11.07.2015, 18:00

Як навчити дітей самостійності?

Джерело фото:dolphin.cherkassydnz.com

Сучасні діти з самого малку прив'язані до батьків і часто не можуть обійтися без їх допомоги. З однієї сторони такі відносини носять позитивний характер. Але якщо не вчити дітей самостійності, то у майбутньому можна стикнутися з масою проблем.
Всі батьки бажають, щоб їх діти виросли самостійними і могли вирішувати життєві завдання без допомоги сторонніх. Але для того, щоб виховати самостійність в дитині, батьки теж повинні багато знати і вміти:

1. Постійно ставте запитання своїм дітям. Це можуть бути запитання типу: «Що можна зробити в цій ситуації?», «Що б можна було поліпшити в твоїй роботі?», «Як ти думаєш, чому він так вчинив?» тощо. Так діти навчаться самостійно шукати шляхи вирішення проблем.

2. Не "читайте" дітям нотацій. Якщо ви навчитеся замінювати заборону простими поясненнями, які супроводжуватимуться іграми чи книгами, результат виправлення поведінки буде очевидний.

3. Дайте дітям можливість стикатися з наслідками своїх дій, вчитися на власних помилках, навіть якщо це буває не дуже приємно. Ви всеодно не зможете відгородити дитину від усіх проблем в її житті. У будь-якому випадку ніхто не позбавляє вас права давати поради дитині.

5. Дозволяйте дитині самостійно виконувати обов'язки: застеляти ліжко, одягатися, їсти тощо. Можливо їх дії не відразу будуть ідеальними, але з часом і вони навчаться самостійно слідкувати за собою та навколишнім середовищем.

4. Будьте терплячими до невдач власних дітей. Навчіть їх гідно переживати програші.

5. Дозвольте дитині брати на себе відповідальність за свої вчинки. Поступово усувайтеся від вирішення проблем дитини і дайте їй можливість самостійно знайти вихід із ситуації.

Звісно, коли діти маленькі, дуже хочеться аби вони у всьому сподівалися на вас. Але у більш дорослому віці така прив'язаність заважатиме дитині проявляти свою самостійність. А ця якість відіграє важливу роль у багатьох звершеннях будь-якої особистості.

Статті до теми:

Готуємо дитину до школи: рекомендації ів

Як побороти дитячі страхи [+ПОРАДИ]

Вплив музики на гармонійний розвиток дитини