а студенти — День студентства.
Свята мучениця Тетяна народилася у знатній римській родині. Батько, таємний християнин, виховав доньку відданою Церкві та Богу.

Коли Тетяна виросла, то стала діаконтисою. До обов’язків діаконтис належало готувати жінок до хрещення та допомагати священикам безпосередньо під час самого обряду. Вони виконували доручення єпископів, відвідуючи хворих і бідних жінок, а також стежили за порядком у храмі під час відправи. У XI сторіччі у східній Церкві чин діаконтис перестав існувати, а їхні обов’язки перейшли до черниць.

Своє праведне життя свята Тетяна закінчила як мучениця. Префект Рима видав розпорядження про насильницьке навернення прихильників Христа в римську віру. Багатьох християн, із-поміж яких були і Тетяна з батьком, схопили та привели в храм Аполлона, де змушували принести жертву поганським богам. За легендою, дівчина голосно заявила, що ніколи не зрадить своєї віри, а потім почала молитися. Раптом стався землетрус. Ідола рознесло на шматки, частина храму обвалилася і придавила жерців та багатьох язичників. А серед християн не було жодного пораненого. Біс, що жив в ідолі, зі страшним криком залишив руїни, і ті, хто вцілів, побачили тінь, яка пролетіла над містом.

Та навіть таке диво не зупинило мучителів. Дівчину піддали тортурам. Тетяна весь час молилася, і сталося ще одне диво. Мучителі побачили, що дівчину оточили четверо ангелів і відводять від неї удари. Її не переставали катувати, били, викололи очі, різали лезами, травили дикими звірами, кидали у полум’я. Та Господь захищав її. Янголи відводили удари та жар вогню, зцілювали каліцтва (з ран замість крові текло молоко). Вражені її стійкістю та побаченими дивами, кати відмовлялися виконувати накази, просили у святої прощення та ставали на її бік, навіть ціною власного життя.

Привітання з днем Тетяни для рівнянок

Ніщо не змогло зламати віри святої Тетяни й змусити її відректися від Ісуса Христа. Тоді суд прирік мученицю та її батька на смерть. Згодом її долучили до лику святих.

Святу Тетяну і справді вважають покровителькою студентів, але тільки в Росії. Традиція відзначати день студента виникла там у XVIII сторіччі і пов’язана із заснуванням Московського університету. Наказ про його заснування граф Іван Шувалов подав на підпис імператриці Єлизаветі Петрівні саме 12 (25) січня 1755 року. Він хотів зробити такий подарунок матері — Тетяні Петрівні Шуваловій — у день її іменин. “Дарую тобі університет”, — саме цю фразу, що стала потім крилатою, сказав граф, вітаючи найріднішу людину з днем ангела. Так свята мучениця Тетяна стала патронесою Московського університету. А з часом народний поголос зробив її покровителькою студентства.

До речі
А в Україні студентство святкувало 1 травня. Цього дня у Києві вчителі й учні Київської академії виїжджали за місто на гору Скавику в урочищі Глибочиця. Спеціально до цього дня кожен викладач поезії мав написати комедію або трагедію. Інші вчителі писали діалоги. Студенти збирали “складчину”. Щоб потрапити на свято, чимало поважних осіб, колишніх студентів, також обдаровували товариство, наприклад, бочкою пива, тож забави тривали до ранку. Стверджують, що аж на Хрещатику можна було почути спів хорів і дружний сміх молоді.
Джерело: Від свята до свята www.sviato.in.ua

Що означає ім'я ТЕТЯНА
Ім'я за однією з версій має давньогрецьке походження й означає “упорядниця, засновниця”.

Тетяна — емоційна дитина, уміє постояти за себе, практична й принципова. Але принципи її багато в чому залежать від настрою. Серед ровесників намагається бути лідером. Важко переносить одноманітність і тому прагне відвідувати спортивні секції, хореографічний гурток, курси рукоділля.

З віком Тетяна стає впертою та владною, вона чітко розуміє, що їй потрібно в житті, і не терпить заперечень. Здатна виконати будь-яку роботу, увага начальника особливо стимулює її сили. У компанії поводиться розкуто, їй подобається чоловіче товариство.

Сімейне життя не завжди складається вдало, тому що Тетяна прагне нав'язати свою волю чоловікові, може без особливого приводу влаштувати скандал. Діти ставляться до неї насторожено, для них вона строга мама. У Тетяни мало подруг, у стосунках з оточуючими переважає прагматичный підхід.

Велику увагу приділяє зовнішньому вигляду, витрачає багато грошей на одяг, що сподобався. Любить займатися домашнім консервуванням. У старшому віці стає більше терпимою, сімейні стосунки стають головними в житті.

купити смартфон Apple iPhone в Одесі, Україна


АвтовикупТріада

Профідок


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ