23.12.2015, 09:00

Хто володіє ринками Рівного

Кому належать великі та дрібні ринки нашого міста?
Центральний продуктовий ринок


«Продуктовий» або «Центральний» називають його рівняни. Цей ринок знаходиться в самому серці міста. Частина дійсно торгує продуктами, проте там є чимало кіосків і з промисловими та господарчими товарами.

Наразі державним актом на право постійного користування володіє ТзОВ «Ринок». У приватну власність перейшов у 1996 році, – пише «Рівне Вечірнє», а першим директором був Володимир Новосад.

На момент публікації керує ТзОВ «Ринок» Олександр Шумлін. Статутний капітал товариства становить 6,423 мільйонів. Серед засновників – 24 особи.
Найбільшою часткою у 28,5% володіє Олександра Новосад – дружина першого директора ринку нині покійного Володимира Новосада. Чоловіка застрелили поруч із власним будинком у 1998 році, а злочин так і не розкрили.

За даними Держземкадастру площа ділянки під центральним ринком становить 12 800 квадратних метрів. Ще 2 279 квадратів – ділянка навколо ринку, яку також орендує ТзОВ «Ринок» і де теж торгують.

Рівненський авторинок


Крім центрального продуктового це ж підприємство ТЗОВ «Ринок» орендує ще 38 400 квадратних метрів на вулиці Млинівській, при виїзді з міста, де розташувався «Рівненський авторинок».

Ринок «Дикого»Цей ринок – найбільший у Рівному, а торгують тут переважно одягом і продуктами. Належить приватному підприємству «Торговий центр-Д». Літера «Д» у назві – тому що «Дикий». Це – прізвище підприємця, якому на початку 90-х вдалося приватизувати місце, де зараз знаходиться ринок.

У 1992 році на місці ринку була недобудована спортивна школа. Як пише «Рівне Вечірнє» за 14 тисяч карбованців вона дісталася ТзОВ «Радуга», власником якого був Ярослав Дикий. Згідно з домовленістю між ним та міською радою після добудови об’єкт мав залишитися спортивною школою, проте так не сталося. Згодом на цьому місці виріс базар.

2009 року на сім’ю бізнесмена Ярослава Дикого скоїли розбійний напад. Жінку Дикого Наталію катували праскою, а з будинку викрали сейф. Злочин не розкрили. У 2010 році Ярослав Дикий помер від серцевого нападу.

Статутний капітал ПП «Торговий центр-Д» становить 228 тисяч гривень. Директор підприємства – Олена Нездюр. Засновників четверо - це діти Ярослава Дикого Сергій та Ірина Дикі, дружина покійного Наталія Розумнюк, та директорка Олена Нездюр. Усі вони володіють рівними частками по 57 тисяч гривень.

Площа ринку складається із приватних та орендованих ділянок та становить, за інформацією міськради, 43 351 квадратний метр.

Речовий ринок

Розташований у центрі міста на вулиці Замковій, поблизу стадіону Авангард. Продають тут переважно одяг, є невелика частина господарчих товарів.

Бізнесмен Володимир Рабінюк з донькою
Бізнесмен Володимир Рабінюк з донькою


Власником землі є місто, орендує площу – ПАТ «Речовий ринок». За інформацією СМІДА акціонерами товариства є двоє осіб. По 46,6% акцій мають бізнесмен, депутат Рівнеради 2006-2010 років Володимир Рабінюк та Борис Королюк – син екс-нардепа від «Батьківщини» Валентина Королюка.

За інформацією Рівненської міськради площа ринку – 24 700 квадратних метрів.

Ринок «Андріївський»


Ринок Андріївський розташовується на в’їзді в місто Рівне поруч Автовокзалом та неподалік готелю Турист.

Будівництво ринку завершилося у 2002 році, знаходиться біля Автовокзалу та перебуває у приватній власності ТзОВ «Бадьорість». Статутний фонд підприємства 8,5 мільйонів гривень, директор – Микола Козярчук. У засновниках зазначено трьох осіб. Богдан Черниш та Сергій Партас мають по 42,5 тисячі у статутному фонді, третій засновник та контролер товариства Андрій Бублик володіє рештою – 8,41 мільйонів гривень.

За інформацією міськради площа ринку «Андріївський» – 10 649 квадратних метрів.

Рівненський ринок автозапчастинРинок розташований на розі вулиць Макарова та Корольова. Торгують переважно деталями та запчастинами для автомобілів, лаками та фарбами. Земля належить місту, орендує – приватне підприємство – фірма «Украавтотехпром» зі статутним капіталом 0 гривень.

Директор та засновник в одній особі – бізнемен Василь Полюхович. На виборах у 2007 балотувався в нардепи за списками партії «Пора».

За інформацією з Держземкадастру площа ринку – 6 163 квадратні метри.

«Моріон»

Торгівельний центр Моріон нещодавно виріс поруч з однойменним ринком у Рівному. Власник – Вадим Павлюк.

Ринок «Моріон» розташований безпосередньо біля центрального продуктового, на вулиці Шевченка. Протягом останніх кількох років там виріс трьохповерховий торговий центр з однойменною назвою.

Земля належить місту, орендує – ПП «Моріон-сервіс», директор та засновник якого – Вадим Павлюк. На виборах у 2014 році Павлюк був самовисуванцем до парламенту, дружина – Ірина Павлюк – суддя Апеляційного господарського суду з мільйонними доходами, що їздить на Porsche Cayenne.

2013 року Вадим Павлюк заявляв про тиск з боку обласного керівництва СБУ. На початку 2015 року звинувачував мера Рівного Володимира Хомка у наклепі.

Ринок «Північний»Розташований в однойменному мікрорайоні ринок називається «Північний». Земля належить місту, орендар – ТОВ «Фірма АВМ «ВІВА УН». Директор товариства – Костянтин Цимбанюк. Статутний фонд складає 1 мільйон гривень. 20%, тобто 200 тисяч належать екс-депутату Острозької райради від партії «Сильна Україна» В’ячеславу Драчуку. Володар решти статутного фонду, тобто 800 тисяч – власник кількох київських ринків, пов’язаний з незаконним встановленням МАФів, а нині депутат Київради від «Батьківщини» Володимир Старовойт.


Площа ринку, за інформацією міськради, становить 2 350 квадратних метрів.

«Сагайдачний»
Цей ринок розташовується біля центрального продуктового. Рівняни цю торгову площу ідентифікують, як «базар біля пожарки», тобто пожежної станції, яка знаходиться поруч. Торгують переважно продуктами.

Керівник (власник) «Сагайдачного», за інформацією міськради, – Вікторія Каленська. Її чоловік Юрій Каленський – кандидат до Рівненської міської ради від «Самопомочі».

Згідно інформації Держземкадастру площа знаходиться у приватній власності двох осіб: Вікторії Кондратюк та Ірини Пилипчук – новообраної депутатки Рівненської міської ради від тієї ж «Самопомочі».

Згідно з Держземкадастром площа «Сагайдачного» – 1 989 квадратних метрів.

Ринок «Ювілейний»Розташований на вулиці Макарова в мікрорайоні «Ювілейний» ринок, за інформацією Рівнеміськради, належить місту, а орендує – ВАТ «Рівнеазот» – промисловий хімічний гігант з холдингу Дмитра Фірташа. Керує ринком Володимир Гончарук.

Площа ділянки – 969 квадратних метрів.

Поруч на вулиці Ювілейній, впритул до попередньої ділянки, майже таку ж площу орендує підприємство об`єднання громадян «Перелесник» міської громадської організації «Рівненський Ювілейний ринок», керівниця якого – Наталія Гончарук, ймовірно дружина Володимира Гончарука.

Площа – 869 квадратних метрів.

Ринок на Дубенській

Ринок на Дубенській, що в районі «Боярка» наразі не має статус ринку. Змінив цільове призначення більше 5 років тому – пояснюють в управлінні торгівлі міськради. Менше з тим у будівлі за адресою Дубенська 44А продовжують торгувати продуктами і виглядає це саме, як невеликий ринок.

Власник будівлі – «Приватна фірма – Торговий Дім «Орислава». Статутний фонд становить 150 тисяч гривень. Одноосібний засновник та керівник підприємства – Людмила Самсон – дружина бізнесмена Віталія Самсона, який керував торговим домом до 2009 року, доки не зайняв посаду голови представництва Державного комітету регуляторної політики та підприємництва у Рівненській області.

Пересопницький

Знаходиться впритул до центрального ринку в приміщенні, де колись була швейна фабрика. Як і попередній ринок, «Пересопницький» також не має «статусу ринку» кажуть в Управлінні торгівлі міськради. У зв’язку з цим, інформацією про площу приміщення не володіють.

Саме «ринком» «Пересопницький» вважався ще на початку 2014 року, проте вже тоді був тимчасово закритий, а власником було ТОВ «Торговий дім – «Пересопниця». Статутний фонд – 20 тисяч гривень.

Засновники та бенефіцари: директор товариства – депутат Рівненської міської ради у 2006-2010 роках Микола Захарук та Галина Вдовиченко, яка, ймовірно, працює викладачкою у Рівненському кооперативному економіко-правовому коледжі.


***

Окрім згадуваних у Рівному є ще дрібні базарчики, де працюють по кілька десятків торгівців. Переважно це підземні переходи з квітами і порівняно невеликі торгові місця. Список таких точок нижче:Джерело: 4-та влада
Щасливе Рівне