Рідновір із Рівного: Ви знаєте, що зараз 7524 рік? [+ІНТЕРВ'Ю]
- Доброго дня, Юрію.
- Здравія.
- Почну iз загального питання : що означає термін «рідновір» і що є суттю рідновірства?
- Рідновір – це той хто сповідує віру предків, тобто це дуже загальна назва. Рідновіром можна назвати китайця – даосиста, єврея, що сповідує іудаїзм, японця–синтоїста тощо. Правильніше називати нас православними, адже ми славимо Правь, богів рідних, шануємо Природу. І щоб зрозуміти суть українського рідновірства, треба звернутися до наших витоків, альтернативної історії, нових досліджень. Підручники з історії вказують, що українська нація сформувалася в ХІХ ст., проте 45-70 відсотків населення України має такий же генотип як і легендарні племена аріїв(оріїв) - R1a1 .Тож відомості про нашу давню історію можемо черпати з індійських Вед (згідно з ними, саме арії прийшли до Індії з півночі, і це їх гімни та оповіді лягли в основу індійських Вед), іранської «Авести» .
- Незвично чути означення «православний» в контексті язичництва, адже більшість українців традиційно вважають себе саме православними християнами.
- (Посміхається — авт.). Це швидше закономірність , ніж виключення, що християнство ввібрало в себе давні традиції . Як сказано у «Велес-книзі»: "Ми славимо Праву, тому є православними" . Ще реформа Никона в XVII ст. термін «Правовірна віра християнська» замінила на назву «Православна». Знищити повністю культурні надбання, що в рази перевищують власні ресурси, просто неможливо. До речі, ніколи не задумувалися, чому в Біблії не вказано точної дати народження Ісуса, проте святкують його тоді , коли наші предки зустрічали Коляду (православні християни зустрічають Різдво за юліанським календарем, що на 13 днів відстає від григоріанського та майже на 16 днів від астрономічного язичницького? Адже молитва , коли вже «закрилася небесна брама», не досягає першопочаткової мети : єднатися з Родом, давньою мудрістю предків.
- Ви зачепили дуже цікаву тему свят та астрономії. Розкажіть детальніше, будь ласка.
- Тема дійсно цікава і обширна. До речі , ви знали, що нині не 2015, а 7524 рік? Це Петро І реформою 1700 року «викинув» із нашої свідомості 5509 років, а в 1710 - зменшив азбуку ще на 5 літер (до того їх 49 було). А слов’янський алфавіт - це не просто позначки звуків, а система образів, проте це окрема тема для розмови.
Тож повернемось до свят. Справа в тому, що український традиційний (язичницький) календар має в собі логіку і ритм , закладений самою Природою. Наші предки , окрім восьми найголовніших сонячних Сварожих свят — Різдва Божича Коляди (Зимове сонцестояння), Колодія, Великодня Дажбожого (Весняне рівнодення), Русалій, Купайла (Літнє сонцестояння), Спасівки (свята Богів Спасів), свята Врожаю — Світовида Осіннього (Осіннє рівнодення), Калити, святкували й інші, але не менш важливі свята наприклад, Водосвяття, Громницю (Стрітення) та інші.
- Раніше не дивилася на це під таким кутом. Юрію , ви часто вживаєте в контексті українського рідновірства такі поняття як Рід та предки. Чому вони такі важливі, і чи будуть актуальними закони, за якими жили тисячоліття тому, в умовах ХХІ століття?
- Це дуже важливі поняття в православ’ї. Перш за все йдеться про збереження історичної пам'яті. Рід - це криниця життя вічного для богів, єдиний і багатопроявний бог, творча енергія космосу.
Оскільки у «Велесовій книзі», одній з фундаментальних книг язичництва, сказано: «Будете синами своїх богів, і сили їхня пребуде з вами до кінця». Стає очевидним, що шана предків дозволяє нам повернути і зберігати Родову пам’ять, щоб із гідністю пройти життєвий шлях і передати дітям знання як жити в гармонії зі світом і з собою. Це забезпечує безперервний зв’язок поколінь дає відповідь на питання: хто ми? Звідкіля і куди йдемо? Той, хто живе по Кону (слідує правилу золотої середини, праведному шляху) підтвердить, що мудрість життя незмінна крізь віки. Зараз, нажаль, більшість живе по за-Кону.
Тим більше, наші предки - язичники не були примітивними дикунами. Пам’ятки матеріальної та духовної культури говорять красномовніше за мене. Зокрема праці академіка Рибакова детально висвітлюють цю тему.
- Скажіть, будь ласка, як ви прийшли до язичництва від християнства? Що стало поштовхом?
- Справа в тому , що я ніколи не був християнином. Мені завжди було любо на природі, у лісі, біля вогню, у вітряну погоду. Стихії живлять мене енергією . Знову ж таки, слово «природа», «родина», «родити» - однокоренневі слова, що мають в основі своїй Рід. Крім того, я завжди цікавився минулим свого народу, читав українську літературу , наприклад, Ю. та І.Гнатюків, С.Скляренка, Р.Іванченко. Згодом познайомився з рідновірами і усвідомив, що мій світогляд співпадає з їхнім.
Мені й досі незрозуміло, як релігія, що головним принципом визначає ненасилля і любов до ближнього, впроваджувалася на Русі «вогнем і мечем» і супроводжувалася фізичною розправою над волхвами та населенням, що неодноразово піднімало повстання проти нової, чужої для них віри. Християнізація, за підрахунками істориків, коштувала приблизно 9 мільйонів життів, але про ці сторінки історії мало згадують, а точніше, замовчують. Не хочу образити чиїсь релігійні почуття, але від фактів дітись нікуди.
- Чи змінилось ваше життя після усвідомлення себе язичником?
- Дуже. Це дуже процес глобального переосмислення всього : ставлення до себе, природи, сім’ї, роботи, суспільства. Наприклад, споживацька психологія і язичництво - речі взаємовиключні. Ми не раби, а онуки Даждбожі , ведемо свій рід земний від Роду небесного і самі стаємо богами , душі свої вдосконалюючи. Ось істина суть православ’я – еволюція духу, поступ, розвиток у гармонії з собою та суспільством та Природою. Відчуваєте різницю : прийти на Землю , щоб спокутувати першородний гріх, чи самому творити свою долю.
- Чи означає «зв’язок поколінь», та відродження традицій, що українське рідновірство має націоналістичне спрямування?
- Я б сказав , національне. Історія повторюється, і тому знання свого минулого – це досвід, який полегшує виживання в цьому світі. Події на Донбасі та в Криму показують нам це. Люди без усвідомлення свого роду-племені приречені згинути, як обри.
- Як давно діє община в Рівному?
- Мабуть, років 5-6, я в общині вже четвертий рік, хоча ми ще на початковій стадії розвитку. нас приходило багато людей, але як гості, а не сподвижники. Принцип «моя хата скраю» на жаль глибоко вкоренився в нашу підсвідомість. Також люди мало обізнані про общину та суть її діяльності. Досі багато хто думає, що рідновіри – це ледь не сатаністи, якщо не ще гірше (сміється — авт.). Та помаленьку українці повертаються до суті, і заново вчаться бути господарями своєї долі, так і до нас приходять нові свідомі .
- Чи підтримуєте зв’язок з іншим рідновірами?
- Звісно, набираємось у них досвіду, обмінюємося знаннями, підтримуємо один одного. Особливо тісні зв’язки з Вінницею , Києвом, Одесою, Тернополем.
- Як потрапити до вас в общину? Які ваші контакти?
- Якщо відчуваєш поклик серця , шануєш Рід та Природу, ми завжди раді добрим людям (посміхається — авт.).
Читайте відповідну літературу («Велесова книга», «Ві́ра Пре́дків На́ших» В.Шаяна, перечитайте і переосмислість давні слов’янські казки, звертайтесь до традицій, наукових публікації з генетики, етнографії, релігієзнавства. Ми не хочемо образити чиїсь релігійні почуття, але від фактів дітись нікуди.

християнство, віра, православ'я, язичництво, релігія, рідновіри
Погода на Рівненщині: заморозки на вихідні, але тепло не забариться

Кінець квітня на Рівненщині принесе справжні температурні гойдалки. Після весняного тепла регіон накриє хвиля арктичного повітря, що принесе похолодання та нічні заморозки. Проте вже з понеділка ситуація стабілізується, а температури знову поповзуть угору.
переглядів: 66
Водоканал на Рівненщині переходить на сонячну енергію

Комунальне підприємство «Рокитневодоканал» впевнено крокує в майбутнє, обираючи екологічну та економічно вигідну альтернативу — сонячну енергію. Незабаром на території насосної станції буде встановлено сонячні панелі.
переглядів: 66
БК "Рівне" розпочинає боротьбу за бронзу Суперліги!

Уже цієї суботи, 26 квітня, на паркеті ДЮСШ-4 у Рівному відбудеться перший матч бронзової серії плей-оф: БК "Рівне" зустрінеться з "Черкаськими Мавпами".
переглядів: 169
На Рівненщині водій не впорався з керуванням та в'їхав у відбійник

Учора, близько 8-ї години ранку, дубенським патрульним прийшов виклик — дорожньо-транспортна пригода з травмованими у селі Тараканів.
переглядів: 145