Курс долара: що з ним відбувається і до чого готуватися (+ІНФОГРАФІКА)
На 11 січня Національний банк України (НБУ) встановив такі курси основних іноземних валют до гривні:
1 долар США - 23,5 грн;
1 євро - 25,24 грн;
10 російських рублів - 3,22 грн.
Яким буде курс долара в 2016 році
Втім, на думку головного аналітика Конкорд Капітал Олександра Паращія, такі коливання не являють собою нічого особливого.
"Нічого дивного в тому, що курс гривні по відношенню до долара активно коливається. В принципі, про це і заявляє Нацбанк: що вони дають можливість курсом вільно ходити в різні боки. Вони намагаються цим показати, що не тиснуть на курс. Тобто коливання в межах 8-ми копійок - це взагалі не можна вважати коливанням - менше, ніж 0,1%. В принципі, не можна виключати і більш серйозні коливання: на 50-60 копійок. Це все визначається виключно балансом попиту та пропозиції за конкретний день", - розповів Паращій.
Експерт зазначає, що в даному випадку це, скоріше, буденні коливання - курс міняється в межах, які були раніше позначені.
Більше того, за прогнозами експерта, у найближчі пару місяців курс залишиться в рамках 23,5-24 грн за 1 долар США.
МВФ прогнозує зростання курсу долара до 2020 року
"У нас в принципі поки такий прогноз: що буде в тих межах, які окреслилися в останній місяць. Швидше за все, 23,5-24 протягом найближчих двох місяців. Позитивні фактори, які можуть впливати на курс, - це Міжнародний валютний фонд, який, як всі очікують, нарешті прийме рішення про третій транш в рамках програми розширеного кредитування. З потенційно негативних факторів можемо відзначити ринки сталі і руди, які можуть теоретично погіршитися, що може зменшити нашу валютну виручку ", - сказав Паращій.
При цьому, в січні-лютому, в силу того, що з 1-го січня експортери мають право на повернення ПДВ, може збільшитися експорт зернових, що також позитивно вплине на гривню, зазначив експерт. Цей фактор навіть може спровокувати невелике зміцнення гривні, вважає Паращій.
"Але я думаю, що все одно це буде 23,3 в кращому випадку. Але швидше за все, діапазон залишиться 23,5-24. Так, саме на найближчий період є ймовірність, що він зміцниться, через експорт зернових. З іншого боку, у нас зима. Тобто, можливо, у нас буде підвищений попит на газ - на закупівлю імпортного газу, який буде теж це все нівелювати. Тому думаю, що найближчим часом курс буде відносно стабільним", - сказав він.
Планові перевірки нехарчової продукції в Україні відновлюють: що потрібно знати
У 2025 році планові перевірки органами ринкового нагляду нехарчової продукції, які були тимчасово призупинені на період дії воєнного стану, а також державний контроль нехарчової продукції митними органами знову діятимуть.
переглядів: 322
Коли мешканці отримають Національний кешбек за грудень?
Національна програма усе більше й більше користується популярністю серед мешканців Рівненщини.
переглядів: 236
Як відновити організм після зимових свят: корисні поради
Після тривалих зимових свят часто важко повернутися до звичного ритму життя. Калорійна їжа, порушення режиму сну та зниження фізичної активності можуть негативно вплинути на самопочуття. Ось кілька порад, як допомогти організму відновитися.
переглядів: 219
До програми «Доступні ліки» додали понад 50 препаратів
До переліку «Доступні ліки» включено 52 нових препарати, зокрема 23 позиції комбінованих лікарських засобів, а 21 – із загального переліку є безкоштовним. Їх уже можна отримати з 1 січня безкоштовно, або з невеликою доплатою у 562 аптеках Рівненщини.
переглядів: 234
У Рівному пропонують безкоштовні стоматологічні послуги для ЗСУ
Ветеранам та дійсним військовослужбовцям Збройних сил України пропонують отримати стоматологічні послуги.
переглядів: 259