Ми у Facebook
12.01.2016, 14:40

Курс долара: що з ним відбувається і до чого готуватися (+ІНФОГРАФІКА)

Починаючи з 6 січня, валюта подешевшала
На вчорашній день курс долара в порівнянні зі значеннями на 6 січня став нижче на 28 копійок, - повідомляє Сегодня.

На 11 січня Національний банк України (НБУ) встановив такі курси основних іноземних валют до гривні:

1 долар США - 23,5 грн;
1 євро - 25,24 грн;
10 російських рублів - 3,22 грн.

Яким буде курс долара в 2016 році







Втім, на думку головного аналітика Конкорд Капітал Олександра Паращія, такі коливання не являють собою нічого особливого.

"Нічого дивного в тому, що курс гривні по відношенню до долара активно коливається. В принципі, про це і заявляє Нацбанк: що вони дають можливість курсом вільно ходити в різні боки. Вони намагаються цим показати, що не тиснуть на курс. Тобто коливання в межах 8-ми копійок - це взагалі не можна вважати коливанням - менше, ніж 0,1%. В принципі, не можна виключати і більш серйозні коливання: на 50-60 копійок. Це все визначається виключно балансом попиту та пропозиції за конкретний день", - розповів Паращій.

Експерт зазначає, що в даному випадку це, скоріше, буденні коливання - курс міняється в межах, які були раніше позначені.



Більше того, за прогнозами експерта, у найближчі пару місяців курс залишиться в рамках 23,5-24 грн за 1 долар США.

МВФ прогнозує зростання курсу долара до 2020 року

"У нас в принципі поки такий прогноз: що буде в тих межах, які окреслилися в останній місяць. Швидше за все, 23,5-24 протягом найближчих двох місяців. Позитивні фактори, які можуть впливати на курс, - це Міжнародний валютний фонд, який, як всі очікують, нарешті прийме рішення про третій транш в рамках програми розширеного кредитування. З потенційно негативних факторів можемо відзначити ринки сталі і руди, які можуть теоретично погіршитися, що може зменшити нашу валютну виручку ", - сказав Паращій.

При цьому, в січні-лютому, в силу того, що з 1-го січня експортери мають право на повернення ПДВ, може збільшитися експорт зернових, що також позитивно вплине на гривню, зазначив експерт. Цей фактор навіть може спровокувати невелике зміцнення гривні, вважає Паращій.

"Але я думаю, що все одно це буде 23,3 в кращому випадку. Але швидше за все, діапазон залишиться 23,5-24. Так, саме на найближчий період є ймовірність, що він зміцниться, через експорт зернових. З іншого боку, у нас зима. Тобто, можливо, у нас буде підвищений попит на газ - на закупівлю імпортного газу, який буде теж це все нівелювати. Тому думаю, що найближчим часом курс буде відносно стабільним", - сказав він.





На правах реклами