12.11.2015, 11:15

На Рівненщині чоловік здавав хрести з могил на металобрухт

За наругу над могилами Рівненський районний суд арештував правопорушника на місяць.
У скоєнні злочину звинуватили 28-річного мешканця села Іваничі, Рівненської області.

Молодик зловживав алкоголем, на купівлю якого йому не вистачало грошей. Тому він прийняв оптимальне рішення і шукати кошти подався… на цвинтар. Щоб не потрапити знову в поле зору правоохоронців, правопорушник подався на кладовище у сусіднє село Дворовичі із надією, що поки виявлять злочин, і слідів не залишиться.

Відео: Єврейське кладовище або "пагорб Єврейка" у Рівному

Посеред дня він викрав звідти металеві хрести та одразу продав їх невідомому чоловіку, який збирав металобрухт у селі. Крадіжку виявила місцева жінка, яка звернулась за допомогою до інспектора відділу поліції.

Правоохоронцям вдалось розшукати злочинця, який у всьому зізнався, та розповів, що два металевих хрести здав на металобрухт за 155 гривень. У ході досудового розслідування слідчий встановив, що чоловік, будучи в стані алкогольного сп’яніння, маючи намір на таємне викрадення чужого майна з корисливих мотивів, порушуючи моральні засади суспільства щодо поваги до померлих та місць їх поховання, здійснюючи наругу над могилами, таємно, шляхом демонтажу, незаконно заволодів двома металевими хрестами із місць поховань.

Дії зловмисника кваліфікували за частиною 1 статті 297 Кримінального кодексу України, санкція якої передбачає до трьох років позбавлення волі.

Варто зазначити, що засуджений уже перебував на лаві підсудних за таємне викрадення чужого майна. Попри те, що впродовж року підозрюваний чотири рази притягався до адміністративної відповідальності, Рівненський районний суд виніс свій вердикт у цій справі — місяць арешту, повідомляє прес-служба ГУ Національної поліці в Рівненській області.
Щасливе Рівне