23.10.2015, 08:45
На Львівщині встановили пам'ятну дошку письменнику з Рівненщини
Адже 2015 рік з ініціативи Львівської обласної організації «Меморіал» імені Василя Стуса та Городоцької районної ради проголошений роком Уласа Самчука на Городоччині.
Меморіальну дошку встановили у Городку, що поблизу Львова на будинку, в якому жив Улас Самчук. Він тут провів колись майже вісім місяців – від листопада 1943 до липня 1944 року. Ініціаторами виготовлення меморіальної дошки стали депутат Львівської обласної ради Володимир Саган та заступник голови Городоцької районної ради Володимир Більовський.
У Рівному відбудеться ювілейний концерт "Дулібів"
У неділю, 18 жовтня, настоятель городоцького храму Благовіщення Пресвятої Діви УГКЦ отець Михайло Греділь і парох церкви Івана Хрестителя отець Іван Лупій здійснили освячення меморіальної дошки.
Міський голова Городка Микола Савка відзначив, що мешканці міста гордяться видатними людьми, які проживали в ньому. Тема «Улас Самчук і Городок» ґрунтовно досліджена талановитим уродженцем Городка і лауреатом Шевченківської премії Романом Гораком, місцевим краєзнавцем Любомиром Світенком, які багато років тому записали спогади городківчан, котрі пам’ятали Уласа Самчука.
ФОТО: рівненські "моржі" відкрили купальний сезон [+Фото]
Нагадаємо, що знаменитий автор романів “Марія” ( про голод 1933 року), “Волинь” Улас Самчук народився у селі Дермань Здолбунівського району на Рівненщині.
У Рівному відбудеться ювілейний концерт "Дулібів"
У неділю, 18 жовтня, настоятель городоцького храму Благовіщення Пресвятої Діви УГКЦ отець Михайло Греділь і парох церкви Івана Хрестителя отець Іван Лупій здійснили освячення меморіальної дошки.
![](https://ogo.ua/images/articles/1/big/1445334016.jpg)
Міський голова Городка Микола Савка відзначив, що мешканці міста гордяться видатними людьми, які проживали в ньому. Тема «Улас Самчук і Городок» ґрунтовно досліджена талановитим уродженцем Городка і лауреатом Шевченківської премії Романом Гораком, місцевим краєзнавцем Любомиром Світенком, які багато років тому записали спогади городківчан, котрі пам’ятали Уласа Самчука.
ФОТО: рівненські "моржі" відкрили купальний сезон [+Фото]
Нагадаємо, що знаменитий автор романів “Марія” ( про голод 1933 року), “Волинь” Улас Самчук народився у селі Дермань Здолбунівського району на Рівненщині.
![](/images/bnr/happy-650-90.jpg)
Категорія: Новини > Новини Рівного
Автор: Олександра НагорнаПереглядів: 3841Інші статті рубрики:
Рівненщина простилася із двома Героями
![](/images/articles/2/small/1715695831.jpg)
На Сарненщині провели в останню дорогу загиблого Михайла Куліша, у Вараші – Леоніда Ковальова.
переглядів: 9
Світло зі сміття: Біогазова станція на полігоні Рівного виробляє електрику
![](/images/articles/2/small/1721996875.jpg)
На сміттєзвалювальному полігоні Рівного протягом багатьох років успішно працює біогазова станція, яка виробляє електроенергію. Свою роботу вона почала ще у 2017 році.
переглядів: 245
На Рівненщині викрили двох чоловіків на крадіжках
![](/images/articles/2/small/1722000095.jpg)
Поліцейські Дубенського та Рівненського районів викрили жителів на крадіжках.
переглядів: 241
Унаслідок ДТП у Вараському районі тяжко травмувався водій фургона
![](/images/articles/2/small/1721998863.jpg)
Автопригода сталася у п'ятницю, 26 липня, близько 08:50 між населеними пунктами Суховоля та Заболоття.
переглядів: 283