26.11.2015, 17:15

Як платитимуть податки по-новому рівненські громадські організації

ДПІ у Рівненському районі звертає увагу, що Законом України від 17 липня 2015 року № 652-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій» внесено зміни до порядку оподаткування неприбуткових організацій, які набули чинності 13 серпня 2015 року.
Про це повідомляє ДПІ у Рівненському районі.

Так, по-новому викладено поняття «неприбуткові підприємства, установи та організації». Тепер, це неприбуткові підприємства, установи та організації, які не є платниками податку на прибуток підприємств відповідно до пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу України.

Рівняни можуть з дому перевірити, чи готовий закордонний паспорт

Відповідно до внесених змін, неприбутковим підприємством, установою та організацією є підприємство, установа та організація, що одночасно відповідає таким вимогам:

- утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;

- установчі документи якої містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їх праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов'язаних з ними осіб;

Власники авто поповнили рівненську скарбницю

- установчі документи якої передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення);

- внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Звертаємо увагу, неприбуткові підприємства, установи та організації, які внесені до Реєстру неприбуткових установ та організацій на день набрання чинності Законом № 652-VIII, що не відповідають вимогам пункту 133.4 статті 133 Податкового кодексу, з метою включення до нового Реєстру неприбуткових установ та організацій зобов’язані до 1 січня 2017 року привести свої установчі документи у відповідність із нормами Податкового кодексу та у цей самий строк подати копії таких документів до контролюючого органу.

Ті неприбуткові підприємства, установи та організації, які не приведуть свої установчі документи у відповідність із нормами п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу, після 1 січня 2017 року будуть виключені з Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Щасливе Рівне