10.02.2015, 18:50

У Рівненському районі вдвічі побільшало крадіжок [+ПОРАДИ]

У січні цього року у Рівненському районі побільшало вдвічі крадіжок майна громадян в порівнянні з минулим роком – з 35 до 61 кримінального правопорушення. Тому міліціонери дають кілька порад, як запобігти появі непроханих «гостей» в оселі та закликають не бути байдужими до чужої біди.
— Крадіжка з осель є одним із найпоширеніших видів злочину. І, на жаль, на сьогодні спостерігаємо їх ріст. Проте, за всіма фактами крадіжок відкриті кримінальні провадження. Оперативники карного розшуку та слідчі проводять усі необхідні оперативно-розшукові заходи з метою встановлення осіб зловмисників, — повідомляє начальник Рівненського райвідділу Ігор Денисюк. — Особливу увагу варто звернути на непоодинокі факти крадіжок масла із трансформаторних підстанцій, їх уже у районі скоєно сімнадцять.

Також почастішали крадіжки з помешкань громадян. Особливістю Рівненського району є те, що на території розташовано п’ять садових кооперативів, які нараховують майже вісім тисяч дачних будинків. Тривалий час оселі перебувають без догляду, оскільки люди приїжджають до них переважно влітку на відпочинок, тому крадіжок взимку та навесні в рази більшає.

— Звичайно, найнадійнішим способом захисту квартир і будинків є охоронна сигналізація, адже в разі проникнення злодія до помешкання наряд охорони прибуде за лічені хвилини. Також різного роду хімічні пастки, відеокамери та датчики руху, — зазначив заступник начальника, начальник кримінальної міліції Рівненського райвідділу Ігор Яблонський. — Але, найголовніше, потрібно бути пильними, уважними та дотримуватися наступних порад:

- не будьте надто довірливими. Людина, яка прийшла перевірити лічильники газу чи світла, може бути просто «навідником», аби оцінити ваше майно, систему замків чи сигналізацію;

- власникам квартири чи будинку у час своєї відсутності можна імітувати свою присутність, поставивши на таймер телевізор чи залишивши ввімкненим світло. З обережністю ставтеся до людей, які начебто просять води. Звичайно, допомогти треба, але попросіть, щоб спраглий зачекав у коридорі;

- у разі втрати ключів від оселі, одразу змініть замки;

- якщо вирішили продати цінні речі, не вказуйте в оголошенні час своєї відсутності вдома;

- не залишайте ключі під килимом чи у поштовій скриньці;

- не залишайте відкритими вікна та балконні двері;

- не повідомляйте чужим людям про тривале відлучення (поїздка на відпочинок чи відрядження);

- якщо сусідам довіряєте, краще їх попросити наглядати за вашим помешканням.

І головне: не будьте байдужими до чужої біди. Якщо ви володієте будь-якою інформацією щодо скоєної крадіжки, одразу повідомляйте в міліцію за номером телефону Рівненського райвідділу: (067) 49-529-29 або за телефоном гарячої лінії «102». Анонімність гарантовано.

Пам’ятайте! Ваша допомога та співучасть будуть суттєвими у профілактиці, встановленню та затриманню осіб, що мають злочинні наміри.

До теми:

Рівне: у гіпермаркеті виявили фальшиву купюру

Резонансна «справа $320 тисяч» отримала остаточне рішення

Щасливе Рівне