Ми у Facebook
01.07.2015, 18:30

На Рівненщині чоловіка засудили за ухилення від мобілізації

Чоловік отримав повістку 28 січня. Проте, 12 лютого без поважних причин не прибув до районного військового комісаріату.
Березнівський районний суд 18 червня визнав громадянина винним у вчиненні злочину, передбаченого статею 336 Кримінального Кодексу України, призначивши покарання у виді позбавлення волі на строк два роки.

Проте, на підставі статті 75 Кримінального кодексу України звільнив від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком два роки і шість місяців. А також заборонив виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органів кримінально-виконавчої інспекції, повідомляти органи кримінально-виконавчої інспекції про зміну місця проживання, роботи або навчання, періодично з'являтися в ці органи для реєстрації.

Рівненщина: бійця Нацгвардії посмертно нагороджено орденом

Вирок набирає законної сили через тридцять днів з моменту його проголошення, якщо не буде оскаржений.

Засуджений чоловік неодружений і має на утриманні неповнолітню дитину.

Рівненщина провела в останню путь ще одного Героя АТО

Довідково:

Стаття 336 ККУ: Ухилення від проходження служби цивільного захисту в особливий період чи у разі проведення цільової мобілізації.

Ухилення від проходження служби цивільного захисту в особливий період (крім відбудовного періоду) чи у разі проведення цільової мобілізації - карається позбавленням волі на строк від двох до п'яти років.

Стаття 75 ККУ: Звільнення від відбування покарання з випробуванням.

1. Якщо суд, крім випадків засудження за корупційний злочин, при призначенні покарання у виді виправних робіт, службового обмеження для військовослужбовців, обмеження волі, а також позбавлення волі на строк не більше п'яти років, враховуючи тяжкість злочину, особу винного та інші обставини справи, дійде висновку про можливість виправлення засудженого без відбування покарання, він може прийняти рішення про звільнення від відбування покарання з випробуванням.

2. Суд приймає рішення про звільнення від відбування покарання з випробуванням у випадку затвердження угоди про примирення або про визнання вини, якщо сторонами угоди узгоджено покарання у виді виправних робіт, службового обмеження для військовослужбовців, обмеження волі, позбавлення волі на строк не більше п'яти років, а також узгоджено звільнення від відбування покарання з випробуванням.

3. У випадках, передбачених частинами першою, другою цієї статті, суд ухвалює звільнити засудженого від відбування призначеного покарання, якщо він протягом визначеного іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов'язки. Тривалість іспитового строку та обов'язки, які покладаються на особу, звільнену від відбування покарання з випробуванням, визначаються судом.

4. Іспитовий строк встановлюється судом тривалістю від одного року до трьох років.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ