Рівненщина: як вберегти дитину від травм на дитячому майданчику
Металеві або дерев’яні гойдалки здатні завдати серйозну травму, особливо при ударі по голові. Дитина може впасти з гойдалки, отримати удар проходячи повз, поки гойдається інший малюк.
Дітей потрібно вчити міцно триматися під час розгойдування, обходити стороною рухомі гойдалки, хитаючи малюка — триматися збоку, а не перед або за сидінням.
Дитина повинна знати, що при випадковому падінні з гойдалок потрібно присісти, щоб уникнути удару краєм сидіння.
Найкорисніший відпочинок влітку - на воді
Карусель
Карусель найбільш травмонебезпечна при падінні з неї. Дитину необхідно вчити міцно триматися за ручки і не стрибати на ходу. Розгойдуючи інших дітей, малюк повинен відходити в бік, а не стояти поруч з каруселлю.
Гірка
Основна причина травм на гірці – падіння. Діти можуть кататися з гірки тільки під наглядом батьків. Їм потрібно пояснити, що ні в якому разі не можна штовхати один одного.
З’їжджати з гірки потрібно по черзі, після того як звільниться місце внизу. Зверху гірки повинно бути огородження. Якщо його немає, не варто пускати на неї малюка.
Також потрібно звернути увагу на стан поверхні на дерев’яних гірках, для того щоб дитина не загнала занозу, а на металевих – особливо при високій температурі повітря, щоб не отримала опіки тіла.
Турніки, сходи, шведські стінки
Коли малюк освоює конструкції для пересування, краще весь час перебувати біля нього – дитина може раптово злякатися висоти або просто послизнутися і впасти.
Рятувальники застерігають рівнян від теплового удару [+ПОРАДИ]
Пісочниця
Пісочниця – найбезпечніше місце для гри на дитячому майданчику. Але і тут є ризик отримати пошкодження. У піску можуть бути уламки скла, шприци або інші гострі предмети.
Дитину потрібно з раннього віку вчити не торкатися брудними руками до обличчя і не брати пісок в рот. Дитині необхідно пояснити, що не можна кидатися піском, щоб він не потрапляв в очі собі або іншим дітям.
Шановні батьки, отримані травми на майданчику обумовлені тим, що дорослі підсвідомо сприймають її як безпечне місце! Припиняйте пустощі і необачність малюка, навчіть його уважності та обережності, нехай він сам пам'ятає про власну безпеку.
Пам’ятайте, що дитина, захоплена грою, не завжди розуміє, що ризикує отримати травму. Про його безпеку повинні думати батьки.
![](/images/bnr/happy-650-90.jpg)
Як отримати рекордний урожай смородини: ефективне підживлення, яке варто внести у лютому
![](/images/articles/2/small/1666113225.jpeg)
Смородина — одна з найпопулярніших ягідних культур, і її врожайність безпосередньо залежить від правильного догляду. Традиційні методи підживлення, такі як компост чи торф, не завжди дають очікуваний результат.
переглядів: 254
Як не обморозитися взимку: поради медиків
![](/images/articles/2/small/1739452071.jpg)
Морозні та вітряні погодні умови, що спостерігаються в Україні, значно підвищують ризик обмороження. Найбільш уразливими залишаються відкриті ділянки тіла — ніс, вуха, щоки, підборіддя, а також пальці рук і ніг.
переглядів: 316
10 незвичних традицій святкування Дня Валентина у різних країнах
![](/images/articles/2/small/1739383446.jpg)
День святого Валентина – це свято, яке відзначають у багатьох країнах світу, але традиції його святкування можуть значно відрізнятися. Десь прийнято дарувати солодощі та квіти, а в деяких культурах цей день набуває зовсім неочікуваних форм.
переглядів: 478
Поминальні дні 2025 року: коли вшанувати пам’ять померлих
![](/images/articles/2/small/1739380021.jpg)
Поминальні дні – це особливий час, коли родини відвідують кладовища, згадують своїх рідних і моляться за упокій їхніх душ. У 2025 році традиційні дні поминання померлих припадають на кілька важливих дат.
переглядів: 509
Як у Рівному підписати декларацію з сімейним лікарем?
![](/images/articles/2/small/1739362543.jpeg)
Підписати декларацію з лікарями «первинки» в закладах охорони здоровʼя Рівненської міської ради може кожен, хто ще не встиг це зробити.
переглядів: 437