22.02.2015, 20:05
У Рівному відкрили меморіальну дошку герою Небесної Сотні [Фото+Відео]
На фасаді головного корпусу Рівненського державного гуманітарного університету 20 лютого відкрили та освятили меморіальну дошку в пам'ять про випускника РДГУ, героя Небесної Сотні рівнянина Олександра Храпаченка.
ДИВИТИСЬ ВІДЕО
Випускник спеціальності "Театральна режисура" художньо-педагогічного факультету РДГУ Олександр Храпаченко загинув на вулиці Інститутській у центрі Києва вранці 20 лютого 2014 року від кулі снайпера, що потрапила у ключицю, пройшла легені та застрягла у печінці. Смерть настала миттєво...
- Наш Саша був серед тих хлопців, які свідомо йшли на смерть, знаючи, що ідуть за Україну, щоб побороти диктатуру мракобісів, україноненависників, корупціонерів, - сказав, відкриваючи пам'ятну дошку, ректор Рівненського державного гуманітарного університету кандидат історичних наук професор Руслан Постоловський. - Це не були жертви Майдану, як зараз часом можна почути - це були герої Майдану. Пам'ять Саші Храпаченка в нашому університеті вшанували не лише відкриттям дошки - ще раніше в нас відкрили меморіальну аудиторію на його честь, а нещодавно ректорат заснував декілька стипендій імені Олександра Храпаченка для студентів спеціальності "Режисура".
![Першими поклали квіти до меморіальної дошки героєві Небесної Сотні голова облдержадміністрації Віталій Чугунніков та ректор РДГУ Руслан Постоловський](https://ogo.ua/images/articles/1567/big/1424628589.jpg)
![](https://ogo.ua/images/articles/1567/big/1424628615.jpg)
БІЛЬШЕ ФОТО З ВІДКРИТТЯ МЕМОРІАЛЬНОЇ ДОШКИ
Обставини загибелі
За повідомленням Володимира Пастушка (члена сотні «Волинська Січ», до якої також належав Олександр Храпаченко), Олександра Храпаченка було вбито пострілом з готелю «Україна», на останній барикаді по вулиці Інститутській. З цієї ж сотні всього загинуло шість чоловік та десять було поранено.
В одному з інтерв'ю Володимир Пастушок розповів про обставини загибелі Олександра Храпаченка так: "Ми із ним були найкращими друзями. Зараз багато невідомих осіб розповідають про те, що вони теж із ним були постійно на Євромайдані (зараз багато «майданівців» познаходилось). А тоді до нашої рівненської компанії входили: я, Храпаченко, Едуард Гриневич, Іван Городнюк («Месник»), Євгеній Перев’язко («Шаула») . Саша загинув у бою. Він був на передостанній барикаді за Жовтневим, нам з Шаулою довелося побігти униз по їжу, бо зранку нічого не їли, а сили нам були дуже потрібні, адже із хвилини на хвилину міг розпочатися наступ «Беркута». Коли я повернувся, то він був уже на першій барикаді зверху, керуючи захистом. Я чомусь тоді відчував, що уб’ють мене, а не його, і ходив там на повен зріст. Він, побачивши це, гукнув: «Пісне! Пісне! Заляж, не геройствуй!». І це були останні його слова, після цього я впав, а далі почув постріл, і …все. Що відбувалося потім, не дуже добре пам’ятаю, бо плакав, кричав, словом, істерика…"
Поховали Олександра Храпаченка 23 лютого 2014 року у Рівному на кладовищі "Нове" поряд з іншими загиблими героями Небесної сотні. 21 листопада 2014 року Олександр разом із іншими героями Небесної Сотні був посмертно удостоєний звання Героя України. В грудні 2014 року в рівненській ЗОШ №19, яку закінчив Сашко, встановили пам'ятну дошку на його честь. Нині - вшанували встановленням меморіальної дошки в університеті, випускником якого він був.
![Пам'ятну дошку освятили священослужителі Рівненської єпархії Української православної церкви Київського патріархату](https://ogo.ua/images/articles/1567/big/1424628650.jpg)
![](https://ogo.ua/images/articles/1567/big/1424628660.jpg)
Спогади про Героя
- Сашко не був відмінником, але в ньому був своєрідний творчий неспокій, він не давав спокою ні собі, ні нам, - пригадує свого випускника завідувач кафедри театральної режисури РДГУ кандидат педагогічних наук доцент Володимир Богатирьов. - В останній виставі, де він зіграв, Сашко вимовив пророчі слова: "Ти цілуєш мене, країно, твої губи - в моїй крові..." Тоді про Майдан і не думали...
- Я горджусь, що навчався разом з Героєм, - каже друг загиблого Ельдар Магомедов. - Певно, так розсудив Всевишній, що Саші судилося загинути за Україну. Пам'ятну дошку на честь мого друга відкривають у день пам'яті героїв Небесної Сотні, але я вважаю, що таким днем повинен бути кожен день. Хлопці загинули не просто в боротьбі проти Януковича, вони хотіли, щоб ми всі мали гідне життя на нашій українській землі.
До теми:
ВІДЕО: Фільм про Героя Небесної сотні рівнянина Олександра Храпаченка
Загиблому на Майдані рівнянину Олександру Храпаченку присвятили відео
ФОТО - Хто вони - рівненські Герої Небесної сотні
Випускник спеціальності "Театральна режисура" художньо-педагогічного факультету РДГУ Олександр Храпаченко загинув на вулиці Інститутській у центрі Києва вранці 20 лютого 2014 року від кулі снайпера, що потрапила у ключицю, пройшла легені та застрягла у печінці. Смерть настала миттєво...
- Наш Саша був серед тих хлопців, які свідомо йшли на смерть, знаючи, що ідуть за Україну, щоб побороти диктатуру мракобісів, україноненависників, корупціонерів, - сказав, відкриваючи пам'ятну дошку, ректор Рівненського державного гуманітарного університету кандидат історичних наук професор Руслан Постоловський. - Це не були жертви Майдану, як зараз часом можна почути - це були герої Майдану. Пам'ять Саші Храпаченка в нашому університеті вшанували не лише відкриттям дошки - ще раніше в нас відкрили меморіальну аудиторію на його честь, а нещодавно ректорат заснував декілька стипендій імені Олександра Храпаченка для студентів спеціальності "Режисура".
![Першими поклали квіти до меморіальної дошки героєві Небесної Сотні голова облдержадміністрації Віталій Чугунніков та ректор РДГУ Руслан Постоловський](https://ogo.ua/images/articles/1567/big/1424628589.jpg)
Першими поклали квіти до меморіальної дошки героєві Небесної Сотні голова облдержадміністрації Віталій Чугунніков та ректор РДГУ Руслан Постоловський
![](https://ogo.ua/images/articles/1567/big/1424628615.jpg)
БІЛЬШЕ ФОТО З ВІДКРИТТЯ МЕМОРІАЛЬНОЇ ДОШКИ
Обставини загибелі
За повідомленням Володимира Пастушка (члена сотні «Волинська Січ», до якої також належав Олександр Храпаченко), Олександра Храпаченка було вбито пострілом з готелю «Україна», на останній барикаді по вулиці Інститутській. З цієї ж сотні всього загинуло шість чоловік та десять було поранено.
В одному з інтерв'ю Володимир Пастушок розповів про обставини загибелі Олександра Храпаченка так: "Ми із ним були найкращими друзями. Зараз багато невідомих осіб розповідають про те, що вони теж із ним були постійно на Євромайдані (зараз багато «майданівців» познаходилось). А тоді до нашої рівненської компанії входили: я, Храпаченко, Едуард Гриневич, Іван Городнюк («Месник»), Євгеній Перев’язко («Шаула») . Саша загинув у бою. Він був на передостанній барикаді за Жовтневим, нам з Шаулою довелося побігти униз по їжу, бо зранку нічого не їли, а сили нам були дуже потрібні, адже із хвилини на хвилину міг розпочатися наступ «Беркута». Коли я повернувся, то він був уже на першій барикаді зверху, керуючи захистом. Я чомусь тоді відчував, що уб’ють мене, а не його, і ходив там на повен зріст. Він, побачивши це, гукнув: «Пісне! Пісне! Заляж, не геройствуй!». І це були останні його слова, після цього я впав, а далі почув постріл, і …все. Що відбувалося потім, не дуже добре пам’ятаю, бо плакав, кричав, словом, істерика…"
Поховали Олександра Храпаченка 23 лютого 2014 року у Рівному на кладовищі "Нове" поряд з іншими загиблими героями Небесної сотні. 21 листопада 2014 року Олександр разом із іншими героями Небесної Сотні був посмертно удостоєний звання Героя України. В грудні 2014 року в рівненській ЗОШ №19, яку закінчив Сашко, встановили пам'ятну дошку на його честь. Нині - вшанували встановленням меморіальної дошки в університеті, випускником якого він був.
![Пам'ятну дошку освятили священослужителі Рівненської єпархії Української православної церкви Київського патріархату](https://ogo.ua/images/articles/1567/big/1424628650.jpg)
Пам'ятну дошку освятили священослужителі Рівненської єпархії Української православної церкви Київського патріархату
![](https://ogo.ua/images/articles/1567/big/1424628660.jpg)
Спогади про Героя
- Сашко не був відмінником, але в ньому був своєрідний творчий неспокій, він не давав спокою ні собі, ні нам, - пригадує свого випускника завідувач кафедри театральної режисури РДГУ кандидат педагогічних наук доцент Володимир Богатирьов. - В останній виставі, де він зіграв, Сашко вимовив пророчі слова: "Ти цілуєш мене, країно, твої губи - в моїй крові..." Тоді про Майдан і не думали...
- Я горджусь, що навчався разом з Героєм, - каже друг загиблого Ельдар Магомедов. - Певно, так розсудив Всевишній, що Саші судилося загинути за Україну. Пам'ятну дошку на честь мого друга відкривають у день пам'яті героїв Небесної Сотні, але я вважаю, що таким днем повинен бути кожен день. Хлопці загинули не просто в боротьбі проти Януковича, вони хотіли, щоб ми всі мали гідне життя на нашій українській землі.
До теми:
ВІДЕО: Фільм про Героя Небесної сотні рівнянина Олександра Храпаченка
Загиблому на Майдані рівнянину Олександру Храпаченку присвятили відео
ФОТО - Хто вони - рівненські Герої Небесної сотні
![](/images/bnr/happy-650-90.jpg)
Категорія: Новини > Новини Рівного
Автор: Віталій ГОЛУБЄВ Переглядів: 5030Руслан Постоловський, РДГУ, меморіальна дошка, Небесна Сотня, Олександр Храпаченко
Інші статті рубрики:
На Рівненщині загасили господарчу будівлю
![](/images/articles/2/small/1713600800.jpg)
У Дубенському районі ліквідовано пожежу в приватному господарстві. Вчора, 26 липня, о 17:21, до служби порятунку надійшло повідомлення про загоряння в селі Привільне на вулиці Молодіжній у Дубенському районі.
переглядів: 42
Рівненщина простилася із двома Героями
![](/images/articles/2/small/1715695831.jpg)
На Сарненщині провели в останню дорогу загиблого Михайла Куліша, у Вараші – Леоніда Ковальова.
переглядів: 98
Світло зі сміття: Біогазова станція на полігоні Рівного виробляє електрику
![](/images/articles/2/small/1721996875.jpg)
На сміттєзвалювальному полігоні Рівного протягом багатьох років успішно працює біогазова станція, яка виробляє електроенергію. Свою роботу вона почала ще у 2017 році.
переглядів: 251
На Рівненщині викрили двох чоловіків на крадіжках
![](/images/articles/2/small/1722000095.jpg)
Поліцейські Дубенського та Рівненського районів викрили жителів на крадіжках.
переглядів: 249