Що робити, якщо розбився градусник
З якого віку дітям можна їсти гриби
Що потрібно робити?
1. Перед збором ртуті одягніть гумові рукавички: речовина не повинна контактувати з оголеними ділянками шкіри.
2. Обмежте місце аварії. Ртуть прилипає до поверхонь і може бути легко рознесена на підошвах по інших ділянках приміщення.
3. Максимально ретельно зберіть ртуть і всі розбилися частини градусника в скляну банку з холодною водою, щільно закрийте кришкою, що закручується. Вода потрібна для того, щоб ртуть не випаровувалася. Банку тримайте далеко від нагрівальних приладів.
4. Дрібні крапельки можна зібрати за допомогою шприца, гумової груші, двох аркушів паперу, лейкопластиру, скотчу, мокрої газети.
5. Відкрийте вікна і провітріть приміщення. Якщо і залишилися які-небудь випаровування, нехай краще вивітрюються у вікно.
6. Місце розливу ртуті обробіть розчином хлорного вапна або хлораміну. Це окислить ртуть і приведе її в нелеткий стан. Якщо ні того, ні іншого в будинку не знайшлося, можна приготувати гарячий мильно-содовий розчин: 30 грамів соди, 40 грамів тертого мила на один літр води.
7. Утилізувати ртуть допоможуть рятувальники МНС.
Найкращі засоби для виведення плям своїми руками
Чого робити НЕ можна?
1. Не можна викидати розбився термометр у сміттєпровід. Якщо два грами ртуті випарується там, то забруднить шість тисяч кубометрів повітря.
2. Не можна підмітати ртуть віником - він лише перетворить отруйні кульки в дрібні ртутні пилинки.
3. Не можна збирати ртуть за допомогою пилососа: продувається пилососом повітря полегшує випаровування рідкого металу. До того ж, пилосос після цього доведеться відразу ж викинути.
4. Ні в якому разі не можна створювати протяг до того, як ви зібрали ртуть, інакше блискучі кульки розлетяться по всій кімнаті.
5. Не можна прати одяг та взуття, які контактували з ртуттю, в пральній машині. По можливості - цей одяг краще викинути.
6. Не можна спускати ртуть у каналізацію. Вона має властивість осідати в каналізаційних трубах. До речі, витягти ртуть з каналізації - неймовірно складно.

Шлюб під час війни: коли обіцянка вірності звучить сильніше за страх

Війна змінює життя, руйнує плани, випробовує. Та водночас — відкриває справжню цінність найпростішого: бути разом, кохати, будувати спільне майбутнє, навіть тоді, коли довкола — невизначеність і біль. Одруження у час війни — це не лише свято кохання, а й заява про віру в майбутнє. Це — акт сили.
переглядів: 298
Помер відомий журналіст Рівненщини

У понеділок після Великодня, 21 квітня 2025 року, помер відомий журналіст Рівненщини Микола Кривий.
переглядів: 284
Молодь Рівненщини запрошують долучитися до мандрівного табору «Стежками князів Острозьких»

Із 22 по 26 травня на Рівненщині пройде вже дванадцятий мандрівний табір «Стежками князів Острозьких». Захід організовує громадська організація «Центр суспільних перетворень» за фінансової підтримки Міністерства молоді та спорту України.
переглядів: 305
Сьогодні почався Пасхальний, Світлий тиждень

Попередній тиждень, до свята Пасхи, називався Страсним, або Великим, і всі дні його носили назву великих. Зі світлим Христовим Воскресінням розпочинається тиждень Пасхальний, або Світлий, і всі дні цієї седмиці (до суботи включно) називаються світлими: Світлий понеділок, Світлий вівторок, Світла середа тощо.
переглядів: 333
Літні канікули не будуть скорочувати: це фейк

У соціальних мережах активно поширюється неправдива інформація щодо нібито обов’язкового скорочення літніх канікул у 2025 році. У Міністерстві освіти і науки України наголошують: жодних рішень з цього приводу уряд не ухвалював.
переглядів: 358