Поради рівнянам: Великодній стіл — без шкоди для здоров'я
Отже, головне правило на Великдень - дотримуватися помірності.
Великодній стіл
Незважаючи на те, що яйця - легкий для травлення тваринний білок, не варто на них налягати. У Великдень краще обмежитися одним з'їденим яйцем - цього цілком достатньо, щоб повернути в раціон тваринну їжу, не сильно навантажуючи шлунок. Паска, як і решта випічки, на великодньому столі повинні бути вчорашніми (свіжу їсти не можна), а хворим на холецистит краще взагалі відмовитися від здобних виробів. Без побоювання можна з'їсти невелику кількість сирної паски, від спиртного краще повністю відмовитися.
М'ясо і риба
Білковий раціон слід розширювати поступово. В ідеалі - починати їсти м'ясо краще на 3-4 день після закінчення посту. Слідом за яйцями на вашому столі можуть з'явитися нежирні дієтичні продукти - відварна курятина чи яловичина (смаженого уникайте). Підійдуть і парові котлети. Любителям риби перший час варто дотримуватися страв, приготованих з тріски або судака. Не забудьте про спеції і пряну зелень (петрушка, кріп, зелена цибуля) - вони допоможуть засвоєнню важкої білкової їжі.
Овочі та фрукти
Після закінчення посту не варто відмовлятися від корисної звички вживати в їжу велику кількість клітковини. Продовжуйте посилено споживати овочі і крупи, особливо це актуально для тих, у кого є захворювання шлунково-кишкового тракту.
Кисломолочні продукти
Сир, йогурти, кефір допоможуть підготувати організм до звичної їжі. Випивайте на ніч склянку кефіру або біфідок - це корисно для кишечника.
Масло і соуси
Цілком природно і зрозуміло пристрасне бажання нарешті залити овочі великою порцією майонезу. Але не варто поспішати. У перший час (хоча б протягом тижня після посту) продовжуйте заправляти салати олією, бажано оливковою, і утримайтеся від оцту і майонезу.
Напої
Усі дієтологи сходяться на думці, що при виході з посту чи не найважливіше - багато пити. Вживайте якомога більше соків, компотів і вітамінних морсів. Щоб стимулювати травлення, як аперитив (особливо перед вживанням білкової страви) можна випити келих червоного вина.
Табу
Щоб не підірвати підвищеним навантаженням шлунково-кишковий тракт, у перші дні після Пасхи уникайте таких продуктів:
Чипси, солоні горішки, печиво
Смажене, солоне і мариноване
Вермішель і картопля швидкого приготування, бульйонні кубики
Цукерки, згущене молоко, борошняні солодощі
Кава, газовані напої
Гриби (у великій кількості)
Їжте потрошки
Не наїдайтеся. Споживайте їжу маленькими порціями кожні 2-3 години. Це допоможе більш рівномірно розподілити навантаження на шлунково-кишковий тракт, а, значить, уникнути тяжкості і нетравлення.
![](/images/bnr/happy-650-90.jpg)
Як вивести соляні розводи з взуття: прості поради для ідеального вигляду
![](/images/articles/2/small/1739705766.jpg)
Замшеве взуття, зокрема популярні угги, виглядає стильно й чудово зігріває в холодну пору року. Проте зимові дороги часто залишають на ньому неприємні сліди солі. Щоб повернути взуттю доглянутий вигляд, можна скористатися перевіреними домашніми методами.
переглядів: 17
Вініл то любов
Це не просто пристрій для відтворення музики. Вініловий програвач - то портал у інший світ, де звук набуває глибини і теплоти, яких немає в цифровому форматі. Кожен тріск голки, кожне легке потріскування під час прослуховування – це не недоліки, а частина дива. https://soundmag.ua/ru/catalog/vinyl-players/ оберіть в каталозі та готуйтеся до дива, адже перше прослуховування - як відкрити скриню зі скарбами, з якої почали витікати мелодії, наповнені емоціями. Чому?
переглядів: 289
Пенсії для осіб з III групою інвалідності у 2025 році: які суми очікувати
![](/images/articles/2/small/1739551694.jpeg)
Розмір пенсій для людей з III групою інвалідності в Україні залежить від прожиткового мінімуму, встановленого для непрацездатних осіб. У 2025 році цей показник становить 2 361 грн.
переглядів: 478
Як отримати рекордний урожай смородини: ефективне підживлення, яке варто внести у лютому
![](/images/articles/2/small/1666113225.jpeg)
Смородина — одна з найпопулярніших ягідних культур, і її врожайність безпосередньо залежить від правильного догляду. Традиційні методи підживлення, такі як компост чи торф, не завжди дають очікуваний результат.
переглядів: 470
Як не обморозитися взимку: поради медиків
![](/images/articles/2/small/1739452071.jpg)
Морозні та вітряні погодні умови, що спостерігаються в Україні, значно підвищують ризик обмороження. Найбільш уразливими залишаються відкриті ділянки тіла — ніс, вуха, щоки, підборіддя, а також пальці рук і ніг.
переглядів: 496