Чого очікувати рівнянам від медичної реформи
Медицина для родини.
Світовий досвід давно практикує медицину сімейного типу. Українці тому не виняток, адже вони теж прямують до ідеалів європейського світу. Сімейний лікар (на подобу нашому терапевту) – лікує дорослого і малого, приймає пологи, вправляє суглоби і навіть робить операції. Універсальний помічник для всієї родини, але чи реально його нині перевчити з однієї вузької спеціалізації на широкий профіль хвороб? Принаймні, тішить те, що у медичних навчальних закладах студентів вже розпочали навчати сімейній медицині.
Рівні допомоги.
Медичну консультацію чи допомогу поділять на рівні, за проходження яких хворому доведеться заплатити.
Перший і найдешевший – сімейний лікар. За підрахунками політиків саме до нього має звертатись найбільша кількість хворих.
Другий рівень – дорожчий. Тут послуг менше, відповідно, вони націлені на конкретну проблему і викласти за них потрібно більше. До прикладу, платити доведеться за невідкладну допомогу, клініко-діагностичні послуги, а також за послуги у лікарнях, перинатальних центрах, хоспісах.
Третій рівень – найдорожчий і найспеціалізованіший у певній галузі. Сюди віднесли послуги клінік науково-дослідних інститутів.
За що й чому платити?
Медична реформа та її реформатори говорять, що намагаються допомогти людині у фінансовому плані, адже платитиме вона лише за те, що їй потрібно.
Медичні послуги фінансуватиме бюджет, медичний поліс пацієнта та, як завжди, сам пацієнт.
Влада ж планує розробити, так би мовити, прайс-лист на кожну послугу у медзакладах. Також планується розмежування вартості послуг: за одні платитиме держава, за інші – страховий поліс пацієнта, а ще за окремі – сам хворий. До прикладу, держава зобов'язується зробити безкоштовною невідкладну та екстрену меддопомогу. Також хворим безоплатно лікуватимуть онкологічні, генетичні, рідкісні захворювання, туберкульоз, ВІЛ та СНІД. Інші послуги розподілять між страховками та самими пацієнтами.
З чого розпочнуть?
Звісно, реформа річ непроста і за день не відбудеться. Як і всі інші процеси у державі, медицину змінюватимуть поступово, «без шкоди для здоров'я». І почнуть це робити на місцях, тобто, з першого рівня. Лікувати рівнян, як і всіх інших українців, сімейні лікарі будуть в амбулаторіях, або у ЦПМСД – центр первинної медико-санітарної меддопомоги. По суті це теж саме терапевтичне відділення, але назва інша. Окрім того, реформатори планують звільнити тих, хто лікує «погано», лікарів працевлаштувати за контрактами і наявністю ліцензії, а пацієнтам дати право вибору кращого. За не вилікуваного пацієнта або невірно поставлений діагноз лікаря штрафуватимуть.
Наслідки нововведень за день не осягнути, та все ж надію на краще втрачати не хочеться. Наразі 87% українців не задоволені або дуже не задоволені якістю медичних послуг. 40% всіх витрат на медицину в нашій країні сплачує пацієнт із власної кишені. Як буде далі, покаже реформа, завершення якої очікують у 2020 році.
Джерело: www.rivne1.tv

Рівне сьогодні зустрічне полеглих воїнів місією "На щиті": маршрут супроводу

Сьогодні, 10 травня, Рівненська громада зустрічатиме екіпаж місії "На щиті", який повертає додому загиблих Героїв. Жителів міста закликають гідно вшанувати пам'ять воїнів, які віддали своє життя за свободу та незалежність України.
переглядів: 367
У Рівному відбудеться зустріч з відомим поетом Андрієм Пермяковим

Наступного тижня, 13 травня, о 17:00, запрошують на особливу зустріч до Рівненської обласної бібліотеки для молоді (вул. Київська, 18).
переглядів: 469
Матч "Верес" - "Рух" судитиме арбітр із Черкас

Бригаду арбітрів на матч 28-го туру VBET Української Прем’єр-ліги між «Рухом» та «Вересом» очолить 40-річний Володимир Новохатній із Черкас. Для нього це буде дебютна гра у поточному сезоні за участю рівненського клубу.
переглядів: 407
Сьогоднішнє вшанування святого Миколая: історія свята

Щороку 9 травня християни вшановують одну з ключових подій у шануванні святителя Миколая Чудотворця — перенесення його мощів із міста Мири у Лікії (сучасна Туреччина) до італійського міста Барі.
переглядів: 471
На Рівненщині ще є час зареєструватися на "Ігри ветеранів"

Уже завтра, 10 травня, завершується реєстрація на участь у регіональному відборі з кросфіту, який проходить у межах всеукраїнських змагань, започаткованих Міністерством у справах ветеранів України. Сам турнір відбудеться 17 травня на Рівненщині.
переглядів: 407