20.08.2015, 11:15

Послугами безкоштовних адвокатів вже скористалися 402 мешканці Рівненщини

402 мешканці Рівненщини вже скористалися послугами центрів з надання безоплатної правової допомоги. Про це повідомив радник Міністра юстиції України, народний депутат України Андрій Помазанов під час перебування в Рівненській області.
Так, наразі на Рівненщині працює три таких центри – у Сарнах, Рівному та Дубно. А загалом по Україні їх 100. Свою роботу центри розпочали з 1 липня. Тут адвокати надають безоплатну вторинну правову допомогу соціально незахищеним громадянам у цивільних та адміністративних справах, а також потерпілим і свідкам у кримінальних провадженнях

«Найбільше звернень було у Рівному – 204, у Сарнах послугами скористалося 122 людини, а в Дубно – 76. До центрів можуть звертатися усі соціально незахищені верстви населення: пенсіонери, інваліди, учасники АТО, сім’ї загиблих воїнів, діти-сироти та малозабезпечені громадяни. Невдовзі отримуватимуть такі послуги і переселенці», - зазначив радник Міністра юстиції.

За словами Андрія Помазанова, найчастіше люди звертаються за питаннями соціальних виплат, отримання спадку, захисту від позбавлення батьківських прав, трудового забезпечення.

Наразі на Рівненщині таку безоплатну правову допомогу зголосилися надавати 70 адвокатів, а оплачує таку допомогу держава. За всі процедури адвокат буде отримувати заробітну плату, яка визначається тарифною сіткою. Це спільний проект уряду України з урядом Канади, на реалізацію якого виділено 300 мільйонів гривень.

У рамках свого візиту Андрій Помазанов відвідав Дубенський та Рівненський центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги. «Я не отримав жодної скарги на роботу цих установ. За двадцять років незалежності права малозабезпечених громадян не були захищені. Тепер держава відкриває можливості для простих людей на належний правовий захист», - зазначив радник Міністра юстиції.

Результати робочого візиту та подальші перспективи розвитку системи безоплатної правової допомоги на Рівненщини були обговорені під час зустрічі радника Міністра юстиції з першим заступником голови облдержадміністрації Юрієм Приварським.