Ми у Facebook
15.07.2015, 14:31

Як рівнянам із проблемами слуху не стати жертвою шахраїв [+ПОРАДИ]

Що робити, щоб не стати жертвою «фірм на годину» та остаточно не втратити свій слух.
Лише за офіційною статистикою, кожна восьма людина в світі зіткнулася з проблемою погіршення слуху, а кожна десята – потребує використання слухового апарату. Та найгірше те, що із 1000 людей, які визнали погіршення слуху, 750 кажуть про це лор-лікарю, а до сурдолога приходить тільки 300, з них лише 150 вдається допомогти.

А трапляється, що замість кваліфікованої допомоги люди потрапляють «на гачок» шахраїв, які пропонують «повернути слух, купивши слуховий апарат за неймовірною ціною».

Все б нічого, якби не зважати на те, що такі продавці часто працюють без медичної освіти, зовсім не мають уявлення про проблеми зі слухом і «впихають» слуховий апарат без жодних обстежень та врахувань особливостей слуху. Часто, пропрацювавши кілька місяців в одному місті, вони швидко переїжджають зі своїми послугами в інше, аби клієнти не прийшли скаржитися. Адже жодних гарантій щодо роботи апарата такі продавці не дають, також виникають питання із подальшим його обслуговуванням.
 
Як розповів завідувач сурдологічним кабінетом поліклінічного відділення Рівненської обласної клінічної лікарні Олег МІЗИНЕЦЬ, якщо ви помітили проблеми, пов’язані з погіршенням слуху, в жодному разі не можна займатися самолікуванням, тим більше купувати слуховий апарат без обстежень і консультацій із лікарем.

"Людське вухо має свої особливості. Тому щоб його лікувати, потрібно визначити, що спричинило проблему, і який метод лікування буде найефективнішим. Не можна самостійно купувати слуховий апарат, керуючись при виборі лише дизайном або функціями пристрою. Це ж все-таки не мобільний телефон. Слуховий апарат підбирається індивідуально, з урахуванням міри втрати слуху конкретної людини і багатьох інших особливостей. Нині ж у Рівному багато продавців пропонують чимало начебто дешевших слухових апаратів. Але їх якість і можливість подальшого обслуговування є сумнівною. Більше того, продають їх навіть не лікарі, а люди, які просто хочуть заробити на цьому і зовсім не мають уявлення про особливості людського слуху та способи лікування вух. А часто, якщо до лікаря звернутися на початковому етапі втрати слуху, то його можна покращити, підібравши ефективне лікування чи за допомогою операційного втручання", - каже Олег Мізинець.

За словами лікаря, перш ніж підбирати слуховий апарат, потрібно обов’язково проконсультуватися з лікарем-сурдологом, пройти детальну діагностику, а вже тоді говорити про лікування.

"Якщо ж буде потреба використовувати для корекції слуху апарат, то його має підбирати лише спеціаліст. Тому що потрібно зважити, яка саме модель здатна максимально компенсувати втрату слуху конкретної людини. Окрім того, немале значення має і вигляд апарата, який повинен відповідати естетичним вимогам конкретної людини. До того ж його потрібно купувати у перевіреного та надійного виробника, який зможе забезпечити обслуговування та, за потреби, гарантійний і післягарантійний ремонт. Адже якісний слуховий апарат — це техніка складна, недешева, але надійна. І взагалі добре відоме правило, що все якісне коштує недешево. Тому за заманливими пропозиціями придбати слуховий апарат зі знижкою часто ховається звичайний обман, і не відомо, які наслідки це може мати для здоров’я людини, - зазначив Олег Мізинець.

Тому замість того, щоб експериментувати зі здоров’ям, Олег Мізинець радитьвсе зважити та звертатися за кваліфікованою допомогою.

"Нерідко трапляються випадки, коли придбаний підсилювач слуху зі знижкою може безповоротно знищити залишки слуху. Крім того, при використанні таких горе-апаратів не виключені загострення гіпертонічної хвороби, поява хронічного головного болю, дерматитів, алергічна реакція, порушення вестибулярного апарату і навіть інсульт. Саме тому слуховий апарат потрібно ретельно підбирати, і робити це повинен, ще раз наголошую, фахівець, - додає Олег Мізинець.

Напевно, недаремно, шукаючи, куди звернутися, щоб перевірити та при потребі підібрати правильне й ефективне лікування слуху на Рівненщині, пацієнти обирають завідувача сурдологічним кабінетом поліклінічного відділення Рівненської обласної клінічної лікарні Олега Мізинця. Саме він один із перших в Україні почав займатися слухопротезуванням у далекому 1997 році. За цей час Олег Мізинець відвідав низку тренінгів, семінарів із підвищення кваліфікації, більшість із яких міжнародні. А також випрацював власні ефективні методики лікування слуху, і якщо є така необхідність, то допомагає підібрати найкращі слухові апарати провідних фірм, які не завдають пацієнту незручностей у використанні. Неабияк важливою є і щоденна практика спеціаліста у лікуванні як дітей, так і дорослих. Нині ім’я лікаря Олега Мізинця відоме далеко за межами Рівненщини, і до нього їдуть на консультації та лікування й із інших областей ті, хто майже втратив надію почути життя на повну. У більшості випадків після лікування їм це вдається. А щасливі обличчя пацієнтів – це найкращий результат для лікаря.

Пройти обстеження слуху, підібрати ефективне лікування і, за потреби, сучасний слуховий апарат на всі випадки життя можна у Рівненській обласній консультаційній поліклініці (кабінет 55). Вона знаходиться за адресою: м. Рівне, вул. Київська, 78-Г. Записатися на прийом до лікаря та отримати детальну інформацію можна за телефоном: (050)568-74-79.

Джерело: http://vse.rv.ua/zdorovya/1435834988-yak-rivnyanam-iz-problemami-sluhu-ne-stati-zhertvoyu-shahrayiv.html





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ