Як побороти надмірну пітливість? [+ПОРАДИ]
1. Антипарспірант. На відміну від дезодорантів, які просто заглушують запах поту, антипарспіранти перешкоджають потовиділенню. Відбувається це завдяки тому, що в їх складі присутні з'єднання алюмінію і цинку, що закривають вихід сальних залоз - піт хоч і виробляється тілом, але на поверхню шкіри не потрапляє.
Але, останнім часом, все більше фахівців наголошують на правила користування антипарспірантом, порушення яких може спричинити не користь, а шкоду. Насправді, щоб уникнути неприємностей антіпарспірантом просто потрібно правильно користуватися - наносити на чисту суху шкіру і обов'язково ретельно змивати через 6-8 годин. Після цього шкіра повинна відпочити не менше 4 годин.
Антиперспіранти бувають парфумерними та лікувальними. Останні можуть протистояти навіть дуже сильному потінню. Але і концентрація хімічних сполук у них вища, тому лікувальний антипарспірант слід купувати тільки за рекомендацією лікаря.
2. Присипка. Як не дивно, саме її багато лікарів вважають найефективнішим засобом для запобігання запалень і ів на ділянках, де піт затримується: ступні, пахвові западини, складки шкіри на животі, в паховій області, під грудьми. Присипка повинна бути жирною і складатися з ланоліну і тальку.
Як користуватися: вимити проблемні ділянки теплою водою з милом, висушити і нанести присипку. Вона діє як антисептик, сприяє ковзанню дотичних поверхонь шкіри і попереджає потертості.
3. Ванни. Потовиділення зменшують ванни із спеціальними добавками. Добавки можуть складатися з харчової соди (3 ст. ложки на ванну), 6% оцету (200 мл на ванну), трав'яних настоїв з дубової кори, чебрецю, м'яти і звіробою.
Щоб приготувати такий настій, 2 ст. ложки трави заливають літром холодної води, доводять до кипіння, тримають на вогні 30 хвилин, настоюють годину, проціджують і додають у ванну.
Для тих же цілей можна застосовувати водний розчин оцету (відношення 1:4).
Ще добре вечорами приймати теплі ванни з морською сіллю (можна ароматизованою, продається в аптеках). Це допомагає знизити активність потових залоз.
4. Домашні засоби. На ніч чисто виголені пахви можна протерти яблучним оцетом, а вранці вимити з милом. Оцтова кислота буде весь день захищати від запаху поту.
Дуже корисно приймати контрастний душ, обливатися прохолодною водою, робити вологі обтирання - це зміцнює нервову систему, підвищить тонус судин.
Не забувайте про гімнастику і самомасажі: треноване тіло менше потіє.
Якщо ж методи боротьби з пітливістю не допомагають, варто звернутися до лікаря. Підвищена пітливість - симптом багатьох серйозних захворювань: туберкульозу, гормональних порушень, цукрового діабету, пухлинних новоутворень, ревматизму, інфекційних захворювань, хвороб нервової системи, вегетосудинної дистонії і т.п.
САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я.
Статті до теми:
Потіють ноги: що робити? [+ПОРАДИ]
Як правильно визначити розмір грудей
Різдво вже близько: ТОП-5 українських народних колядок
Великий піст завершується завтра і настане час Різдва Христового, час співати колядки.
переглядів: 136
Гороскоп на 23 грудня: хто отримає нові можливості
У цей день Місяць буде спадаючим. Енергетика дня може бути трохи негативною.
переглядів: 245
Як не занудьгувати на канікулах: ідеї для дітей та дорослих
Час канікул у сучасному ритмі вимагає цікавих атракцій. Якщо дітей багато (наприклад, сусіди чи знайомі) - їх можна об'єднатися у пари «дитина — дорослий», щоб усі були в рівних умовах. На старті придумайте прості правила і вперед.
переглядів: 198
Червона риба, запечена з фісташками: смачний рецепт до свят
Шукаєте оригінальний рецепт для святкового столу? Спробуйте запекти рибу під хрусткою фісташковою скоринкою. Незвичайне поєднання смаків фісташок, лимона та риби вас приємно здивує.
переглядів: 202
Яке грошове забезпечення можуть отримати поранені
Військовослужбовцям Збройних Сил, які лікуються після поранення (контузії, травми або каліцтва), пов’язаного із захистом Батьківщини, гарантовано грошове забезпечення.
переглядів: 398