14.11.2015, 09:00

Як рівнянам не стати жертвою крадіїв [ПОРАДИ]

Безпека кожної людини залежить насамперед від турботи про себе, власне майно, дім, статки. Іншими словами, в руках кожного з нас своєрідна застава власної безпеки.
Дотримуючись нескладних правил, вироблених правоохоронцями на основі аналізу численних кримінальних подій, можна правильно оцінити несподівану ситуацію, вжити належних заходів і вийти з небезпеки, скажімо, на вулиці з найменшими втратами.

Перше, що радять громадянам співробітники міліції – не носити дуже дорогих прикрас у буденному житті. За таких обставин вони можуть стати жаданою здобиччю злочинця.

Увага до власних кишень має бути теж посиленою: гроші, мобільний телефон рекомендується носити у внутрішній кишені, яку обов’язково потрібно застебнути. При цьому не треба щохвилини перевіряти, чи на місці заповітна сума. Бо такі рухи слугуватимуть злодієві підказкою.
У громадському транспорті звертайте особливу увагу на сусіда-пасажира, котрий стоїть перед дверима, сходинкою нижче. Такому пасажирові (якщо він не просто пасажир, а досвідчений злодій) легко засунути руку в кишеню піджака чи куртки і витягти гаманець.

Наступна порада адресована жінкам і стосується безпеки їхніх сумочок. У багатолюдних місцях треба пильнувати свою сумочку, уникати такого варіанту, коли вона недбало, хоча й ефектно, бовтається за спиною на ремінці. Сумочку потрібно притримувати рукою поперед себе і періодично перевіряти всі замки.

Уникайте темних і безлюдних місць, особливо паркових зон, у вечірній і нічний час. Якщо, все ж таки, пройти там необхідно, то треба заздалегідь подумати про надійний супровід. Як варіант, можна заздалегідь замовити таксі або заручитися гарантованою підтримкою близьких, родичів, колег, сусідів. У разі, якщо не залишається нічого іншого й доводиться таки планувати вимушену самотню вечірню або нічну подорож, то варто подбати про те, аби одяг не створював перешкод, якщо треба буде рятуватися втечею чи навіть вступити в сутичку з грабіжником.

Не завадить обережність у розмовах, особливо в громадських місцях. Навіть, якщо спілкуєтеся з близькою людиною, поруч можуть опинитися сторонні і не просто безвинні люди, а професійні крадії. А вже їм зовсім не обов’язково знати, що ви завтра купуватимете машину, шубу або коштовності, збираєтеся всією сім’єю подорожувати чи просто поїхати за місто.

У багатоквартирних будинках зона підвищеної небезпеки у будь-який час доби — під’їзди і ліфти. Незнайомці, що перебувають на вашому шляху, мають насторожити. Якщо під час очікування ліфта до вас приєднався незнайомець, не заходьте з ним разом. Почекайте, поки підійде хтось із знайомих, сусідів. Краще вдайте, що забули, наприклад, забрати листи і газети з поштової скриньки.

Не зайвим буде й нагадування про те, що спиртне здатне спровокувати злочин. Якщо вже сталося так, що в мізках забагато «хмелю», то не варто в такому стані виходити на вулицю. Кишенькові злодії, грабіжники, хулігани можуть скористатися безпорадним станом. У таких випадках краще, аби хтось підвіз вас або супроводив до самого будинку.
Ще одне застереження тим, хто збирається в дорогу. Про «витівки» зловмисників з допомогою клофеліну, схоже, загальновідомо. Та не тільки в спиртне злочинці можуть добавити краплі, а й запропонувати щось безалкогольне – елітний чай чи наддорогу каву. Такі випадки зафіксовані цього літа у вітчизняних потягах.

Натомість у разі будь-якої підозри чи нападу (крадіжки, грабежу і т. п.) відразу ж повідомте про те, що трапилося, в міліцію за телефоном 102. Інформація про зовнішність і манери злочинця, номер і колір його машини, зниклі або викрадені речі обов’язково допоможе під час затримання зловмисників. Чим більше деталей зумієте згадати, тим ефективнішим буде пошук.
Щасливе Рівне