Щоб не завелися жучки у крупах та квасолі [+ПОРАДИ]
Дотримуйтесь правил і термінів зберігання сипучих продуктів і якомога частіше перевіряйте їх на наявність комах!
1. Одразу ж після купівлі крупу треба старанно перебрати чи посіяти. Наприклад, у манці та борошні вже можуть виявитись личинки, які через певний час перетворяться на хробаків та борошняну міль.
2. Щоб у крупі не завелися жучки, бажано провести температурну обробку. Дехто просмажує гречку ядрицю в духовці. Можна помістити пакет чи банку з продуктом на якийсь час у холодильник. А ще краще - покласти на добу-дві в морозильну камеру, винести на мороз у темне місце безпечне місце. Взимку запаси круп добре зберігати у ящиках чи шафках у коморі, на веранді чи балконі. Це стосується і лущеної квасолі, бобів та гороху.
3. Не зберігайте крупи у целофанових пакетах. Відсутність повітря, тепло і вологість - сприятливе середовище для розвитку комах. Найкраще тримати сипучі продукти у скляних банках чи спеціальних поліетиленових ємкостях.
4. Якщо ви звикли зберігати борошно та крупи у полотняних мішечках, заздалегідь обробіть тару міцним розчином солі і просушіть.
5. Одні вважають, що закривати банки з сипучими продуктами треба щільно, пластмасовими чи мателевими кришками. Інші - визнають тільки марлю чи лляну полотнинку. Хтось проколює шилом поліетиленову кришку у кількох місцях, щоб крупи дихали. Кожна господиня обирає свій варіант залежно від свіжості круп, вологості, часу зберігання.
6. Найкраще місце для зберігання банок з крупами — не верхні, а нижні полиці. Це має бути прохолодне, темне та сухе місце, яке добре провітрюється.
7. Щоб заздалегідь відлякати жучків, перед початком зберігання можна обробити дерев'яну полицю оцтом. У банку з крупою можна покласти лавровий листок або кілька неочищених зубчиків часнику. Дехто кладе на полицю шафки засушені кірки лимона чи мандарина, тертий мускатний горіх і навіть каштани. Жучки та борошняна міль не люблять ці запахи і не відкладають поблизу свої яйця.
8. Деякі господині примудряються оберігати свої запаси від псування, тримаючи у банках з борошном та рисом шматочки фольги, кришечки від пляшок з-під пива і навіть сталеві ложки.
9. На дно банки з крупою можна покласти марлевий пакетик з кам'яною сіллю. Сіль вбере зайву вологу, яку так люблять комахи та плісняві грибки. Дехто кладе у банки з крупами сухий стручок гіркого червоного перцю, щоб запобігти затхлому запаху.
10. Якщо у крупі чи борошні ви помітили якогось жучка, не поспішайте її викидати. Переберіть її та просійте через дуже дрібне сито. А потім прогрійте її в духовці при температурі не менще 120 градусів. І постарайтесь використати продукт у найближчий час.
11. Видалити неприємних чорних жучків з квасолі та гороху досить легко — залийте бобові солоною водою. Через кілька хвилин комахи спливуть. Тоді воду злийте, а плоди просушіть на рушнику чи полотнині й помістіть на зберігання у холодильник чи на мороз.
12. Але якщо жучків та личинок аж надто багато — крупа в їжу не годиться. Продукт, зіпсований борошняним хрущаком, як і пліснявим грибком, картопляною паличкою, може викликати алергію і навіть отруєння.
Фото із сайту www.1001eda.com
СТАТТІ ДО ТЕМИ:
ТОП-10: найбільш корисні для здоров'я крупи, каші та гарніри
Потужна магнітна буря К-індексу накриє Землю: метеозалежні відчують її вплив вже завтра
На Сонці стався потужний спалах класу М. Це призведе до геомагнітних бур, які вплинуть на Землю вже найближчими днями.
переглядів: 110
Гречаники з курячим фаршем - смачна та поживна страва для вечері
Гречаники з курячим фаршем — це смачна та поживна страва. Насправді це котлети, до складу яких входить не тільки фарш, а й гречана каша. Завдяки такому поєднанню страва виходить одночасно ситною та корисною.
переглядів: 122
На Рівненщині протестують систему локального оповіщення про повітряну тривогу
В Україні тестують нову систему оповіщення про повітряну тривогу. Першою областю, де стартували випробування, стала Черкащина, а тепер до неї долучилася Житомирщина.
переглядів: 169
Закрив собою двох побратимів: історія Захисника-рівнянина
На війні із загарбниками з рф загинув Захисник, який майже 10 років служив українському народові у лавах поліції. Сьомого січня Миколі Білотілу виповнилося 30 років, а 10-го — на Херсонському напрямку він отримав тяжкі поранення. Військовослужбовець закрив собою двох бійців, які були поруч.
переглядів: 281
У Рівному відбудеться творчий вечір Олександра Булиги
За кілька днів, 25 січня, о 14 годині відбудеться творчий вечір історика Олександра Булиги. Зустріч присвячена 15-річчю з часу виходу книги «Поєднані Волинню. Історико-краєзнавчі нариси. Кіносценарій» та з нагоди 60-ої річниці від дня народження автора.
переглядів: 189