"Ранкова кава": завідувач Обласного центру ортопедії, травматології та вертебрології Рівненської ОКЛ Валентин Піонтковський
Лікар року в Рівному – Валентин Піонтковський
Трохи більше 5 років Валентин Костянтинович вправно організовує роботу колективу, що складається з 86 працівників. Крім того, активно займається науковою роботою, впроваджує передові наукові досягнення сучасної ортопедії, травматології та вертебрології, які допомагають людям повертати якість повноцінного життя.
Нещодавно у центрі, який очолює пан Валентин відбувся капітальний ремон, а самі працівники на чолі з завідувачем вперше в Західній Україні почали застосовувати артроскопію кульшового суглоба.
- Перше, що відразу помітно, коли заходиш до Обласного центру ортопедії, травматології та вертебрології — це капітальний ремонт. Що вдалося покращити?
- Так, у нас відбувся капітальний ремонт нашого Центру завдяки багатьом спонсорам, які допомогли нам придбати будівельні матеріали. Впевнений, що тепер вдалося зробити щось наближене до Європи і у нашій лікарні. На сьогодні у наш Центр приємно зайти, бо з 1976 року не проводили капітального ремонту. Був старий коридор, палати, операційний блок... Тепер це може побачити кожен - у нас усе відремонтовано, але навіть не це головне. Найголовніше — це інтелектуальне наповнення Обласного центру ортопедії, травматології та вертебрології. Оскільки третинний рівень надання медичної допомоги у нашій області сформований тут, в обласній лікарні, і фактично, коли пацієнт потрапляє до нас, то це вже остання інстанція. Ми відчуваємо відповідальність і тому повинні відповідати високому рівню. Дуже радий тому, що колеги мене розуміють, не стоять на місці, а разом зі мною вчаться. Бо я переконаний, що якщо лікар перестає вчитися, то він помирає як лікар.
Вибір "ОГО". Валентин ПІОНТКОВСЬКИЙ
- Скільки людей зараз працює у центрі, який у вас колектив?
- Всього персоналу 86 чоловік. З них - 14 лікарі, 6 з них – із вищими кваліфікаційними категоріями, 2 — кандидати медичних наук. Дуже багато медсестер та санітарок Центру зараз в декретній відпустці, але на їх місце прийшли нові.
Звичайно, основна маса роботи падає на плечі лікарів і медсестер, хоча в процесі лікування важлива робота кожного з членів колективу. Проте саме лікарі задають темп роботи. Без них ми не могли б проводити серйозні оперативні втручання і відповідно не було б стільки пацієнтів, стільки роботи.
- Знаю, що ви неодноразово стажувалися за кордоном: Німеччина, Чехія, Росія, Польща, Іспанія, Туреччина... Зовсім нещодавно ви проходили стажування у Польщі. Які інноваційні методи привезли після навчання до Рівного?
- Поляки з усіх європейців до нас найближчі ментально. Тому нам з ними легко спілкуватися і комунікація налагоджується дуже швидко. У Польщі ми буваємо часто, у нас там є дружні відносини з головним ортопедом-травматологом Кракова професором Дудкою та його сином. Ми маємо дружні відносини з професором Марчином з приваткої клініки Ortopedicum з Кракова. По деяким напрямкам вони мають більші напрацювання і тому нам є чого у них повчитися. Мова йде про ревізійне ендопротезування кульшового та колінного суглоба. Звісно, у них інше фінансування медичної галузі і операції подібні у них безкоштовні, а у нас, на жаль, платні. Також нещодавно була дуже цікава конференція по закриттю м'якотканинних дефектів після травм і це дуже актуальне питання. Ми вчилися цьому і зараз впроваджуємо сучасні методи ендопротезування кульшового та колінного суглоба, хірургію хребта у Рівному.
- Підбиваючи підсумки року, що минає, хотілося б дізнатися про плани на наступний рік та про те, що хотілося б покращити у роботі Центру: матеріально-технічному забезпеченні, інноваційним методам лікування?
- Матеріально-технічне забезпечення центру залежить від того, чи у нас будуть нові спонсори. У зв'язку з тим, що в державі війна, то фінансування практично призупинено. Якщо будуть матеріальні можливості, то кошти будемо вкладати у придбання нового обладнання. А якщо говорити про професійні плани, то ми розробляємо артроскопію кульшового суглоба. Це коли в суглоб вводиться відеокамера і проводиться операція. Артроскопія колінного суглоба в Україні розвинена. Чимало операцій проводиться у нашому Центрі і вцілому по Україні, а от артроскопія кульшового суглоба — вона досить специфічна. Для того, щоб її провести потрібні спеціальний ортопедичний стіл, який є тільки у нашому закладі, треба спеціальний рентген апарат, який є тільки у нашому закладі, потрібні спеціальні інструменти, які є тільки у нас серед усіх закладів Рівненської області. Хочу відмітити, що мої колеги вже провели перші декілька операцій по атроскопії кульшового суглоба і вони стали першими на Західній Україні. Зараз ми також розробляємо напрямок ендоскопії хребта. Тобто хочемо трохи зменшити відмоток відкритих операцій на хребті і перейти до малоінвазивних, через проколи, під місцевою анестезією.
Обласний центр ортопедії, травматології та вертебрології - справжній осередок медичних інновацій, впровадження та використання яких у щоденній практиці допомагає пацієнтам повноцінно рухатись, жити і радіти життю.
новини Рівного, травматології та вертебрології, центр ортопедії, Валентин Піонтковський
Розстріл українських військових на Курщині: СБУ розпочала розслідування
За фактом ймовірного розстрілу 2 українських військових на Курщині розпочато розслідування
переглядів: 91
2025 рік Змії: Що обіцяє китайський календар і як підготуватися?
2025 рік буде особливим за китайським календарем, адже він пройде під символом Змії, одного з дванадцяти знаків китайського зодіаку.
переглядів: 78
Дзеркальна дата 11.11.2024: Що означає ця унікальна комбінація чисел?
11 листопада 2024 року стане не тільки звичайним днем осені, але й особливою дзеркальною датою – днем, у якому присутні чотири однакових одиниці (11.11), створюючи рідкісну й візуально симетричну комбінацію.
переглядів: 620
Фінансовий гороскоп на тиждень 11-17 листопада 2024: один із знаків зодіаку знайде фінансовий спокій
Тижневий фінансовий гороскоп на 11-17 листопада 2024 року передбачає напружений час у фінансовому плані. Для Стрільців відкриваються нові інвестиційні можливості, а для Діви буде стабільність. У свою чергу, Рибам варто уникати ризикованих угод, щоб нічого не втратити.
переглядів: 537
Питання гендерної політики в Україні вчергове досліджено на дисертаційному рівні
Питання розуміння гендерної рівності залишається правовою категорією, що перебуває у процесах нормативної трансформації та реформування, що визначається переглядом підходів до встановлення соціальних ролей, що виконуються жінками, чоловіками.
переглядів: 468