Ми у Facebook
12.02.2015, 15:10

У Рівному вшанували пам'ять Клима Савура

Сімдесят років тому, 12 лютого 1945 року, у нерівному бою з силами НКВС загинув командир УПА-Північ Клим Савур. У Рівному, для вшанування патріота України провели Урок пам’яті.

На заході читали уривки із біографії командира УПА, знайомили із маловідомими історичними фактами життя та героїчної загибелі військового командира. До монумента Климу Савуру поклали квіти. Пам'ять провідника УПА вшанували хвилиною мовчання.Участь у заході взяли перший заступник голови ОДА Юрій Приварський, міський голова Рівного Володимир Хомко, громадськість, освітяни та учні старших класів.

Довідка.
Клим Савур (справжнє ім’я Дмитро Клячківський) - провідник ОУН м. Львова (друга полов. 1941), Крайовий Провідник ОУН, організатор і перший командир УПА на Волині, командир УПА-Північ. Полковник УПА (посмертно).

12 лютого 1945 року загинув у бою з переважаючими силами НКВС біля Оржівських хуторів Клеванського району на Рівненщині.

Клим Савура відіграв значну роль в організації та розбудові відділів УПА на Поліссі і Волині. Займався розробкою тактики боротьби з гітлерівцями, формуванням кінних підрозділів УПА, організацією самооборони.

Статті по темі:
У Рівному вшанували пам'ять Клима Савура [+Фото]

На правах реклами

купити смартфон Apple iPhone 15 Pro max у Львові, Україна

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ